miroslavah8
30.01.13,12:31
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako mám postupovať, keď som dala byt do prenájmu a zmluva bola na dobu určitú na 2 roky. Ale nájomnička sa bez upozornenia odsťahovala a nezaplatila mi nájom ani poplatky na ktorých sme boli dohodnuté, len napísala sms, že kľúče mám v schránke a vôbec so mnou nekomunikuje. Len cez sms a to že žiadne peniaze mi nedoplati. Neviem ako mám ďalej postupovať,keď sa s ňou nedá ani dohodnúť.
subjekt6792
30.01.13,12:30
Ak som správne pochopil nájomníčka porušila zmluvy, tým že ju patrične neukončila na základe toho ti vznikol nárok na asi dohodnutú zmluvnú pokutu alebo odstupné (ty píšeš poplatky) a ešte k tomu ti dlhuje sumu na splatnom nájomnom.
V takom to prípade by som sa obrátil na dlžnú nájomníčku s výzvou na zaplatenie dlžného nájomného a "poplatku" s tým, že ak v dodatočnej lehote nesplní tak sa obrátiš na súd aj s nárokom na náhradu škody, ktorá ti vznikla jej jednostranným porušením zmluvy. Potom sa môžeš obrátiť na mediátora alebo súd a konkrétne by som ti na príslušnom súde odporúčal žiadať vydanie platobného rozkazu.
Mária27
30.01.13,12:55
Pošli jej hneď platobný rozkaz s doteraz dlžnou sumou a úrokovou sadzbou na úroky z omeškania, aj súdne trovy, aby si uvedomila, že nájom trvá a platiť musí.