Zuzanka30
29.01.13,18:34
Dobry den,

prosim o radu. Moze ma moj zamestnavatel/ sef preradit z vyssej riadiacej pozicie - zastupca riaditela odboru na nizsiu poziciu (nizsiu o 5 platovych tried) - referent len z dovodu mojej pretrvavajucej PN, na ktoru som nastupila z dovodu tehotenstva? Momentalne neviem ako dlho bude moja PN trvat a ci sa do prace este vratim, kym nastupim na matersku dovolenku. Nastup na MD je predbezne zaciatkom aprila.
Velmi pekne dakujem za kazdu odpoved.
ivka70
29.01.13,17:58
Aku poziciu mas v pracovnej zmluve?
Zuzanka30
29.01.13,20:14
Momentalne som zastupca riaditela odboru. Zamestnana som na dobu neurcitu, pricom tuto funkciu mam na dobu urcitu, pocas materskej dovolenky mojej kolegyne, ktora sa ale nevracia do prace.
veronikasad
29.01.13,20:16
Momentalne som zastupca riaditela odboru. Zamestnana som na dobu neurcitu, pricom tuto funkciu mam na dobu urcitu, pocas materskej dovolenky mojej kolegyne, ktora sa ale nevracia do prace.
Aký je skutočný dôvod preradenia, keď počas PN-ky nečerpáš mzdové prostriedky ?
Zuzanka30
29.01.13,20:28
Nerozumiem otazke. Dovod preradenia je ten, ze si tam, na tuto poziciu, chce dat sefka svoju kamaratku uz teraz a nie az ked odidem na matersku. Ja sa pytam, ci to moze? Lebo od tohto platu sa mi odvyja aj vyska socialky pocas pn, aj vyska materskej.
veronikasad
29.01.13,20:30
Nerozumiem otazke. Dovod preradenia je ten, ze si tam, na tuto poziciu, chce dat sefka svoju kamaratku uz teraz a nie az ked odidem na matersku. Ja sa pytam, ci to moze? Lebo od tohto platu sa mi odvyja aj vyska socialky pocas pn, aj vyska materskej.
Pracuješ v podnikatelskej sfére ? Ak ano, nemocenské aj materské máš vyplácané z príjmu roku 2012.
Nepodpisuj žiadnu dohodu o zmene pracovnej zmluvy, lebo v prípade skončenia prac.pomeru po skončení RD ti odstupné bude vyplatené z novej mzdy.
Zuzanka30
29.01.13,20:43
Nie, nepracujem. Je to kvazi statny sektor, ale nie je uplne. Ja som ale robila este aj v roku 2013 a mozno sa tam zase vratim, nevylucujem.
So mnou neplanuju ukoncit pracovny pomer, ani teraz, ani po skonceni materskej.
Ako mam povedat sefke, ze nepodpisem moje preradenie? Preto sa stale pytam, ci ma na to prave a moze to spravit?
veronikasad
29.01.13,20:50
Nie, nepracujem. Je to kvazi statny sektor, ale nie je uplne. Ja som ale robila este aj v roku 2013 a mozno sa tam zase vratim, nevylucujem.
So mnou neplanuju ukoncit pracovny pomer, ani teraz, ani po skonceni materskej.
Ako mam povedat sefke, ze nepodpisem moje preradenie? Preto sa stale pytam, ci ma na to prave a moze to spravit?
Aj keď si robila v roku 2013, nem.dávky a materské sa vyplácajú z príjmu za predch. kal.rok (či to platí aj v štátnom sektore neviem).
Čo sa týka preradenia, kvalifikovanú odpoveď ti viem dať len v prípade, ak sa Vaša organizácia riadi Zákonníkom práce.
Zuzanka30
29.01.13,21:24
Ano, riadi sa urcite.
ivka70
30.01.13,06:11
Ale ved na tvoje miesto mozu preradit cloveka docasne na zastupovanie pocas tvojej PN.
Ak uz do prace neprides, po nastupe na MD mu prekvalifikuju zmluvu na zastupovanie poca MD a RD.
To neznamena, ze teba z toho miesta preradia. Kedze ale kvoli PN nevykonavas svoju pracu a miesto potrebuju pokryt, neviem si predstavit, preco by ta preradovali pocas PN.