alexxandra
26.09.04,13:53
Ospravedlnujem sa,akosi som sa z toho schaosila :-) Mohli by ste mi prosim vysvetlit,ako vyzera vypocet vyplaty osoby na dohodu o VP, hruba mzda 3 000,- Sk, dotycny nieje samoplatca a nieje ani nikde inde zamestnany? To uz je jeho problem, ze pojde do basy, len ako to mam vypocitat. Nemala by som mu v tom pripade pocitat plne fondy? Kedze to je jeho jediny prijem,nezaklada mu ucast na kompletnom poisteni? A podla mna mu mozem dat aj podpisat vyhlasenie,kedze inde nepracuje,a tym padom nevyjde ani dan. Hlavne mi ide o tie fondy. Dakujem.
Paula
26.09.04,12:11
Z DOVP platí zamestnávateľ 0,8% úrazové poistenie do sociálky a dohodárovi sa zrazí iba daň.
misa
27.09.04,07:05
Ano, odvody plati iba zamestnavatel vo vyske 0,8%. Ak nema ziadne ine zamestnanie, moze podpisat vyhlasenie a nebude platit ziadnu dan.
elenka
27.09.04,08:35
Ospravedlnujem sa,akosi som sa z toho schaosila :-) Mohli by ste mi prosim vysvetlit,ako vyzera vypocet vyplaty osoby na dohodu o VP, hruba mzda 3 000,- Sk, dotycny nieje samoplatca a nieje ani nikde inde zamestnany? To uz je jeho problem, ze pojde do basy, len ako to mam vypocitat. Nemala by som mu v tom pripade pocitat plne fondy? Kedze to je jeho jediny prijem,nezaklada mu ucast na kompletnom poisteni? A podla mna mu mozem dat aj podpisat vyhlasenie,kedze inde nepracuje,a tym padom nevyjde ani dan. Hlavne mi ide o tie fondy. Dakujem.
Vy ako zamestnávateľ platít z dohody o vykonaní práce iba úrazové poistenie ako sú odpovede na vaš príspevok. Zamestnancovi vyplatíte odmenu bez 19 % dane. Dohodár si musí na zdravotné poistenie platiť sám - ak nie je evidovaný na úrade práce alebo ak nemá zamestnanie. Vymeriavacím základom pre neho na zdsavotné poistenie je v tomto prípade výška odmeny na dohode (najmenej z 3000,- Sk)
Pekný deň !
alexxandra
27.09.04,13:13
dakujem :-}