oblacik1
30.01.13,19:43
Dobrý deň, viete mi poradiť, či mám možnosť vyhnúť sa zníženiu platovej triedy pred nástupom na materskú dovolenku? Zamesvatnáteľ mi chcel zrušiť miesto z dôvodu organizačných zmien, ale keďže som tehotná som teda v ochrannej dobe. Rozhodol sa však, že mi aspoň zníži platovú triedu s platnosťou od 15.2. Na materskú mám odísť 04.03. Chcem sa spýtať či by mi pomohlo okamžite teraz nastúpiť na rizikové tehotenstvo, aby som sa vyhla zníženiu platovej triedy, teda aby som aj po ukončení rodičovskej dovolenky mala miesto s takými istými platovými podmienkami ako som mala doteraz, do 15.2.? Strašne moc vám ďakujem za poradenie. Anka
veronikasad
30.01.13,18:49
Platové podmienky sú podstatnou náležitosťou pracovnej zmluvy, ktoré je možné meniť len obojstranne podpísaným dodatkom alebo Dohodou o zmene pracovnej zmluvy.
V akom rezorte pracuješ ?
oblacik1
31.01.13,06:15
Pracujem v štátnej správe, sme odmeňovaní tabulkovo. Zamestnávateľ dal podnet na ministerstvo na zníženie mojej platovej triedy, čo aj urobili, nové Tabuľky už prišli. Trieda sa mi teda znizuje od 15.2. Dnes mi chce zamestnávateľ vyhotoviť k tomu papiere - Dohodu o zmene pracovnej zmluvy. Ak nepodpíšem Dohodu, vraj nemajú pre mňa iné miesto a budú musieť skončiť pracovný pomer. Môžem sa nejako ubrániť? Pomôže mi ak dnešným dňom nastúpim na rizikové tehotenstvo, teda PN? Strašne moc ďakujem za odpoveď.