grebelu
01.02.13,10:47
Dobrý den,chcem Vas poprosit o pomoc ohladom výročnej spravy o činnosti člena SVB,som členom len krátko tak neviem tu spravu správne formulovat.Pomozete mi?

Dakujem
mackoivan
01.02.13,14:47
Tak neviem- čítam prvý krát to, že by mali členovia SVB písať nejaké výročné správy. Noví pristupujúci členovia by mali podpísať zmluvu SVB a plniť si poviností vyplyvajúce z členstva v SVB, čiže podieľať sa na správe domu v zmysle zákona o SVB.
grebelu
01.02.13,14:57
Takze na konici roku som neni povinny pisat spravu o mojej činnosti za celý rok?K danovemu vyučtovaniu za SVB?
mackoivan
01.02.13,15:23
???
peton
01.02.13,18:36
A to Ťa kto takto balamutí? Predpokladám, že si vlastník bytu, kde je založené Spoločenstvo vlastníkov bytov a NP (ďalej SVB). Kúpou nehnuteľnosti si zo zákona pristúpil k podmienkam zmluvy o spoločenstve, ktoré sú pre Teba ako vlastníka spolu s užívateľmi bytu právoplatné a nemožno z nich len tak vystúpiť. Stávaš sa tak členom SVB, ktoré má svojho vlastníkmi ustanoveného predsedu, radu a poprípade iné orgány spoločenstva na právoplatne zvolanom zhromaždení. Títo majú svoje povinnosti v zmysle zákona 182/1993 o vlastníctve bytov v znení n.p., medzi ktorými patrí okrem mnohých napr. vykonať vyúčtovanie nákladov za poskytované služby a vypracovať správu o hospodárení s fondom prevádzky, údržby a opráv. Aby si sa dostal do obrazu, doporučujem zákon aspoň trochu preštudovať. Mnohému sa priučíš a pochopíš svoje práva ale aj povinnosti, na ktoré vlastníci žiaľ radi zabúdajú.

P.S. Daňové vyúčtovanie neexistuje. Je buď len vyúčtovanie služieb + správa o hospodárení - za rok 2012 do konca mája 2013. Treba predložiť daňové priznanie + príslušné účtovné výkazy v závislosti od podmienok, ktoré v SVB sú najneskôr do 02.04.2013.
misoft
01.02.13,19:14
Takze na konici roku som neni povinny pisat spravu o mojej činnosti za celý rok?K danovemu vyučtovaniu za SVB?
Ty si člen - ty si tam prakticky len do "počtu" - nemáš riadiacu funkciu, neskladáš účty. Alebo snáď pracuješ s financiami v SVB? V tom prípade predkladáš výročnú finančnú správu o hospodárení.
Ako sa robí - gúg - napr. (staré, ako návod): https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:WK0AbOdEwJYJ:www.vykazy.sk/vksoh/2011/materialy/prirucka.pdf+finan%C4%8Dn%C3%A1+spr%C3%A1va+o+hosp od%C3%A1ren%C3%AD+pr%C3%ADklad&hl=sk&gl=sk&pid=bl&srcid=ADGEEShGlc0oXzgQsmJTHhNXjyaZZXx6RMHJlMdo0Cbw B4w65dkVdylwyRPeSZwLDwLcYHmPb4ozaU-3eSl5gOl3HEEZIe5erfdXVIZxfyRJRSdunTXYwf2Eex7GaLbfh BxfiHdu1IcJ&sig=AHIEtbSrWKSbhmosRJzOx6qPHwM1gX0fQg
sito
01.02.13,19:53
Dobrý den,chcem Vas poprosit o pomoc ohladom výročnej spravy o činnosti člena SVB,som členom len krátko tak neviem tu spravu správne formulovat.Pomozete mi?

Dakujem

Vitaj na porade! Troška ti to bude trvať, než sa zorientuješ. Ale to ako vždy a všade.

A to ste dostali ako slohovú úlohu od štatutára, predsedu SVB?

No členom si, už aj Porady, tu ti vždy niekto poradí!

Ale teraz nám napíš, čo za člena si v SVB, že by štatutár? Člen rady? A či len člen zhormaždenia SVB? Ak máš byť v tom dome, tak ten člen zhromaždenia si na sto percent!
slad
03.02.13,09:33
Pekný deň, v poslednom čase tu chodím často, reg. som skôr z ohladom inej temy, vela som si naštudoval. Pomohlo mi to, ďakujem Vám všetkým. teraz by som potreboval pomoc a podporu skúseného poraďaka, aby ma usmernil a podporil. Vytvoril som web-ku : svb.wbl.sk, sú tam konkretne veci. Podobna tema : "Predsedkyňa kráľovná SVB.