juraj:-)
29.01.13,13:50
Zdravím, ako začať podnikať v oblasti PO ako TPO? Čo sa týka živnosti je to voľná. Musím absolvolať školenie a čo potom? Sú nejaké ďalšie podmienky?
Emka Roman
29.01.13,12:58
Zdravím, ako začať podnikať v oblasti PO ako TPO? Čo sa týka živnosti je to voľná. Musím absolvolať školenie a čo potom? Sú nejaké ďalšie podmienky?

Ak sa takto pýtaš, tak to radšej nerob.

Prax musíš mať, aby si videl, to čo iní (nezodpovední zodpovední ) nevidia (alebo šetria a nechcú vidieť).
juraj:-)
29.01.13,13:05
Samozrejme. Prax je potrebná všade, ale ako jú získam bez certifikatu TPO? Myslím, že najskôr je školenie, testy, ak vyhoviem certifikat a potom môžem získavať prax. Ak sa mýlim, prosím opravte ma.
Otázka bola skôr myslená, aké ďalšie podmienky sú pre výkon tohoto povolania.
willma
29.01.13,15:15
Ak nemáš ani okrajovo šajn o čo v tomto odbore ide, tak je ti na ... certifikát.
juraj:-)
29.01.13,15:23
Nemam šajnu ako začať podnikať, o obore mam šajnu. To je ako keby ste sa vy chceli dostať napr do zdravotnictva. nemate šajnu o tom ako sa operuje a nemate sajnu ani ako sa do toho dostanete. jedine co viete je že sa musite prihlasit na výšku. A čo sa dozviete potom? treba take školenie, taku atestaciu, take ...
Čo je zle na tom, že si zisťujem čo sa stane ak sa do tohto namočím. Samozrejme nemam hasičsku strednu školu, ale to nie je podmienka. Mám iste skúsenosti. Isto nie take ako ten čo to prevadzkuje 10 rokov. Lenže ako mám tieto skúsenosti dosiahnuť, keď ma nikto nechce ani len naviesť?
majus1
29.01.13,15:31
Ak chceš návod, tak začni základnými zákonmi (314/2001, vyhl. 121/2002,..... a avšetky s tým súvisiace) tam sú povinnosti fyzických a právnických osôb na úseku OPP. Ale z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať ak chceš v tom podnikať asi by som sa najskôr skúsila zamestnať ako TPO popri tom si urobiť aj kurz technika BOZP (firmy to vyžadujú dokopy), potom keď získaš akú takú prax pozháňať firmy ktoré by s tebou uzavreli zmluvu a až potom si urobiť živnosť.....
//nie je to len tak zháňať firmy, väčšina podnikov si neuvedomuje o čom tá práca je a majú záujem až keď sa niečo stane alebo im tečie do topánok....
juraj:-)
29.01.13,17:12
vdaka.