radicka
31.01.13,08:05
Kam mám odniesť potvrdenie o ukončení živnosti? Nie som už v mieste trvalého bydliska momentálne. Môžem kópiu odniesť na ktorúkoľvek pobočku v SR do zdravotnej a sociálnej poisťovne do podateľne, resp. to radšej poslať doručenkou do zdravotky a sociálky trvalého bydliska?
kn-alka
31.01.13,07:23
Nestačí len poslať kópiu potvrdenia o ukončení živnosti, treba vyplniť určité formuláre.
Do SP musíš vyplniť Registračný list fyzickej osoby - nájdeš ho na ich stránke.
Do ZP musíš vyplniť Oznámenie poistenca/platiteľa poistného - takisto ho nájdeš na ich stránke.
Okrem toho treba zájsť na daňový úrad, takisto vyplniť jedno tlačivo (nie je na internete) a odovzdať kartičku DIČ.

Chcela som ti tie tlačivá sem pricapiť, ale nefunguje pridávanie príloh :(
kn-alka
31.01.13,07:26
Konečne sa mi to podarilo pricapiť :)
radicka
31.01.13,07:36
...na Žvnostenskom odbore mi bolo povedané, že oni informujú zdravotnú poisťovňu aj sociálnu o ukončení podnikania, ale ak chcem môžem si tam papier zaniesť. Nič i nikto nepovedal o Oznámení poistenca/platiteľa poistného a ani o Registračnom liste fyzickej osoby.
Nemám povinnosť platiť odvody už 2 roky, tak myslím, ze ani nemusím zasielať nič do SP? Alebo?
radicka
31.01.13,07:52
Poradí ešte niekto???
veronikasad
31.01.13,08:20
...na Žvnostenskom odbore mi bolo povedané, že oni informujú zdravotnú poisťovňu aj sociálnu o ukončení podnikania, ale ak chcem môžem si tam papier zaniesť. Nič i nikto nepovedal o Oznámení poistenca/platiteľa poistného a ani o Registračnom liste fyzickej osoby.
Nemám povinnosť platiť odvody už 2 roky, tak myslím, ze ani nemusím zasielať nič do SP? Alebo?
Zle si počúvala. SP určite nie, tam sa musíš odhlásiť na reg.liste FO, ak si bola povinným platitelom odvodov, predtým ale treba odovzdať kartičku DIČ na DU.