Xender
01.02.13,14:41
Dobrý deň,

môžete mi prosím poradiť k danej problematike?

Bývame na malej bytovke v dedinke nedaleko Senice.

Na bytovke chceme nového internetového providera. Spravila sa podpisová akcia, ktorú schválilo aj bytové družstvo, že je platná. Následne "prikázalo" domovníčke aby pustila firmu na strechu.

Lenže domovníčka nechce na bytovku pustiť iného internetového providera, pretože jej syn na danej bytovke robí providera. Takto by si na bytovku pustila konkurenciu. Robí všetko preto aby sa iný provider na bytovku nedostal.

Je súhlas aj od bytového družstva aj od nadpolovičnej väčšiny vlastníkov.
Len keď nepustí nového providera na strechu, tak čo? Má na to nárok?

Má nejaké práva? Nekoná protizákonne?

Prosím, poradťe mi.
pawen
01.02.13,13:44
odvolajte na schôdzi domovníčku z dôvodu jednania v rozpore so záujmami vlastnikov ...
mackoivan
01.02.13,13:53
neviem či zle čítam ale v zákone akosi neviem nájsť termín domovníčka, máme dve formy správy domov...
Xender
01.02.13,14:02
to by bolo najideálnejšie, lenže nemáme nikoho, kto by to robil. Už sme to riešili. Je nejaká iná možnosť? Veď ona by mala jednať len v záujme vlastníkov.

Vidím teda, že ludia chcú toho iného providera, tak nebudem stále protestovať, dám im klúče a nech si ho tam teda dajú...

Má vôbec na to právo?
Xender
01.02.13,14:03
naozaj sa to nedá riešiť nejak ináč?
pawen
01.02.13,14:12
neviem, aky je presny postup, ale v principe by na to mohla stacit domova schodza s ucastou zastupcu z bytoveho druzstva, zvolit noveho domovnika, ziskat jeho suhlas, spisat zapisnicu a bytove druzstvo by ho malo oficialne akceptovat.
sucasnu domovnicku by mali o tejto skutocnosti upovedomit a vyzvat ju na odovzdanie agendy, kucov, pripadne vybavenia a techniky, ak nieco take ma.
Xender
01.02.13,14:23
to by bolo v tom prípade, kebyže ju chceme dať preč. My by sme ju aj chceli zvrhnúť, len nemáme za ňu náhradníka. Už sme sa o tom bavili. Len je potrebný náhradník... Toto ani nechcem riešiť.

Ide mi o to, že je súhlas bytového družstva aj súhlas vlastníkov bytov s tým novým providerom.
Ten provider ale nemôže vstúpiť na strechu, pokiaľ mu domovníčka neumožní vstup.

O to mi ide. Má právo nerešpektovať vlastníkov a bytové družstvo?
alaya1
01.02.13,14:25
myslim, ze staci hlasovanie nadpolovicnej vacsiny vlastnikov bytov.

Ach, je viac takych dovernicok- asi maju z toho co robia, nejaky zisk
pepsikova
01.02.13,14:26
..a je domovníčka taká dôležitá pri vstupe na strechu?..veď odpílim zámok, prisuniem rebrík (alebo naopak, teda!)a hotovo!..čo je to jej majetok?..šmarjá!..
Xender
01.02.13,14:34
presne tak. Aj ja si to myslím. Máme súhlas nadpolovičnej väčšiny, aj bytové družstvo dalo súhlas. Teraz pojde iba provider omrknúť strechu aby vedel kam bude dávať vysielač a hotovo.

Domovníčka je povinná umožniť prístup. Keď majú súhlasy.
verkaz
01.02.13,14:36
V žiadnom prípade nemá domovníčka právo zasahovať do rozhodnutia vlastníkov bytov. Ak ste sa na schôdzi za prítomnosti správcu na niečom dohodli, tak správca by mal konať podľa Vašej vôli.
Ak ju nechcete odvolať, tak jej jednoducho vysvetlite, že ona nemôže brániť vo výkone a nemôže brániť vstup na strechu.
Mali by ste vymeniť zámok a po namontovaní providera jej dať nový kľúč.
Nemá význam s ňou debatovať.
buchač
01.02.13,14:43
mackoivan 41 Minutes Ago #33490
neviem či zle čítam ale v zákone akosi neviem nájsť termín domovníčka
...nie ...Ty zle nečítaš ....ostatní zle píšu .....:confused:

To len nevedomci si mýlia dojmy s pojmami ...

Domovníci zanikli so štátnymi bytmi !!!, kde bol na určitý počet vchodov nejaký ten domovník ..
Ten bol bytovým podnikom platený za určité služby :
- výdaj kľúčov od spoločných priestorov ( práčovňa , manglovňa , sušiareň ...)
- upratovanie
- a podobne...

P.S.:
...mňa len raz jedna mladá susedka ztitulovala .." pán domovník "...že uviedol som ju na pravú mieru hneď ...
mareko
01.02.13,15:36
O to mi ide. Má právo nerešpektovať vlastníkov a bytové družstvo?
Nemá takéto právo, musí rešpektovať vyššie uvedené. Ona totižto nemá žiadne práva, ale iba povinnosti (preto to ani nik iný nechce robiť). Samozrejme, že to nie je domovníčka, volá sa to dáko inakšie-u nás to bol kedysi dávno "vchodový dôverníK". V tomto prípade nie je pomenovanie dôležité. Táto osoba dostáva za svoju službu dáke peniaze (aj keď je to iba malá suma), tak musí robiť to, čo je odsúhlasené a schválené a keď strechu neotvorí, treba voliť vstup "bez otvorenia".
kukučka
01.02.13,15:42
veď ich tam pusť ty
Xender
01.02.13,15:48
takže, keď dôjde provider obhliadnuť strechu, resp. namontovať vysielač na strechu, tak je domovníčka povinná umožniť prístup na strechu.

Ako ju poznáme, tak sa radšej bude zatajovať, že nie je doma... V tom prípade musí kľúč poskytnúť bytové družstvo?

Je nehorázne, čo jedna domovníčka robí za problémy.
Xender
01.02.13,15:52
Domovníčka je jednoducho povinná otvoriť strechu a nerobiť problémy.

Máme súhlas bytového družstva aj vlastníkov... Takže je domovníčka povinná len otvoriť strechu. Nemá do toho čo kecať.

Chápem to dobre?


Ja ich tam pustiť nemôžem, kedže je tam zámok, od ktorého nemám klúč. Má ho domovníčka a ešte neviem kto
kukučka
01.02.13,15:56
Na to bytové družstvo kto pôjde? To nevieš babe zazvoniť a vypýtať si tie kľúče?
Xender
01.02.13,16:34
no keď bude potrebné, tak pojdem. Nie je možné, aby stále robila domovníčka problémy.

Robí si čo chce. Vôbec nejedná pre vlastníkov.

Zakrývať balkóny môže len jej firma, nikto nemôže vŕtať bez jej dovolenia a podobne...

ešte aj ten internet poskytuje jej syn a preto nechce dovoliť nikoho iného...

Očividne jej to šlahlo na mozog.

Takže zhrnutie. Napr. v pondelok dojde internetová firma. Bude mať súhlas a bude chcieť vstúpiť na strechu. Domovníčka je POVINNÁ umožniť vstup na strechu.

áno?
misoft
01.02.13,16:41
Už bolo Xkrát naznačené -ÁNO! Strecha nie je jej majetkom - ona sa má podvoliť väčšine a držať hubu a krok. Inak - keďže chce "držať" svojmu potomkovi - len jej naznačte - konflikt záujmov + korupcia (také bu-bu-bu) - možno pochopí (#).
sito
01.02.13,16:44
Bytové družstvo je váš správca, ako dom jeho spoluvlastníci máte s mím spísanú zmluvu o výkone správy, ktorú je povinný dodržovať zo zákona.

(2) Pri správe domu je správca povinný

a) hospodáriť s majetkom vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome s odbornou starostlivosťou v súlade s podmienkami zmluvy o výkone správy,

Ta pani nie je žiadna domovníčka a to napriek tomu, že býva v bytovom dome. Je to zástupca vlastníkov, v jej prípade zástupkyňa, alebo, že by Zastupička?

(5) Styk vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome so správcom zabezpečuje zástupca vlastníkov zvolený na schôdzi vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome (ďalej len "schôdza vlastníkov"). Zástupca vlastníkov informuje vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o činnosti správcu a o dôležitých otázkach prevádzky domu. Zástupca vlastníkov je povinný uplatňovať voči správcovi požiadavky vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome v súlade so zmluvou o výkone správy. Zástupca vlastníkov nie je oprávnený rozhodovať o veciach, o ktorých môžu rozhodovať len vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome podľa § 14.

A čo také tá .....píčka robí, že to nedokáže robiť, alebo nechce robiť, nikto iný?
kukučka
01.02.13,16:46
Ešte koľkokrát chceš počuť to áno?
Domovníčke nešľahlo, to by bola zbavená svojprávnosti, alebo na uzavretom oddelení. Je zdravá až až, keď sa jej tak darí podnikať. Asi sú jej služby pre vás výhodné, ináč by ste si objednali niekoho iného.
Xender
01.02.13,17:35
lebo je už nehorázne čo všetko si dovoľuje.

Keď sme aj spravili podpisovú akciu, tak potom chodila po ľudoch, ktorí podpísali súhlas a vyhrážala sa im - /zdvihne sa tým nájom, poškodí sa fasáda a iné.../

Hrá to na chuderku, ale pritom je to zákerná mrcha, ktorá "tuneluje činžiak"

Aj za zateplenie bytovky dostala pekné prachy - /spravila výberové konanie u nej v byte/ a nám iba oznámila "optimálnu variantu" a takto to má zorganizované aj s balkónmi.

Ale keď chceme na činžiaku iného providera, tak robí problémy - je to pochopitelné, pretože dojde o zdroj prachov.

Najlepšie by ju bolo totálne zvrhnúť z "trónu", lenže je nutné mať náhradníka namiesto nej. No nikto to nechce robiť, pretože každý vie, že robí podvody kade tade a nikto si to po nej nechce zobrať. To je aj pochopiteľné
pivko
01.02.13,17:40
Asi sa inšpirovala v Paneláku.
Xender
01.02.13,17:45
:D :D

to síce nepozerám, ale dosť sa podobá na tú ich domovníčku... akurát táto je reálna a 100 x horšia
Xender
01.02.13,17:46
keď sa dozvedela, že bytové družstvo dalo tiež súhlas, tak sa vyhrozila predsedovi, že mu to spočíta... že ešte oľutuje, že to dovolil. :D proste... je to mafiánka
misoft
01.02.13,18:05
Kua - toľko na ňu 3,14ču*ete - čo to nezoberieš ty? Spraví sa schôdza, baba sa odvolá z postu dôverníka, ty sa nanominuješ, ona ti bude musieť dať všetko, čo s tým mala (teda aj kľúče), so zápisnicou pôjdeš na byťák, aby vedeli, že ty si "pánom" (neboj, dajú ti aj všetky lajstrá, keď požiadaš), v banke (ak máte nejaký účet pre FO) si spravíš na základe zápisnice podpisový vzor a dispozičné právo (aby baba nevybielila účet!!!).
No a potom ona sa môže ísť pásť.
A keď budeš škodoradostný, zakážeš jej synáčikovi internet u vás doma - aký požič, taký vráť.
arizona
01.02.13,18:21
lebo je už nehorázne čo všetko si dovoľuje.

Keď sme aj spravili podpisovú akciu, tak potom chodila po ľudoch, ktorí podpísali súhlas a vyhrážala sa im - /zdvihne sa tým nájom, poškodí sa fasáda a iné.../

Hrá to na chuderku, ale pritom je to zákerná mrcha, ktorá "tuneluje činžiak"

Aj za zateplenie bytovky dostala pekné prachy - /spravila výberové konanie u nej v byte/ a nám iba oznámila "optimálnu variantu" a takto to má zorganizované aj s balkónmi.

Ale keď chceme na činžiaku iného providera, tak robí problémy - je to pochopitelné, pretože dojde o zdroj prachov.

Najlepšie by ju bolo totálne zvrhnúť z "trónu", lenže je nutné mať náhradníka namiesto nej. No nikto to nechce robiť, pretože každý vie, že robí podvody kade tade a nikto si to po nej nechce zobrať. To je aj pochopiteľné

Baba si urobila z "domovnicenia" zlatu banu, lebo ste jej to dovolili!!!!!
Prepac,ale co ste vsetci vadní, ked viete ake cachre-machre robi, tolerujete to a ustupujete jej primitivnym vyhrazkam?

Ved su to vase byty, vase peniaze...
To ju nikto nekontroluje? Nik okrem nej nema kluce od spolocnych priestorov? Co ked babu zrazi auto? Co ked zacne horiet a ona nebude doma?
A nechapem, ze to nema kto po nej prevziat,lebo sa boja. Ved aj ona musi viest nejaku evidenciu a musi ju odovzdat, nie?
Nechapem...:mad::cool::eek:
buchač
01.02.13,18:31
ktorú schválilo aj bytové družstvo,
[QUOTE=Xender;2240508]
Aj za zateplenie bytovky dostala pekné prachy - /spravila výberové konanie u nej v byte/ a nám iba oznámila "optimálnu variantu" a takto to má zorganizované aj s balkónmi.
[QUOTE]
Keďže máte družstvo , tak ono spravuje dom ....

Takže to červené vrav tomu , čo seno žerie ....:eek:



P.S.:
......klikám na vyriešené .....dôvodov habadej ....hlavne tých sprostostí do bludu...
Keby tu bol sito ...ten by vám ukázal ...;)
sito
01.02.13,18:33
lebo je už nehorázne čo všetko si dovoľuje.

Keď sme aj spravili podpisovú akciu, tak potom chodila po ľudoch, ktorí podpísali súhlas a vyhrážala sa im - /zdvihne sa tým nájom, poškodí sa fasáda a iné.../

Hrá to na chuderku, ale pritom je to zákerná mrcha, ktorá "tuneluje činžiak"

Aj za zateplenie bytovky dostala pekné prachy - /spravila výberové konanie u nej v byte/ a nám iba oznámila "optimálnu variantu" a takto to má zorganizované aj s balkónmi.

Ale keď chceme na činžiaku iného providera, tak robí problémy - je to pochopitelné, pretože dojde o zdroj prachov.

Najlepšie by ju bolo totálne zvrhnúť z "trónu", lenže je nutné mať náhradníka namiesto nej. No nikto to nechce robiť, pretože každý vie, že robí podvody kade tade a nikto si to po nej nechce zobrať. To je aj pochopiteľné

Čiže, váš činžiak!

Vy musíte byť na tom veľmi dobre, či úver ste nepodpisovali? A až dve tretiny? Nemuseli ste. Poznáš? Musí je veľký pán, nemusí, ešte väčší!

Aj pre dom, či len pre ňu?

Nás nie, nás nepodvádza, len a len vás!!!

A zle je napísaná posledná veta. To je strašne nepochopiteľné, mala by byť. A aj je, strašne!!!
Xender
01.02.13,19:23
to Sito:

nepochopiteľné?

Asi sa hráš na kinga Porady.
Tvoj príspevok sa mi zdá nepochopiteľný a maximálne štylisticky neobstojný.
kukučka
01.02.13,19:31
Porada je od slova poradiť - poradili sme ti, tak nepodskakuj. Klikám aj ja na vyriešené. Vyrieš si to a nefňukaj.
verkaz
01.02.13,19:36
áno, prípadne odpílte zámku a potom dajte novú a dajte jej kľúč a taktiež na družstvo (ak ho má )
alaya1
02.02.13,09:50
nechapu ti, co sa este nestretli so samozvanymi "BOHYNAMI" bytoveho domu.
alaya1
02.02.13,09:53
Z akeho dovodu ste zavreli temu? je mnoho podobnych problemov, kde si dovernici v pamelaku zle vysvetlili svoje pravomoci. tema sa kludne dala pouzit aj v inych pripadoch a nemusela by sa zakladat nova tema.
sito
02.02.13,15:17
Aaale, keresi hovado, čo nepochopilo, nemohlo si myslelo, že sito je tu kráľ, hooovno ...
alaya1
02.02.13,21:06
Ja len postreh z mojho okolia. Je tazke nejakym sposobom odvolavat dovernika,ak ludia nemaju vobec ziadny zaujem . U nas sa firmy vyberaju bez vyberoveho konania, tiez len tie, co vyhovuju dovernicke a co moze urobit 5,6 ludi? Nic. Ostatni boli cely zivot zvyknuti, ze treba hlasovat stale tak, ako sa ocakava- zial, dochodcovia. A na tom sa da dobre a bez namahy nabalit- preto su fleky dovernikov velmi ziadanymi.
kopretinka
02.02.13,21:10
u nás nemá dôverník absolútne žiadne právomoci,VŠETKO sa musí odhlasovať na schôdzi.Dôverník je iba na to,aby sa mu nahlasovali poruchy,chodí opisovať stav vodomerov a tak.
alaya1
02.02.13,21:12
u nas sa hlasuje tiez, tak, ako sa ocakava, zial.
kopretinka
02.02.13,22:50
my máme spoločenstvo,hlasujeme,ako chceme
VANUSKA
03.02.13,04:21
To nevieš prepíliť a ebo odstrihnÚť jeden zámok ??? Jedna baba Vám tam robí problémy a ty tu doslova vyfňukávaš !!! Už to bolo povedané, nemá baba žiadne práva, iba povinnosti za ktoré má aj keď slabo ale zaplatené!!! Daj ju do obrazu a vôbec sa sňou o nejakom vstupe na strechu nebav !!! Existuje na trhu tzv. trafo zámok s xy počtom kľúčov ten potom daj na miesto odstráneného a daj ho každému vlastníkovi !!! Mať tak tvoje problémy !!!
sito
03.02.13,04:36
kopretinka, ak ako chcete, tak 100 % vlastníkov bytov, ako jeden spoluvlastník. Ak len 99 % vlastníkov, tak v súlade so zákonom. Nemusí byť v súlade, ak sa nesťažuje na súde.
sito
03.02.13,05:05
Aaaa, niekto povedal seeeezam, otvor sa!!!

Niekto zbalil príspevok, mne osobne nevadil jeho text, ani názor toho autora. Nie som kráľ, a tečie mi červená. :) :D:D:D ;)

Keď niečo píšem, tak je to ako sito, je treba si to sito prejsť aj viac krát, teda prečítať, nie všetci.

Kráľ, kráľ, sultán ako v rozprávke o tisíc a jednej noci. Ale, je tu jeden, ktorí má tisíc nickov. Chodí si tu po Porade ako kráľ Šumavy cez bažiny. Aj to tu sem - tam, riadne zakydá. Nezmôžu ho zatiaľ žiadne aikida.

jnovota, ..., laco, ..., zknihy, ..., montér, a x ???



A





http://www.youtube.com/watch?v=uBXkmlweRFg



A letadlo, práškovací, taký nestačí! :);)
sito
03.02.13,05:27
Ja len postreh z mojho okolia. Je tazke nejakym sposobom odvolavat dovernika,ak ludia nemaju vobec ziadny zaujem . U nas sa firmy vyberaju bez vyberoveho konania, tiez len tie, co vyhovuju dovernicke a co moze urobit 5,6 ludi? Nic. Ostatni boli cely zivot zvyknuti, ze treba hlasovat stale tak, ako sa ocakava- zial, dochodcovia. A na tom sa da dobre a bez namahy nabalit- preto su fleky dovernikov velmi ziadanymi.

Z okolia, či domu???

A skúsila si si už taký flek, či sa ti nežiada, veľmi???

----------------
Zasa sa to drbe! Že by jooožin, zasa?
alaya1
03.02.13,06:25
Z okolia, či domu???

A skúsila si si už taký flek, či sa ti nežiada, veľmi???

----------------
Zasa sa to drbe! Že by jooožin, zasa?


Nezvyknem sa tu na Porade vyjadrovat k temam, ktore su mi nezname, ani rypat do nich len tak- larom, farom,na kratenie dlhych chvil,ale 10 rocnu story nasho domu rozpisovat nemam chut, ved je nedela- sviatok odpocinku.
sito
03.02.13,09:12
Nezvyknem sa tu na Porade vyjadrovat k temam, ktore su mi nezname, ani rypat do nich len tak- larom, farom,na kratenie dlhych chvil,ale 10 rocnu story nasho domu rozpisovat nemam chut, ved je nedela- sviatok odpocinku.

:eek: Desať ročná nedeľa? Tomu sa dá už povedať, pohodlie. :) :D:D:D ;)
alaya1
03.02.13,09:34
Tak toto ti nevyslo, sak to nema ani hlavu, ani patu-))
sito
03.02.13,10:14
Myslíš?! To ako desať ročné obdobie si chcela prebrať za jednú nedeľu? A vlastne, ani to sa ti nechce, chceš odpočívať. Dá sa, aj v pokoji! Myslím, Českom ...
alaya1
03.02.13,17:41
Da, da, ak ma niekto chut. Si nejaky zvedavy-))
sito
04.02.13,14:59
Vôbec, len si to tam vy, pekne, sami, vyriešte! Aj to s pred desiatých rokov, aj za posledných desať rokov.
ludmila4
04.02.13,16:17
Tiež poznám takú domovníčku čo je "vedúca". Niečo sa odhlasovalo, čo jej nevyhovovalo a tak sa to znovu a znovu hlasovalo na ďalších schôdzach, až kým nebolo tak ako ona chcela. A náš domovník si nechcel odkupovať byt do osobného vlastníctva, tak bránil aj ostatným, tri roky nedal podklady bytovému družstvu, čo potrebovali, aby to pripraviť. Keď som sa do toho ja obula, podklady som mala za 15 min. pripravené pre všetky tri vchody, odkupil kto chcel :) ale pani domovníková má viac nepozdravila.
marjankaj
04.02.13,17:01
Domovníčka je jednoducho povinná otvoriť strechu a nerobiť problémy.

Máme súhlas bytového družstva aj vlastníkov... Takže je domovníčka povinná len otvoriť strechu. Nemá do toho čo kecať.

Chápem to dobre?


Ja ich tam pustiť nemôžem, kedže je tam zámok, od ktorého nemám klúč. Má ho domovníčka a ešte neviem kto
Čo si sa zasekol? Stále točíš dokola to isté.:eek:
Ak s tou "domovníčkou" nie ste spokojní, tak ju odvolajte a zvoľte si niekoho iného.
Ak ju odvolať nechcete, tak trpte.
fosgeen
05.02.13,01:50
kopretinka, mi máme tiež len predsedu a troch domových dôverníkov na nahlasovanie poruchy, odpisovanie vody a nič viac. Oni sa medzi sebou stretnú raz za mesiac, neviem čo riešia, naša bytovnka je v podstate nová - 10 ročná a je 18 bytová. Mne sa tiež zase zdá veľa platiť okrem predsedu aj tých troch dôverníkov. Je to na každý vchod 1 ,to je na 6 bytov.Je na to nejaká smernica, koľko má mať bytovka dôverníkov na počet bytov?
mareko
05.02.13,05:20
"Radosť vládnuť takému národu" ako povedal jeden nemenovaný politik :-)
buchač
05.02.13,06:39
u nás nemá dôverník absolútne žiadne právomoci,VŠETKO sa musí odhlasovať na schôdzi.Dôverník je iba na to,aby sa mu nahlasovali poruchy,chodí opisovať stav vodomerov a tak.

To už je vrchol, keď nedôverujete dôberníkovi :D
...dobermanujú - nedôbermanujú.....vsio rovno - každý pindá ...nikomu nevyhovie jeden...:rolleyes:

Ja osobne ???
Nuž nahlásia mne , ja nahlásim aj správcovi ........šak som za to predsa platený ...
Keď je však niekto až tak pohodlný , že nevie cinknúť - nahlásiť nefunkčnosť výťahu , šak nech pešo chodí tých 10 poschodí ...mne je u prdele ...určite nebudem kvôli tomu cestu merať z chalupy hore -dole ...
Keby prišlo aj k tej extra situácii , šak dá sa aj tá smiešna výmena žiarovky v spoločných priestoroch nahlásiť ...

Samozrejme je potrebné zvolať schôdzu ( týždeň vopred ) a všetko odhlasovať ....

...hehehehe ... že fikcia ???...podľa kopretinky reál , podľa mňa blbosť ...

Ale

Kto chce kam , pomôžme mu tam !
marjankaj
05.02.13,07:49
To už je vrchol, keď nedôverujete dôverníkovi :D
To teda je. Najmä ak bol ten dôverník preverený.
http://sk.wikipedia.org/wiki/D%C3%B4vern%C3%ADk_%C5%A0t%C3%A1tnej_bezpe%C4%8Dno sti
marjankaj
05.02.13,09:21
To si trochu tvrdo napísal. *---
sito
05.02.13,13:42
kopretinka, mi máme tiež len predsedu a troch domových dôverníkov na nahlasovanie poruchy, odpisovanie vody a nič viac. Oni sa medzi sebou stretnú raz za mesiac, neviem čo riešia, naša bytovnka je v podstate nová - 10 ročná a je 18 bytová. Mne sa tiež zase zdá veľa platiť okrem predsedu aj tých troch dôverníkov. Je to na každý vchod 1 ,to je na 6 bytov.Je na to nejaká smernica, koľko má mať bytovka dôverníkov na počet bytov?

Smernica, nie! Zákon!

Ak máte správu domu SVB, tak musíte mať minimálne štyroch, predsedu a troch členov rady.

Ak máte správu domu vykonávanú správcom, tak stačí jeden, ale zákon nevylučuje aj viac, prípadne výbor vlastníkov. Ale nemusí byť ani jeden!