Krisstina
30.01.13,08:09
Dobrý deň, živnostník začal podnikať od 17.7.2012, jeho hrubý príjem do konca roka 2012 je len asi 1 000 €. Odvody do SP a ZP teda ešte neplatí. Predáva drobný tovar, párkrát aj pre českého odberateľa (fyzické osoby).
1. Musí podať daňové priznanie zo živnosti? Čítala som, že sa podáva až od nejakej určietj sumy príjmov.... A je na to špeciálne tlačivo?
2. Okrem živnosti má aj TPP, tam za neho robia daňové priznanie, má to nejaký vplyv,mení sa tým niečo?
3. Ešte by ma zaujímalo ako to je s paušálnymi výdavkami, oplatia sa mu viac? Keďže tomu ešte veľmi nerozumiem nevedel by mi niekto vystvetliť stručne o čo mi paušálnych výdavkov ide a pre koho su výhodne?
Veľmi by ste mi pomohli, ďakujem
tictac7
30.01.13,07:14
musí podať DP, nemôže mu zamestnávateľ urobiť RZD
kn-alka
30.01.13,07:22
Musí si sám urobiť DP typu B, nakoľko má trvalý pomer aj živnosť.
DP sa nepodáva, ak SPOLU príjmy (aj z trv.pomeru + živnosti) nedosiahol sumu 1.822,37 €
Krisstina
30.01.13,07:56
takže keď ma tú živnosť, DP zo TPP si musí rbiť tiež sám? nie u zamestnávateľa? tak doopy musí podaŤ 2 DP, jedno z TPP a druhé zo živnosti či je nejake tlačivo kde to je v celku?
Tweety
30.01.13,07:57
takže keď ma tú živnosť, DP zo TPP si musí rbiť tiež sám? nie u zamestnávateľa? tak doopy musí podaŤ 2 DP, jedno z TPP a druhé zo živnosti či je nejake tlačivo kde to je v celku?
Podá len jedno DP typu B, v ňom uvedie príjmy zo ZČ aj z podnikania. V prísp. 3. to už máš vysvetlené.
kn-alka
30.01.13,08:00
takže keď ma tú živnosť, DP zo TPP si musí rbiť tiež sám? nie u zamestnávateľa? tak doopy musí podaŤ 2 DP, jedno z TPP a druhé zo živnosti či je nejake tlačivo kde to je v celku?

Daňové priznanie sa vždy robí len jedno, ak má príjmy LEN zo zamestnania, môže mu spraviť ročné zúčtovanie zamestnávateľ.
ALE keďže má príjmy AJ z TTP AJ z podnikanie, MUSÍ si urobiť DP sám, kde uvedie OBOJE príjmy.

Odporúčam nájsť si účtovníka, lebo z uvedeného vyplýva, že vôbec nemáte v daňových veciach jasno.
Tweety
30.01.13,08:02
VeĎ zadávateľka je účtovník, či?
Krisstina
30.01.13,08:22
Ďakujem. Viem, že moje otázky sú pre Vás primitívne, no snažím sa v tom zorientovať, nemám žiadne skúsenosti s DP, teda ho zrejme ani robiť nebudem .... len hľadám informácie po internete a je toho toľko, že som sa zamotala...
kn-alka
30.01.13,08:23
Preštuduj si toto:
Katy a R
30.01.13,08:23
tak načo si si dala do profilu, že si učtovník ??
veronikasad
30.01.13,08:24
Ďakujem. Viem, že moje otázky sú pre Vás primitívne, no snažím sa v tom zorientovať, nemám žiadne skúsenosti s DP, teda ho zrejme ani robiť nebudem .... len hľadám informácie po internete a je toho toľko, že som sa zamotala...
Kristínka, treba aj čítať odpovede - viď prísp. č. 3. Tvoja otázka zadaná o polhodinu neskôr nesvedčí o tom, že si túto odpoveď čítala.
Krisstina
30.01.13,08:30
čo mám v profile je pravda, ale som začínajúca, všetko sa učím od základov, ako každý začínajúci aj ja mám veľa otázok ....
Veronika, tým, že hľadám informácie na internete som myslela ešte predtým, ako som sa poradu došla, najskor som odpovedehľadala a potom som prišla tu ...
ďakujem za prílohu, naštudujem si to
veronikasad
30.01.13,08:32
čo mám v profile je pravda, ale som začínajúca, všetko sa učím od základov, ako každý začínajúci aj ja mám veľa otázok ....
Veronika, tým, že hľadám informácie na internete som myslela ešte predtým, ako som sa poradu došla, najskor som odpovedehľadala a potom som prišla tu ...
ďakujem za prílohu, naštudujem si to
Kristínka, neurážaj sa. Myslela som len odpoveď v prísp. č. 3. Ešte raz si prečítaj otázku, ktorú si zadala v prísp. č. 4. Naozaj si ten prísp. č. 3 nečítala.
Krisstina
30.01.13,09:28
ach jaj .. veď ja sa neurážam, neviem podľa čoho si to usúdila .... ten príspevok 3 som čítala, veď som ešte naň nadväzovala v prisp. 4 ....
veronikasad
30.01.13,09:45
Ak si tú odpoveď čítala, videla si už niekedy DP typu B ?