MirecPas
31.01.13,09:59
Dobrý deň,

potreboval by som poradiť. Pracujem na dohodu, nebola mi vyplatená mzda za november a december 2012. Prevádzka kde som pracoval fyzicky už neexistuje, spoločnosť nie je v konkurze. Majiteľ nám stále nedvíha ani telefón a neodpovedá fyzicky. Sídlo spoločnosti je prázdne. Dohoda nám stále nebola ukončená...

Nie som sám, mzda nebola vyplatená všetkým zamestnancom...

Ako postupovať?
ewita888
31.01.13,09:02
Dobrý deň,

potreboval by som poradiť. Pracujem na dohodu, nebola mi vyplatená mzda za november a december 2012. Prevádzka kde som pracoval fyzicky už neexistuje, spoločnosť nie je v konkurze. Majiteľ nám stále nedvíha ani telefón a neodpovedá fyzicky. Sídlo spoločnosti je prázdne. Dohoda nám stále nebola ukončená...


Nie som sám, mzda nebola vyplatená všetkým zamestnancom...

Ako postupovať?

sťažnosť na inšpektorát práce, hromadné trestné oznámenie na políciu
MirecPas
31.01.13,14:09
A ako mám podať daňové priznanie keď nemám vyplatené mesiace november a december?
veronikasad
31.01.13,14:17
A ako mám podať daňové priznanie keď nemám vyplatené mesiace november a december?
Potvrdenie o zdan.mzde je zamestnávatel povinný poslať do 10. marca. Ak ti mzdu za november a december do 31.1.2013 nevyplatí, nemala by byť uvedená ani v Potvrdení o zdanitelnom príjme za rok 2012
MirecPas
31.01.13,14:40
majiteľ tvrdí, že momentálne nemá peniaze, že všetky peniaze minul na záchranu spoločnosti, aj keď spoločnosť nieje stále v konkurze. Existuje nejaký fond, z ktorého by mi to mohlo byť vyplatené?
veronikasad
31.01.13,14:45
majiteľ tvrdí, že momentálne nemá peniaze, že všetky peniaze minul na záchranu spoločnosti, aj keď spoločnosť nieje stále v konkurze. Existuje nejaký fond, z ktorého by mi to mohlo byť vyplatené?
Skús to najskôr riešiť ako podnet cez Inšpekciu práce - niekedy "prievan" vo firme zo strany IP pomôže.
alaya1
31.01.13,14:47
Nam podanie na IP pomohlo, mzda prisla.
MirecPas
31.01.13,14:54
ako má vyzerať taký podnet? V pondelok idem poslať bývalému zamestnávateľovi upozornenie na nevyplatenie mzdy, tam uvediem nejaký termín do ktorého bude čakať na peniaze. Potom by som teda podal ten podnet na Inšpektorát práce a následne by som podal aj to trestné oznámenie... Je lepšie písať tieto veci iba vo vlastnom mene alebo to máme písať spoločne? Čo má väčšiu váhu? Či na tom nezáleží?