Tomas Kačka Krajci
30.01.13,12:31
Zdravim, som dennym studentom, mam uzavrete dve dohody o brigadnickej praci studenta. Chcel by som si vsak zmenit u ktoreho zamestnavatela si uplatnujem nezdanitelnu ciastku. U jedneho uz nepracujem, ale zmluvu som nerusil a neviem ci treba u nich nieco specialne podpisat, alebo im staci oznamit ze nemam zaujem si dalej uplatnovat nezdanitelnu ciastku.
JanaS
30.01.13,11:47
Vo "Vyhlásení na zd.príjmov zo ZČ" u zamestnávateľa kde máš teraz podpísaé uplatňovanie tejto čiastky si svojim podpisom v ods. IV. -Zmena nastala ku dňu - zrušíš uplatňovanie a u nového môžeš od nasledujúceho mesiaca uplatniť
UFO.ar
30.01.13,12:08
Pri uzatvorení DBPŠ ste si u jedného zamestnávateľa uplatnili nezdaniteľnú časť základu dane a to podpísaním "Vyhlásenia na zdanenie príjmov zo závislej činnosti ..." Toto Vyhlásenie sa podpisuje každoročne v termíne do 31.1., čím deklarujete, že si tento nárok uplatňujete aj v ďalšom zdaňovacom období, prípadne nahlásite zmeny, ktoré vplývajú na nezdaniteľnú časť alebo výplatu daňového bonusu. Toto Vyhlásenie podpíšte teraz - termíne do konca januára, u druhého zamestnávateľa (v mzd. učtárni), kde prácu aj reálne vykonávate a máte príjmy zo závislej činnosti. Odporúčam Vám oznámiť zamestnávateľovi, u ktorého už nepracujete (ale dohodu máte platnú=nezrušenú), že si nezdaniteľnú časť od roku 2013 u nich neuplatňujte. Predídete tak možnému problému, keby ste náhodou v priebehu roka 2013 začali pracovať aj u tohto zamestnávateľa a mzdárka by Vám nedopatrením akceptovala pôvodné Vyhlásenie ... (nemala by, ale ... aj to stáva).