rodik00
01.02.13,11:30
Som študentom VŠ denná forma a zároveň som bol zamestnaný na dobu neurčitú. Zamestnávateľ mi dal výpoveď dohodou ku dňu 31.12.2012. Dňa 28.12.2012 som na úrad práce oddelenie hmotnej núdzi doručil výpoveď a znovu chcel byť posudzovaný s rodičmi. Rodičia sú nezamestnaný tak by som chcel požiadať o soc. štipendium.
A teraz otázka od kedy a od akého mesiaca je schopná a oprávnená pracovníčka úradu práce znovu ma zaradiť ako spoločne posudzovanú osobu? Povedala mi, že ona to bude robiť až niekedy po 15. februari.
Teraz 3xkrat som tam bol kvôli ničomu a mama nedostane za január zvýšený prídavok v hmotnej núdzi nakoľko už v januári som mohol byť spolu posudzovanou osobou.
veronikasad
01.02.13,10:34
Kolko máš rokov ?
ivka70
01.02.13,10:42
V januari predsa este budes mat prijem zo zamestnania za december. Nemozes za januar mat narok na hmotnu nudzu.
Ak by ta posudzovali spolu s mamou uz od januara, tak tvoj prijem za december, vyplateny v januari, by sa pocital do prijmu a mama by mozno nedostala ziadne peniaze.
rodik00
01.02.13,10:43
22 rokov, spoluposudzovanou osobou mozem byt do 25 rokov, nie? Jedná sa mi o ten čas a nervy, úrad mam 20 km od bydliska a robi si zo mna dobry den.
28.12.2012 som jej davál vypoved, dnes mi povedala, ze nie vypoved som jej nedával..potom sa tam hrabala 5 minut a nasla ju. To bol konec :D
veronikasad
01.02.13,10:45
22 rokov, spoluposudzovanou osobou mozem byt do 25 rokov, nie? Jedná sa mi o ten čas a nervy, úrad mam 20 km od bydliska a robi si zo mna dobry den.
28.12.2012 som jej davál vypoved, dnes mi povedala, ze nie vypoved som jej nedával..potom sa tam hrabala 5 minut a nasla ju. To bol konec :D
Pracovníčke nestačí tvoja výpoveď. Musíš priniesť potvrdenie o príjme za december. Kolko si mal čistú mzdu za december ?
Nosil si potvrdenia o príjme za každý mesiac ? Alebo tvoji rodičia v tomto období o dávku v HN nežiadali ?
rodik00
01.02.13,10:49
Ivka70 Ďakujem takto mi to stačí vysvetliť, čize by sa to bilo :(:(..Aj ked to je prijem za december, no troska to je crazy. ;)