Gréti
30.01.13,21:54
Dobrý deň, veľmi prosím o radu. V šk.roku 2011/12 som začala pracovať ako učiteľka v MŠ, zároveň študujem na vysokej škole predškolskú pedagogiku. V šk. roku 2012/2013, konkrétne v decembri som absolvovala ukončenie adaptačného vzdelávania. Kedy mi kompetentní musia oznámiť alebo doručiť rozhodnutie o ukončení (úspešné/neúspešné) AV ? Zaujíma ma,v ktorej platovej triede som mala figurovať už počas a po ukončení AV? Bohužiaľ,je január 2013, žiadne rozhodnutie som neobdržala a môj tarifný plat je 410 €. :confused:Ďakujem za radu.
Sabadka
31.01.13,10:57
Nepíše aké máš ukončené vzdelanie teraz. To že momentálne študuješ nemá na tvoje zaradenie žiadny vplyv. Záleží na tom aké máš momentálne dosiahnuté vzdelanie. Ak máš úplné stredoškolské vzdelanie pedagogického smeru tak si mala byť zaradená ako začínajúca učiteľka do 7 PT, po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania ťa zaradia do 8PT. Po ukončení VŠ vzdelania postúpiš opäť do vyššej triedy.

Čo sa týka ukončenia adaptačného vzdelávania, presné termíny sú určené v zákone 317/2009. O úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania sa vykoná protokol, potom do 15 dní by mal riaditeľ/ka vydať rozhodnutie o úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania, a deň po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia môžeš byť zaradená do vyššej platovej triedy.
Gréti
02.02.13,07:40
Ďakujem za radu.:)