Martensa
29.01.13,11:50
Opíšem našu situáciu:
V r. 2011 sme kúpili byt za 38tis. , z toho bolo 35 000€ čerpanie hypotéky. Ručíme samozrejme bytom. Teraz chceme tento byt predať za 45 000€. Kupcu máme, ten chce platiť hotovosťou, čiže nie je problém. Avšak my potrebujeme našu hypotéku niekam previesť- chceme kúpiť byt za 41 500€. Tento byt bol ohodnotený na 41 000€ znalkyňou. V banke nám povedali že sú schopní nám poskytnúť 70% sumy odhadu - čo je necelých 29 000€. Čo teraz? Je tam rozdiel 6 000€ do našej hypotéky.
A druhá vec aký postup mám zvoliť čo sa týka kúpno-predajných vzťahov?! Opravte ma:
1. Zmluva o budúcej zmluve - v nej sa zaviažeme predať byt kupujúcemu + podmienky + termín!
2. Zatial si vybavím podmienky prevodu hypoteky na iny byt (teda znalecky posudok, banka...)
3. Kupnopredajna zmluva s kupcom našho bytu , zavkladovanie, prevod peňazí
4. Kupnopredajná zmluva s predavajucim noveho bytu (zavkladovanie, vyplatenie kupnej sumy)
5. Prevod hypoteky na naš nový byt

Ako pokryjem časové diery ktoré tam vznikajú? alias: ja nemam čím ručiť banke ked sa vlastníctvo prevedie na kupujúceho, ale zároven ešte nemám prostriedky na kúpu nového bytu.
Hypotéka musí byť niečím pokrytá po celú dobu tejto transakcie. Strácam sa v tom. Ďakujem za pomoc!!!!! :)