Ivik300
31.01.13,19:08
Dobry den chcem sa spytat ci my niekto newie nahodou poradit ale ked si chcem pustit niejaky film cez VLC tak my obrazovka stmavne a ked vypnem film tak pobrazovka zase stmavne a niekdy naskoci a niekedy pomoze iba restart.skusal som aj ci to neni VLC ale VLCckom to neni robi to na hocijakom prehravaci ked sa jedna o film alebo videoklip. dakujem
vulxy
31.01.13,18:40
tipujem to na zle ovladace ku grafike ale pockaj si mozno sa objavi niekto fundovanejsi...
misoft
31.01.13,22:08
Prehrávačmi to nebude. Toto poukazuje na chybu buď grafiky (karty), alebo na chybu ovládačov ku grafickej karte.
VLC má potrebné kodeky implementované v sebe, takže mu nerobí problém čokoľvek prehrať (dokonca HD kvalitu), ovšem, pokiaľ grafická karta nezvládne potrebné rozlíšenie - skolabuje (stmavne, prípadne systém zamrzne, alebo vyhodí chybovú hlášku).
Na určenie "problému" však potrebujeme vedieť viacej o "črevách" počítača - jeho typ (názov, typové označenie, či je to NB, alebo PC), OS, pamäte, typ a názov grafickej karty.
Ivik300
17.02.13,12:35
takze skusal som preinstalovat ovladac na grafiku a tou to nebolo takze som skusil vymenit graficku kartu a neni to ani tou!!
misoft
17.02.13,12:47
Tak to potom vyzerá na problém so samotným OS, prípadne s jeho HW.
Niran
17.02.13,14:33
OS pracuje spravne? Su problemy len s prehravanim videa? Naozaj by nebolo od veci ked chces radu, aby si napisal aspon aky mas OS a comp. I ked prehravat videa zvladali pocitace aj niekolko rokov dozadu (dnes uz nazyvane "stare sunky"). Skus este importovat tieto codeky http://www.free-codecs.com/download/k_lite_codec_pack.htm, zatial kym nam napises nieco o tvojej zostave resp. OS aky pouzivas.