radicka
30.01.13,12:52
Ak ide o prípad:
Takmer 10 rokov SZČO, vykazovaný nízky príjem, v posledných 3 rokoch nulové daňové priznanie. Bez povinnosti platiť odvody do sociálnej. Momentálne v januári zrušená živnosť a dotyčná nahlásená na Úrade práce ako nezamestnaná, teda bez nároku na materskú. Mesiac pred pôrodom, po narodení zažiada o rodičovský príspevok, vek 38 rokov. Má vystúpiť, alebo zostať v II. dôchodkovom pilieri?
vratnik
30.01.13,12:02
Z tej nasporenej nuly v II. pilieri Švajčiarsky dôchodok nikdy nebude.
radicka
30.01.13,12:20
...takže jednoznačná odpoveď je?
Xanti
30.01.13,12:31
...takže jednoznačná odpoveď je?
Prepáč ale jednoznačnú odpoved Ti nikto nenapíše, je to na každého rozhodnutí ... je predsa človek plnoletý, svojprávny tak sa rozhoduje sám .. a nie že tak jožko ferko mi povedali aby som zrušil , a durko a janko mi povedali že by som nechal ...
Môže každý vyjadriť iba svoj názor ale rozhodnutie je na tom ktorom človeku.
vratnik
30.01.13,13:00
Je to jednoznačné, z II. piliera dostanete len to čo ste tam vložili, nič viac. Nízkopríjmový, neplatič, nezamestnaný pre všetkých tých je II. pilier nevýhodný - pretože nikdy nenašetria na min dôchodok z II. piliera.
radicka
30.01.13,13:56
...no a ked nahodou ziska dotycna celkom slusne zamestnanie na TPP dajme tomu do 2 rokov a odpracuje 10 - 15 rokov este, tak si nieco prispori v II. pilieri, nie? Ved este ani vtedy nebude dochodkovy vek. :(
Tweety
30.01.13,13:58
...no a ked nahodou ziska dotycna celkom slusne zamestnanie na TPP dajme tomu do 2 rokov a odpracuje 10 - 15 rokov este, tak si nieco prispori v II. pilieri, nie? Ved este ani vtedy nebude dochodkovy vek. :(
AK je už tam, tak nech neodchádza.
marjankaj
30.01.13,14:04
...takže jednoznačná odpoveď je?
Nejde o to či vystúpiť alebo zostať. Podstatné je ukladať tam čo najviac. Teda sa snažiť o čo najvyšší príjem. Keď tam nič neuložíš, tak ani nič nedostaneš.
kopretinka
30.01.13,14:21
AK je už tam, tak nech neodchádza.
Ja som po 6 rokoch odišla.Perspektíva vyššieho zárobku je nulová.
vratnik
30.01.13,14:35
V 40tke s malým dieťaťom je veľmi ťažké rozbiehať kariéru.
radicka
30.01.13,17:47
...a ak tam teda zostane a v priebehu ďalších rokov sa veľmi v jej príjmovej situácii nič nezmení, v čom je teda výhoda tam zostať? Resp. ak nevystúpi, čo sa stane? Čo z toho pre ňu vyplynie?
Katy a R
30.01.13,17:58
...a ak tam teda zostane a v priebehu ďalších rokov sa veľmi v jej príjmovej situácii nič nezmení, v čom je teda výhoda tam zostať? Resp. ak nevystúpi, čo sa stane? Čo z toho pre ňu vyplynie?
ak som dobre pochopila - tak čakáš dieťatko?
Od narodenia dieťatka budeš dôchodkovo poistená - poistné bude za teba platiť štát (ak sa prihlásiš samozrejme - treba ísť do SP s rodným listom) . takže aj keď by si nepracovala - tak bude za teba platiť štát . A nie je to až taký malý VZ! (60% zo VVZ) - určite lepší, ako majú mnohí v zamestnaní .
No a ak ostaneš v II. pilieri - tak SP bude z tohto VZ časť prostriedkov posielať tam. Ak nie - tak celý odvod ide do SP.
veronikasad
30.01.13,18:55
Zo stránky SP - informácia pre sporitelov, ktorí uvažujú s vystúpením z II. piliera "žiadosti neposielajte poštou"

http://www.socpoist.sk/aktuality-z-ii-piliera-vystupilo-vyse-63-tisic-sporitelov--odhlasky-uz-neposielajte-postou-/48411s54808c