race
30.01.13,12:11
Dobrý deň, v roku 2012 som bol v služobnom pomere do 31.5, od 1.6.2012 som na výsluhovom dôchodku a do 31.12.2012 som pracoval som u dvoch zamestnávateľov na dohodu o vykonaní práce, pričom mi bola s týchto činností vyplatená odmena v celkovej sume 450 €. Chcem Vás požiadať o informáciu či daňové priznanie môže podať zamestnávateľ u ktorého som bol v služobnom pomere, alebo ho musím podať sám a či mám do daňového priznania zahrnúť aj odmenu za vykonané práce.
Ďakujem za info.
veronikasad
30.01.13,11:18
Podaj si sám DP typu A, keďže výsl.dôchodcom si nebol k 1.1.2012, máš nárok na uplatnenie celoročnej NČZD. Do DP zahrnieš aj príjem z dohôd.
mzdarka renca
30.01.13,11:21
Dobrý deň, v roku 2012 som bol v služobnom pomere do 31.5, od 1.6.2012 som na výsluhovom dôchodku a do 31.12.2012 som pracoval som u dvoch zamestnávateľov na dohodu o vykonaní práce, pričom mi bola s týchto činností vyplatená odmena v celkovej sume 450 €. Chcem Vás požiadať o informáciu či daňové priznanie môže podať zamestnávateľ u ktorého som bol v služobnom pomere, alebo ho musím podať sám a či mám do daňového priznania zahrnúť aj odmenu za vykonané práce.
Ďakujem za info.
ak si pracoval na dohodu uplatňoval si si u niektorého zamestnávateľa, kde si robil na dohodu nezdaniteľnú časť základu dane (Vyhlásenie)? Ak áno, tak u toho, kde si to Vyhlásenie podpísal, tam aj požiadaš o vykonanie RZD za rok 2012. AK u nikoho, tak je na tvojom rozhodnutí, ktorého z tých dvoch zamestnávateľov, kde si pracoval na dohodu požiadaš o RZD.

K žiadosti nezabudni priložiť potvrdenia o príjme od každého zamestnávateľa.