Ballošica
30.01.13,16:07
Zamestnávateľ sa rozhodol dať výpoveď zamestnancovi. Neoficiálne Zc nezvláda svoje pracovné povinnosti. Viem, Zľ mal riešiť toto upozornením, ale neriešil.
Zc nebol písomne upozorňovaný / upozornený na neplnenie svojich povinností podľa pracovnej zmluvy, ani za porušovanie pracovnej disciplíny.
Na jeho miesto nastupuje nový zamestnanec. Ako dať výpoveď čo "najšetrnejšie" voči Zc, aby ani Zľ nemal doťahovačky na súde /ak by sa problém vyhrotil až tam/.
Ďakujem.
veronikasad
30.01.13,15:08
Pokúsiť sa so zmestnancom dohodnúť na skončení prac.pomeru v zmysle § 60 Zákonníka práce.
Ballošica
30.01.13,16:39
Ja som tiež za takéto riešenie. Čo v prípade, keď nebude súhlasiť? Ďalší postup?
Tweety
30.01.13,17:01
Ja som tiež za takéto riešenie. Čo v prípade, keď nebude súhlasiť? Ďalší postup?
Ak nedôjde k dohode, ostáva len výpoveď.
veronikasad
30.01.13,18:18
Ja som tiež za takéto riešenie. Čo v prípade, keď nebude súhlasiť? Ďalší postup?
Na výpoveď zatial zamestnávatel nemá dôvod. Ak nie je spôkojný s prácou zamestnanca, musí ho na to upozorniť a určiť mu lehotu na odstránenie nedostatkov. Ak zamestnanec tak neurobí,až potom môže dostať od zamestnávatela výpoveď.