miška06
31.01.13,13:47
chcem sa opýtať ako mám vyriešiť problém, mám rozdiel na zásobach na sklade a na účte 132 240 eur, už som skontrolovala celý rok, neviem, kde je chyba, vie mi niekto poradiť kto má program money ako si ešte môžem skontrolovať, ja som pozerala pohyby na účte 132 a prijaté DL. Môžem to dať interným dokladom na nákladový účet oproti zásobám? ďakujem
a_je_to
31.01.13,20:51
chcem sa opýtať ako mám vyriešiť problém, mám rozdiel na zásobach na sklade a na účte 132 240 eur, už som skontrolovala celý rok, neviem, kde je chyba, vie mi niekto poradiť kto má program money ako si ešte môžem skontrolovať, ja som pozerala pohyby na účte 132 a prijaté DL. Môžem to dať interným dokladom na nákladový účet oproti zásobám? ďakujem

Samozrejme, že môžeš, resp. musíš dať účtovný stav do súladu so zisteným skutočným. Ale ... nepreukázaný dôvod úbytku ide na 549/132 a von zo základu dane. Pre toto je veľké množstvo podmienok a alternatív, prečítaj si o tom v Cenigovej - Účtovanie zásob. Alebo § 11, § 43 a § 68, ods. 8, PÚP.
KEJKA
31.01.13,21:00
skontroluj po mesiacoch príjmy aj výdaje - to si urobila, ale porovnaním mesačných zostatkov na účte 132 so stavom skladu daného mesiaca zistíš, kedy ten rozdiel vznikol. a následne kontroluješ ten.
Príjmy a strana MD účtu musia sedieť, možno si zabudla zúčtovať odchýlku - cenové rozdiely.
alebo skladník nezahrnul do príjemky napr clo..... možností je kopec.