Kenny82
30.01.13,09:29
Dobrý deň

Robím etikety na nápoje respektíve na fľaše ,zákazník ma požiadal aby som mu vytvoril etiketu na víno s obrázkom Adolfa Hitlera . A dal mi za úlohu zistit či takáto etiketa nebude tresná ,propagácia hnutí alebo tak . Pod obrázkom samozrejme by bolo napísané že nić sa tým nepropraguje .Dakujem za informácie
srska
30.01.13,08:42
Dobrý deň

Robím etikety na nápoje respektíve na fľaše ,zákazník ma požiadal aby som mu vytvoril etiketu na víno s obrázkom Adolfa Hitlera . A dal mi za úlohu zistit či takáto etiketa nebude tresná ,propagácia hnutí alebo tak . Pod obrázkom samozrejme by bolo napísané že nić sa tým nepropraguje .Dakujem za informácietresná nebude
GabiZ
30.01.13,08:46
trisestri
30.01.13,08:47
no podla mna to bude brane ako propagacia fasizmu,svojho casu z tym mali vazny problem aj zberatelia predmetov z druhej svetovej vojny.
GabiZ
30.01.13,08:49
no podla mna to bude brane ako propagacia fasizmu,svojho casu z tym mali vazny problem aj zberatelia predmetov z druhej svetovej vojny.

Tiež by som asi do toho nešla. Z hľadiska trestného práva by sa to mohlo naozaj otočiť veľmi nepríjemným smerom, zvlášť ak by sa takéto víno začalo predávať.
mimi
30.01.13,09:06
až ma zamrazilo ..... určite by som to taktne odmietla, z osobného dôvodu. A trestné predpokladám, že to bude - propagácia fašizmu.
kom0dus
30.01.13,09:14
podla mna to bude problem.
kedysi som dostal zakazku na tvorbu portalu pre jedno zdruzenie "narodna a zaujmova iniciativa" a chceli web na domene nazi.sk
ani tyzden stranka nefungovala. Hoci to nemalo s nazi nic spolocne, jednoducho nazov domeny bol neprijatelny.
expeeert
30.01.13,10:21
Len aby to potom nedopadlo takto:confused:
http://www.politikportal.sk/2012/08/10/americanky-objavili-vino-s-hitlerom-na-etikete-su-poburene/

V Taliansku sa tieto fľaše dajú kúpiť stále - aj Mussoliny, Stalin, Che Guevara...
Ale u nás by som do toho nešiel - pre zbytočné problémy.

Len tak mimochodom - po správnosti by sa mali zakázať aj vyobrazenia amerických prezidentov ako aj ich všetky symboly - a vôbec vlastne všetkých politikov čo majú krv na rukách. Lebo či sa zabíja v mene fašizmu, komunizmu, alaha alebo demokracie, stále je to o tom istom - a nepomôže tomu ani premenovanie obetí na teroristov.
Lebo tak ako dnes amíci v mene demokracie všetkých, ktorí im nie sú po vôli premenujú na teroristov a posielajú svoje jednotky, tak aj Hitler považoval v danej dobe všetkých za "teroristov" a ľudia to v tej dobe brali že bojujú proti "zlým"
Kenny82
30.01.13,10:31
Mna by zaujímalo hlavne že či je to možné po právnej stránke a ktoré náležitosti to musí mať ten obal . Ako napríklad keď zberatelia predávajú nejaké predmety z druhej svetovej nemecke tak sa pod inzerátom musí uviesť že nič týmto nepropaguje atd....
matej85
30.01.13,10:31
No minimalne proti spolocenskej etikete by to bolo, takato etiketa
Ferdosondo
30.01.13,10:41
Už len z úcty k obetiam II. svetovej vojny, by som sa na to nedal.
Že sa vôbec niekto nad tým zamýšľa. Alebo pre peniaze aj s diablom?
GabiZ
30.01.13,10:52
Úmyselne som vo svojom príspevku uviedla, že ak takéto víno bude predávané, mohlo by to byť brané ako propagácia nacizmu a to by už sranda nebola. Preto odporúčam nepúšťať sa do toho, pretože nemusí to dopadnúť tak "šťastne" ako v prípade pána z Prievidze, ktorý mal vo svojom obchode oblečenie, plagáty a iné veci s vyobrazením vecí a osôb súvisiacich s nacizmom. Bol nakoniec síce oslobodený od trestu (hrozili mu 3 roky), ale je to veľmi tenký ľad, na ktorom by ste sa pohybovali. Nedá sa jednoznačne povedať, či je samotná výroba trestná alebo do akej miery by nebola, pretože všetko by záviselo od toho, na čo by etikety boli použité, pre koho boli vyrobené a distribuované (každý prípad sa posudzuje a rieši individuálne). Ak by dotyčný zákazník bol nebodaj členom nejakej skupiny, ktorá nacizmus propaguje, tak je to rovno na "basu". Na vašom mieste by som takéhoto zákazníka poslala "z krátkej cesty", aj keby mi platil milióny (nie je to normálne). Ale to je na vašom zvážení do akej miery ste ochotný riskovať svoju prácu a slobodu.
buchač
30.01.13,11:00
Dobrý deň

Robím etikety na nápoje respektíve na fľaše ,zákazník ma požiadal aby som mu vytvoril etiketu na víno s obrázkom Adolfa Hitlera . A dal mi za úlohu zistit či takáto etiketa nebude tresná ,propagácia hnutí alebo tak . Pod obrázkom samozrejme by bolo napísané že nić sa tým nepropraguje .Dakujem za informácie

Aj na škatutuľkách s cigaretami je napísané


http://www.tyden.cz/obrazek/201212/50d4690176e4d/crop-307079-cigarety_520x250.jpg
lujza.j
30.01.13,11:47
Kolko ks etikiet?
SERVIS
30.01.13,12:00
Mne nedá nepodotknúť či bol Hitler nejaký vinohradník, vinár alebo kieho.. čo by to malo za význam ho dať na fľašku s vínom.. veď to ku sebe vôbec nepasuje..
pepa78
30.01.13,12:04
...a mal by problém ten čo to vytlačil na objednávku alebo ten čo objednávku zadal ? Podľa mňa "b" je správne :)
buchač
30.01.13,12:13
...a mal by problém ten čo to vytlačil na objednávku alebo ten čo objednávku zadal ? Podľa mňa "b" je správne :)
...a si o tom " B " presvedčený ???
Lebo ja teda nie ...

Keby sme šli do extrému , príklad :
Dám Ti objednávku na ukradnutie auta ...
Auto si ukradol , mne dodal ...splnil objednávku ...

Kto by bol súdený ???

"A " + " B " = B 2 ....obaja by sme boli odsúdený ( B 2 - basa pre oboch ) ...možno len taxa by bola iná ....
Tweety
30.01.13,12:14
...a mal by problém ten čo to vytlačil na objednávku alebo ten čo objednávku zadal ? Podľa mňa "b" je správne :)
Namočení v prúsere by boli obidvaja.
pepa78
30.01.13,12:16
..ale je to fakt trošku iný prípad
marjankaj
30.01.13,12:20
Dobrý deň

Robím etikety na nápoje respektíve na fľaše ,zákazník ma požiadal aby som mu vytvoril etiketu na víno s obrázkom Adolfa Hitlera . A dal mi za úlohu zistit či takáto etiketa nebude tresná ,propagácia hnutí alebo tak . Pod obrázkom samozrejme by bolo napísané že nić sa tým nepropraguje .Dakujem za informácie
A bude tvrdiť, že na obrázku je jeho dedko? Možno by to šlo.:eek: Veď Hitler mal dvojníkov. A možno aj má.:---
marjankaj
30.01.13,12:29
...a mal by problém ten čo to vytlačil na objednávku alebo ten čo objednávku zadal ? Podľa mňa "b" je správne :)
A keby nesplnil tú objednávku, tak objednávateľ by tiež išiel "bručet"?:rolleyes:
subjekt6792
30.01.13,13:12
Len aby to potom nedopadlo takto:confused:
http://www.politikportal.sk/2012/08/10/americanky-objavili-vino-s-hitlerom-na-etikete-su-poburene/

A nie len Američanky, ale aj Slováka, v rakúsku boli zakázané..ale veď si to sami prečítajte na tomto linku:
http://vas.cas.sk/clanok/6355/hitlerovo-vino-pohorsilo-slovaka-v-taliansku-ho-predavaju-17-rokov.html
stormcatcher
30.01.13,13:24
...mňa by skôr zaujímala kvalita obsahu, a nie kto je zobrazený na vignete.
Excise Duty
30.01.13,14:01
No, dnes je práve 80 rokov, ako sa Hitler stal ríšskym kancelárom. Zdá sa, že niekto si ho chce pripomenúť...
korela
30.01.13,14:29
Podpora zla. Bodka.
kopretinka
30.01.13,14:41
Dobrý deň

Robím etikety na nápoje respektíve na fľaše ,zákazník ma požiadal aby som mu vytvoril etiketu na víno s obrázkom Adolfa Hitlera . A dal mi za úlohu zistit či takáto etiketa nebude tresná ,propagácia hnutí alebo tak . Pod obrázkom samozrejme by bolo napísané že nić sa tým nepropraguje .Dakujem za informácie
:eek::mad:
2weird2die
30.01.13,14:51
pánovi odporuč, nech si kúpi prázdne etikety, lacnú atramentovku a môže si každý deň vytlačiť diktátora, na ktorého dostane chuť...
buchač
30.01.13,16:03
pepa78 3 Hours Ago #33302
..ale je to fakt trošku iný prípad

Myslíš ?



- Kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní a spôsobí tak malú škodu (t. j. škodu, ktorá prevyšuje sumu 266 €), potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
- Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha trestný čin krádeže
a spôsobí ním väčšiu škodu (t. j. škoda vo výške najmenej 2 660 €),


- Kto verejne podnecuje k nenávisti k niektorému národu alebo rase alebo k obmedzovaniu práv a slobôd ich príslušníkov, potresce sa odňatím slobody až na jeden rok alebo peňažným trestom.
Ferdosondo
31.01.13,04:45
Ak mu ide o marketingový ťah, tak mu odporuč podobizeň najznámejšieho slovenského alkoholika. Víno určite pôjde na dračku, teda aspoň u jeho obdivovateľov.
buchač
31.01.13,05:18
Ak mu ide o marketingový ťah, tak mu odporuč podobizeň najznámejšieho slovenského alkoholika. Víno určite pôjde na dračku, teda aspoň u jeho obdivovateľov.
Ak ide o zákazníka z čiech , hodila by sa prípadne podobizeň ... :rolleyes:

http://zpravy.idnes.cz/ct-unikly-zabery-se-zemanem-dfb-/domaci.aspx?c=A130130_111024_domaci_hv
srska
31.01.13,07:40
sprav etiketu - hitadolfler weisewein - a máš pokoj:D
Stanislav 1975
31.01.13,07:51
fašisti boli dobré curvy- inak našli sa aj tam inteligentní ľudia, len na škodu bolo ,že svoju inteligenciu využívali na zlej strane...,ale zasa dobré bolo, že veliteľ bol Adolf, ten bol vymletý a niektoré jeho rozhodnutia a prepočty boli zlé a preto asi aj dostali na frňák, keby bol namiesto neho Heydrich, tak neviem ako by to skončilo celé..., ale nakoniec to dobre dopadlo...
subjekt6792
01.02.13,09:52
to je pravda, ale najväčšie ponaučenie s tohto obdobia nám plynie, že nesmieme byť ľahostajní k debilom a bláznom formátu Hitlera. Keďže sa mohlo predísť vypuknutiu druhej svetovej vojny zo strany Nemecka, keby nebola medzinárodná politika založená na ustupovaní (policy of appeasment), ktorú stelesňoval britský ministerský predseda Neville Chamberlain. Po skončení druhej svetovej vojny vypovedal jeden z členov generálneho štábu Nemecka, že ak by spojenci neustúpili Hitlerovi Mníchovskou dohodou a Hitler by vydal pokyn k útok na Československa mali pripravený vojenský puč na jeho zvrhnutie.Keďže ešte v tom čase nebola nemecká armáda pripravená na inváziu a ani vojnu na dvoch frontoch a daný krok by bol samovraždou nemeckého národa. Dejiny sú relatívne..
Avšak na margo etikety na víno s podobizňou Hitlera, by som skôr privítal jeho podobizeň na toaletnom papieri alebo určitú poučnú hodnotu by to malo na liekoch pre psychické ochorenia. Je zvrátené zarábať na tom,že ľudia sú podvedome priťahovaný tým čo je zakázané, ak nie právne a tak aspoň morálne, keďže túto hodnotu "zakázaného" si vytrpelo milióny ľudí po celom svete.
misomiso
11.02.13,15:44
Mna by zaujímalo hlavne že či je to možné po právnej stránke a ktoré náležitosti to musí mať ten obal . Ako napríklad keď zberatelia predávajú nejaké predmety z druhej svetovej nemecke tak sa pod inzerátom musí uviesť že nič týmto nepropaguje atd....
Ak to tam aj uvedies, bude ta mat taku pravnu vahu, ako mali tie napisy na roznych balickov s drogami, ktore sa v zacinajucej sieti obchodov "so suvenirami" pokusali predavat u nas nejaki Poliaci. Pokilal viem, vsetky obchody im zatvorili a zacala ich vysetreovat policia, hoci neviem, s akym vysledkom.
jozef.agh
13.02.13,10:27
Nechoď do toho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Je to propagácia fašizmu a určite by sa našiel niekto kto by podal trestné oznámenie a potom by si mohol chodiť vysvetľovať na políciu.
MarcoM
13.02.13,10:41
Tipujem, že k tomu tam bude chceit aj "Ein Volk,Ein Reich,Ein Wein". Odporúčam ti nechoď do toho, chytia sa toho noviny, ľudsko-právne organizácie, len problémy z toho vyplynú.