maaato
31.01.13,09:53
Dobry den,
som platcom dph od 1.1.2012 a podla zakona ak budem mat obrat vyssi ako 100 tis eur by som mal prejst na mesacneho platcu dph.Chcem sa spytat je to suma 100tis alebo 140tis? bol som na DÚ a pani mi o tom moc nevedela povedat.Podla vseteho som tento obrat (100tic) prekrocil v decembri 2012 takze mal by som podat vykaz dph uz za januar alebo este budem stvrtrocny platca dph?Treba tam zaratavat aj vystavene pohladavky alebo len zaplatene pohladavky?
Dakujem za radu..
KEJKA
31.01.13,08:56
zarátaš všetky pohľadávky aj nezaplatené.
prečo 140 tis. EUR? - tomu nerozumiem.
za január podávaš DP DPH - stal si sa M-platiteľom DPH.
maaato
31.01.13,12:03
dakujem.
mam tomu rozumiet ze akonahle vystavim fakturu tak uz ju musim zaratat do obratu? a ide tam teda o obrat so o sumou 100tis eur?tu 140tis sumu mi povedala pani na danovom.
kimart
31.01.13,12:29
podľa mňa ako vedieť JU, tak obrat podľa uhradených fa, ak PU tak do obrat podľa vystavených fa
beatam
31.01.13,14:08
Siporka
06.02.13,17:52
do obratu sa započítava aj podiel mandatára z výherných hracích automatov?
marjankaj
06.02.13,17:56
zarátaš všetky pohľadávky aj nezaplatené.
prečo 140 tis. EUR? - tomu nerozumiem.
za január podávaš DP DPH - stal si sa M-platiteľom DPH.
Kejka v PU
V JU iba príjmy, teda zaplatené pohľadávky. §4/9
Lucinka23
08.02.13,07:51
Prosím Vás práve som našla na stránke daňového úradu informáciu o zmene štvrťročného platu na mesačného. Po prečítaní usmernenia mám v tom trochu nejasno, potrebujem utvrdiť.
Podnikateľ, platca DPH od r. 2009, Ročný obrat má cca 300 tis. 4. štvrťrok sme podali daňové priznanie do 25.januára. Chápem správne, že od tohto roku musí podávať daňové priznanie k DPH mesačne?

Ďakujem
Siporka
09.02.13,21:30
Áno správne, od 01.01.2013 mesačná platca DPH.
Lucinka23
10.02.13,18:53
Ďakujem pekne
maaato
24.02.13,07:21
a este otazka, prijmy mam zratat bez dph ci s dph?
Zita5
24.02.13,07:45
a este otazka, prijmy mam zratat bez dph ci s dph?

Ak vediete JU , ta počítate obrat 100 000 euro len zo zaplatených pohľadávok a to bez DPH.Čiže z tých čo máte v peňažnom denníku zaúčtované v príjmoch ovplyvňujúcich základ dane (za tovar alebo služby ).Neuhradené nepočítate do obratu v JU .
maaato
24.02.13,08:00
Ak vediete JU , ta počítate obrat 100 000 euro len zo zaplatených pohľadávok a to bez DPH.Čiže z tých čo máte v peňažnom denníku zaúčtované v príjmoch ovplyvňujúcich základ dane (za tovar alebo služby ).Neuhradené nepočítate do obratu v JU .
takze mi staci len pozriet prehlad a tam co su prijmy tak len podla toho?
Zita5
24.02.13,10:43
takze mi staci len pozriet prehlad a tam co su prijmy tak len podla toho?

Vytlačte si peňažný denník a pokiaľ máte všetko zaúčtované tak PD musí sedieť s prehľadom v časti príjem OVZD.
vjejka
03.03.13,19:27
Prosím vás do obratu ide v pu celá 602+604? alebo len to plnenie čo je predmetom dane k dph? (čiže z danových výkazov?)
pavol54
03.03.13,19:56
Prosím vás do obratu ide v pu celá 602+604? alebo len to plnenie čo je predmetom dane k dph? (čiže z danových výkazov?) účtovníčka počúvaj otvoríš účtovný denník, stlačíš nejaký výstup navolíš si zoznam dph dokladov a tam ti ukáže zoznam výdajov a príjmov a z toho pochopíš
vjejka
03.03.13,20:58
účtovníčka počúvaj otvoríš účtovný denník, stlačíš nejaký výstup navolíš si zoznam dph dokladov a tam ti ukáže zoznam výdajov a príjmov a z toho pochopíš
myslím, že ak vás obťažuje odpovedať na nejakú otázku nemusíte a ten tón sa dá odpustiť...
zo zákona: Obratom pre účely registrácie sú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku, okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až § 36 zákona o DPH a § 40 až § 42 zákona o DPH, napr. poštové služby, zdravotná starostlivosť, služby sociálnej pomoci, výchovné a vzdelávacie služby, služby pre členov politických strán, cirkví, hnutí, občianskych združení, služby súvisiace so športom a telesnou výchovou, kultúrne služby. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb (§37 zákona o DPH) a finančných služieb (§ 39 zákona o DPH) sú súčasťou obratu. Nezahŕňajú sa do obratu, ak sú poskytované ako doplnkové služby pri dodaní tovaru alebo služby.
Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

A môj problém je, že máme príjmy, ktoré nie sú predmetom dane - podľa §65 (marže z predaja zájazdov z krajín mimo únie, za letenky atd, atd, ale výnos to je) a tie mi tvoria aj 50% výnosov.... a podla uvedeného by som ich do obratu mala rátať... takže nie som si istá vašou odpovedou, že vytlačím zostavu dph dokladov.....