miusha
29.01.13,20:06
Dobry den, nenasla som tu odpoved na svoju otazku, preto ziadam touto cestou. Som nezamestnana, rozhodla som sa podnikat a teda som zaziadala o prispevok na podnikanie. Naskytla sa mi ale moznost prace na dohodu od 03/13. Viem, ze trvalym pracovnym pomerom tato ziadost pada, ale neviem ako je to s dohodou... Mozem sa zamestnat na dohodu, ak mam zaziadane o prispevok na podnikanie? Poprosila by som tymto o doveryhodne informacie. Vopred DAKUJEM!
veronikasad
29.01.13,19:09
Môžeš počas evidencie na UP pracovať na dohodu. Tvoj príjem však nesmie presiahnuť 143,40€ (očakáva sa novela Zákona o službách zamestnanosti, sleduj Poradu - suma bude iná) a dohodu musíš odniesť na UP pred začiatkom výkonu práce (skôr ako nastúpiš prvý raz na pracovisko). Mesačne treba nosiť potvrdenia o výške vyplatenej odmeny.
miusha
29.01.13,19:17
Dakujem za odpoved! Cize do mojej ziadosti o prispevok na podnikanie dohoda nijako nezasahuje?
veronikasad
29.01.13,19:19
Dakujem za odpoved! Cize do mojej ziadosti o prispevok na podnikanie dohoda nijako nezasahuje?
Ak splníš podmienky uvedené v predch.príspevku - nie. Ak niektorú z nich nedodržíš, vyradia ťa z evidencie UP.