sheida
29.01.13,16:12
V septembri som nastúpila na ZŠ ako učiteľka druhého stupňa. Mám niekoľko VŠ, atestácie, prax 16 rokov. Zmluvu mám do konca školského roka.
V novembri sa nám zmenilo vedenie školy. O prácu od nového polroka má záujem pani, ktorá bola pre porušenie pracovnej disciplíny pred niekoľkými rokmi prepustená. Navyše je už niekoľko rokov dôchodkyňa. (je kamarátka terajšieho riaditeľa?!)
Bolo mi povedané, že keďže mám aprobáciu aj na prvý stupeň, od polroka ma tam preradia a na moje miesto nastúpi daná pani.
V zmluve mám jednoznačne, že ma prijímajú na pozíciu učiteľky druhého stupňa so 100% úväzkom.
Má na to riaditeľ právo? Môže navyše nahradiť učiteľa v produktívnom veku takto dôchodkyňou?

Ďakujem za všetky rýchle rady.
JUDr. Pavol Kollár
29.01.13,18:40
Rozhodujúce je čo máte v pracovnej zmluve. Preradenie na inú prácu - čo by bolo miesto učiteľa na prvom stupni, je možné len s vašim súhlasom, pretože je to zmena podmienok dohodnutých v pracovnej zmluve. Preradenie na inú prácu je možné len v prípadoch uvedených v § 55 Zákonníka práce, čo vo vašom prípade neprichádza do úvahy.
sheida
03.02.13,09:30
Chem sa ešte opýtať, vraj na miesto, na ktoré ma teraz preradili, malo byť vypísané výberové konanie?

Ďakujem