Peter6687
29.01.13,15:06
Dobry den,pisem ohladne znizenia rychlosti DSL pripojenia.Internetove pripojenie som zacal programom turbo3,co v mojom pripade znamenalo 3,5 megovu rychlost.Po celoplosnom navyseni rychlosti v lete minuleho roku,mi bola linka navysena na 5 mega aj ked pri tomto programe to bolo max. az 10 mega.Ked som zadal podnet,technik mi oznamil,ze moja linka moze byt kvoli stabilite max.5 mega.Presiel som teda zmluvne na nizsi program,kedze realna rychlost po novom spadala do nizsieho programu.Od celoplosneho navysenia rychlosti,mi linka az donedavna isla stabilne bez vypadkov 5 megovou rychlostou.Ked som si nedavno vsimol,ze sa rychlost znizila na 2 mega,zavolal som technicke oddelenie,kde technik povedal,ze mam linku nastavenu na 2 mega a 5 mega to nemoze byt kvoli stabilite.Paradox je ten,ze najprv nemozem mat 10 mega,ale 5 ano a po novom 5mega nie a 2 ano.Pol roka to islo 5 mega a zrazu to moze ist max.2.Som naozaj zvedavy,ci sa s takymto problemom stretli aj iny ludia,nie je to od poskytovatela fer hra,ked si v ramci plynutia zmluvy robia s rychlostou v podstate co chcu a zdovodnuju to technickymi pricinami.Ja im novych zakaznikov doprajem,ale oni to asi robia aj za cenu toho,ze uvolnia datovy priestor osekanim rychlosti uz existujucich zakaznikov.Dakujem za pripadne reakcie na tento clanok.
Fero11
30.01.13,07:07
Skus si precitat od mojho prispevku http://www.porada.sk/t203940-p2-znizenie-rychlosti-telecomu.html#post2182044 , resp. mozes aj celu temu http://www.porada.sk/t203940-znizenie-rychlosti-telecomu.html
Zisti si, na akej linke si zapojeny. Potom by som zavolal na telekom a opytal by som sa, ako to, ze som mal niekedy 5 a zrazu to 5 nejde.
Ja som mal podobne problemy, mal som Turbo 4 co bolo 12Mbps (realne som mal max 10Mbps, ale to bolo v poho a nikde som sa nestazoval).
Niekey v lete zacal telekom navysovat, tak som sa tesil ze telekom navysi z 12Mbps na 20Mbps, ale povedal som si, ze aj nech to bude 16Mbps bude to OK.
Hned v prvy den zvysovania som nameral 13Mbps .... tak si hovorim, super, telekom sa vysvihol a pojde to hore, ale (s prepacenim) hovno islo hore. Na dalsi den a v dalsie tyzdne som nameral 11-12Mbps.
Po niekolkych telefonatoch:
1) najprv mi odpovedali, ze zvysovanie sa robi postupne a ze moj okres este asi nepresiel zmenou (ale ubezpecil som ich ze presiel)
2) v dalsom telefonat e mi odpovedali, ze to zavisi od kvality linky a vzdialenosti od ustredne (zase nepochodili, lebo byvam cca 100m od ustredne (kablovo asi 200))
3) dalsi telefonat: ze oni to robia per partes :) (po castiach) bol maj a ze tak cca v septembri by to mohlo byt dotiahnute do konca
...
Mne koncila zmluva v juny, takze po ich vyhovorkach som telekom opustil. Aj ked nadalej vyuzivam technologiu telekomu, zmenil som operatora a mam to lacnejsie, bezproblemove (namatkovo pri kazdom merani nameram to za co si platim) bez fup a bez vypadkov.
http://www.speedtest.net/result/2472735688.png
petoboy
07.03.13,15:08
Zdravim u nas je taktiez problem s s rychlostou.. doteraz to frcalo na plny vykon cca 5120 kb / od vtedy ako to navysili a teraz uz par dni to ide na polovicu..vyjadrenie od telekomu: "Prenosove rychlosti na Vasej linke su aktualne nastavene na hodnoty 2 304 / 572 kbps (fyzicka vrstva). Pri zvysenej profilacii linky dochadzalo k vysokej chybovosti na datovom prenose. Rychlosti zial teda vzhladom na aDSL parametre Vasej linky a zabezpecenie adekvatnej funkncnosti sluzby nie je mozne navysit". Pritom za cele obdobie nebol ziadny problem s prenosom ci vypadkami...ziadna reklamacia...svojvolne si to zmenia a ani neoznamia mailom alebo postou...net je registrovany na dochodcu takze si mysleli sak si to nevsimne... skor mi to pripada akoby potrebovali pouvolnovat linky.. to je ale iba moj nazor na situaciu mozno sa mylim...ale clovek im moze prd kedze v podmienkach maju uvedene ze rychlost nieje gartantovana...skoda ze nedali do podmienok ze aj spotrebiteľ nemusi garantovat vysku poplatku :-)
iv@n
07.03.13,19:57
telekom mal/má problémy s konektivitou do zahraničia, už to aj konečne otvorene priznali že to riešia.
možno to má súvis s týmito downgradami jednotlivých liniek, ak boli dlhodobo ťahané dáta zo zahraničia, tak sa ich môžu snažiť obmedziť aj takto.