Mariana001
01.02.13,13:44
Ahojte,prosim o radu,
je povinnost viest valutovu pokladnu?Vystavila som fakturu v ceskych korunach v excely,uviedla som tam aj eura aj kurz.Mozem si k tej zahranicnej faktury prilozit fakturu len eurach a len tuto polozku zauctovat do penazneho dennika?Zakaznik nam hotovosť vyplatil hned v den,ked bola faktura vystavena. Nechcem viest valutovu pokladnu kvoli jednej fakture.
A dalsia otazka je ako je to vlastne s preratavanim kurzovych rozdielov na konci roka.Ked mi program vypocita kurzovy rozdiel a urobi uctovne operacie do dennika,v praxi to znamena ze mi preuctuje ceske koruny do eurovej pokladne?Ak ano,preco mi stale ukazuje ceske koruny v pokladni a nie je tam nula.
Dakujem
tictac7
01.02.13,12:58
Ahojte,prosim o radu,
je povinnost viest valutovu pokladnu?Vystavila som fakturu v ceskych korunach v excely,uviedla som tam aj eura aj kurz.Mozem si k tej zahranicnej faktury prilozit fakturu len eurach a len tuto polozku zauctovat do penazneho dennika?NIE Zakaznik nam hotovosť vyplatil hned v den,ked bola faktura vystavena. Nechcem viest valutovu pokladnu kvoli jednej fakture. Ak si prijala úhradu faktúry v inej mene, tak samozrejme, že si musíš v tejto mene aj zaviť valutovú pokladňu.
A dalsia otazka je ako je to vlastne s preratavanim kurzovych rozdielov na konci roka.Ked mi program vypocita kurzovy rozdiel a urobi uctovne operacie do dennika,v praxi to znamena ze mi preuctuje ceske koruny do eurovej pokladne?Ak ano,preco mi stale ukazuje ceske koruny v pokladni a nie je tam nula.
Dakujem

Kurzové rozdiely na konci roka nie sú o tom, že Ti preúčtuje CZK do pokladne EUR, ale o tom, že Ti zostatok CZK prepočíta na EUR k 31.12. a zaúčtuje sa len rozdiel medzi stavom v EUR vedeným vo valutovej pokladni dovtedy a aktuálnym kurzom s ohľadom na zostatok CZK. CZK Ti v pokladni ďalej ostávajú....
Mariana001
01.02.13,14:11
Dakujem za vysvetlenie.A v pripade,ze som tu hotovost hned v ten den zamenila ako je vystavena faktura,mozem ju prijat v eurach,a nemusim viest pokladnu v ceskych korunach?Alebo aky je najjednoduchsi sposob?A co s dokladom z banky o vymene penazi za eura?A tie ceske koruny,co ostavaju v pokladni si prenesiem do druheho roku?Lebo program mi to automaticky neprenesie.Co mam urobit ak sa ich chcem zbavit?Prosim o odpoved a naozaj polopatisticku.Velmi pekne dakujem.