mrk1357
01.02.13,19:50
Prepáčte, ale nenašiel som žiadnu vhodnejšiu kategóriu. Mohli by ste mi vysvetliť, v akej situácii sa používa výraz zvrátená logika, popr. uviesť nejaký príklad. Ďakujem.
marjankaj
01.02.13,19:01
Prepáčte, ale nenašiel som žiadnu vhodnejšiu kategóriu. Mohli by ste mi vysvetliť, v akej situácii sa používa výraz zvrátená logika, popr. uviesť nejaký príklad. Ďakujem.
"Zvrátené logika" je slušný výraz pre " *ujovinu ":---
buchač
01.02.13,19:12
Prepáčte, ale nenašiel som žiadnu vhodnejšiu kategóriu. Mohli by ste mi vysvetliť, v akej situácii sa používa výraz zvrátená logika, popr. uviesť nejaký príklad. Ďakujem.
Zvrátenosť je odborne - perverzita, úchylnosť, zvrhlosť ...
Logika je súčasťou filozofie , jednou časťou klasického trojcestia , ktorá obsahuje gramatiku, logiku a rétoriku...

V súvislosti so zvrátenou logikou by sa dalo povedať , že ide úchylku určitej osoby , ktorá svojim spôsobom koná a vyjadruje sa zvrhlo voči iným ....

Príkladov je habadej ....stačí si len noviny prečítať , o činoch našich najvyšších .......
Zvhrlosť , konanie , rétorika zvrátenej nelogickej logiky činov najhrubšieho zrna ...


Inak povedané ....slušný výraz pre " *ujovinu "...:---:D
sito
01.02.13,19:14
Prepáčte, ale nenašiel som žiadnu vhodnejšiu kategóriu. Mohli by ste mi vysvetliť, v akej situácii sa používa výraz zvrátená logika, popr. uviesť nejaký príklad. Ďakujem.

Logika nepriamo núti k poznaniu.

Zvrátená logika?

Do prdele, čo chceš poznať, kam sa chceš dostať? Do zadku, nie do predku, pokročiť?
linko1
01.02.13,19:30
napríklad
normálna logika .... chcem sa za neho vydať preto, lebo ho mám rada...
zvrátená logika.... chcem sa za neho vydať preto, aby ma živil...
arizona
01.02.13,19:30
Buchy,co si do rana v kniznici spal? Nejako sa nezdas :-D
buchač
01.02.13,19:35
napríklad
normálna logika .... chcem sa za neho vydať preto, lebo ho mám rada...
zvrátená logika.... chcem sa za neho vydať preto, aby ma živil...

...hehehe.....to je realita a nie logika a ešte k tomu zvrátená ...;)
Veď v dnešnej dobe je to IN ...
buchač
01.02.13,19:35
...a zabijem sa , keď som dobrý ???... :-)
Mila123
01.02.13,19:36
...hehehe.....to je realita a nie logika a ešte k tomu zvrátená ...;)
Veď v dnešnej dobe je to IN ...
osobná skúsenosť?
buchač
01.02.13,19:39
osobná skúsenosť?
...ani nie ...
karol.za
01.02.13,19:42
...ani nie ...

nepíšeš to nejako presvedčivo:)
marjankaj
01.02.13,19:47
osobná skúsenosť?
Veď o tom vie skoro každý, Aj Rytmus.:--- Zlatokopky:D
vulxy
01.02.13,19:50
napríklad
normálna logika .... chcem sa za neho vydať preto, lebo ho mám rada...
zvrátená logika.... chcem sa za neho vydať preto, aby ma živil...
snad opacne ne?
linko1
01.02.13,19:52
snad opacne ne?

vtip je v tom, že prvá skupina si myslí, že tá druhá skupina má zvrátenú logiku... a zasa tá druhá skupina si myslí, že tá prvá má zvrátenú logiku.... je to len uhol pohladu...;)
vulxy
01.02.13,19:57
vtip je v tom ze to vobec nieje vtip.... :)....ale realita
sito
01.02.13,20:01
Zvrat, obrat? Teda obrátená, ako kabát ...
marjankaj
01.02.13,20:19
napríklad
normálna logika .... chcem sa za neho vydať preto, lebo ho mám rada...
zvrátená logika.... chcem sa za neho vydať preto, aby ma živil...

Sudca v rozvodovom konaní presviedča manželku:
- Pani navrhovateľka, ale niečo muselo byť predsa na vašom manželovi pozitívne...
- No to áno, ale to sme už do posledného centu minuli
marjankaj
01.02.13,20:21
vtip je v tom, že prvá skupina si myslí, že tá druhá skupina má zvrátenú logiku... a zasa tá druhá skupina si myslí, že tá prvá má zvrátenú logiku.... je to len uhol pohladu...;)

Veď obidve strany majú pravdu.:rolleyes:
jar88
01.02.13,20:59
Prepáčte, ale nenašiel som žiadnu vhodnejšiu kategóriu. Mohli by ste mi vysvetliť, v akej situácii sa používa výraz zvrátená logika, popr. uviesť nejaký príklad. Ďakujem.

Ten výraz nič neznamená a preto ti tu nikto nenapíše žiadny konkrétny a logický príklad.
Logika je logika.
-----------------------
Ten výraz sa používa vždy len v súvislosti s nedostatkom argumentov.
betak
01.02.13,21:34
to nie je pravda . vymyslím si :
podľa štatistiky opití vodiči spôsobili 20 percent dopravných nehôd .podla zvrátenej logiky treba piť lebo nealkoholici spôsobili až 80 percent nehôd a abstinencia je hlavný dôvod nehodovosti.
marjankaj
01.02.13,21:54
to nie je pravda . vymyslím si :
podľa štatistiky opití vodiči spôsobili 20 percent dopravných nehôd .podla zvrátenej logiky treba piť lebo nealkoholici spôsobili až 80 percent nehôd a abstinencia je hlavný dôvod nehodovosti.
To je predsa logické.
Keď budú všetci vodiči opití, tak spôsobia 100% nehôd. A nealkoholici žiadnu. Aký je v tomto prípade dôvod nehodovosti?:D
betak
02.02.13,06:01
prechádzaš do vyššieho levelu - využívanie zvrátenej logiky je demagógia.
hubatá
02.02.13,06:22
Zvrátenú logiku často používajú policajti, sudcovia, prokurátori: napr.

"podozrivý vrátil poškodenému vkladnú knižku, ale tvrdí že sa nepoznajú".
A vo výroku sa skvie: "a preto sa skutok stal tak ako je vyššie uvedené a podané trestné oznámenie sa odkladá".........

Ak ju poškodený nemá - tak ako mu ju vrátil? Poštou? Má o tom podozrivý doklad ...... nemá! Ale skutok sa nestal a trestné oznámenie sa odkladá.

To je podľa mňa vynikajúci príklad zvrátenej logiky a istotne ste sa všetci s ňou už stretli v praktickom živote. :D
buchač
02.02.13,06:28
Ten výraz nič neznamená a preto ti tu nikto nenapíše žiadny konkrétny a logický príklad.
Logika je logika.
-----------------------
Ten výraz sa používa vždy len v súvislosti s nedostatkom argumentov.
Vraví kto ...???
Ty ...???


Príkladov je habadej ....stačí si len noviny prečítať , o činoch našich najvyšších .......
Zvhrlosť , konanie , rétorika zvrátenej nelogickej logiky činov najhrubšieho zrna ...
Inak povedané ....slušný výraz pre " *ujovinu "...:---:D
...viď Fico - jeho vyjadrenia - príkladov do aleluja , nemienim linky ale dávať .......to fakt nie/je tá zvrátená logika , to nie/sú zvrátené ujoviny ....
Jeho podriadení pre zmenu len sprostosti tárajú ...to je iní level , nedosiahli ešte " úroveň " šéfa...
jar88
02.02.13,06:46
Vraví kto ...???
Ty ...???

...viď Fico - jeho vyjadrenia - príkladov do aleluja , nemienim linky ale dávať .......to fakt nie/je tá zvrátená logika , to nie/sú zvrátené ujoviny ....
Jeho podriadení pre zmenu len sprostosti tárajú ...to je iní level , nedosiahli ešte " úroveň " šéfa...

Ja poznám výraz Logické a opak logického je nelogické.
Pritom slovné spojenie "zvrátená logika" neznamená nelogické.
Nemôžeš nazývať nelogickým niečo, čo je logické a tak sa používa výraz zvrátená logika, ktorý nemáš ako logicky vyvrátiť, lebo nič nepopisuje, len bez argumentu označí to logické za nesprávne mylné, zvrátené. No a kto by sa už potom zaoberal posudzovaním toho, akože zvráteného.
sito
02.02.13,07:01
Nedá mi.

Spoluvlastníci bytového domu sa rozhodnú, že svoj dom budú vykurovať efektívne. Za 5 000 € nakúpia na všetky, každý radiátor v byte, miestnosti PRT, tiež niekym nazývané PRVN, alebo ľudovo merače, aby monitorovali podiel každého vlastníka bytu, miestnosti na odobratom teple od dodávateľa tepla. Teda na vykurovaní spoločného objektu zo zákona. Ale obratom schvália, pomer 60 : 40 %, to znamená, že 60 % nákladov za teplo sa rozpočíta podľa pôvodného spôsobu rozpočítania, ktorý im vlastne nevyhovoval, teda podľa m2. Ak sa logicky nad tým zamysleli a výsledok je stále rovnaký, pomer 60 : 40 %. No povedzte, nie je to zvrátená logika??? Využívať tie pomerové rozdeľovače tepla PRT len na štyridsať percent!

A to nehovorím o tom, že čím viac tepla ušetria, menej odoberu, tým viac dodávateľ tepla zdviha fixnú položku ceny tepla v ktorej má zarátaný aj primeraný zisk. Ozaj len primeraný? Keď každý rok reálna cena tepla stúpa. Či len o ten zisk?

:) :D:D:D ;)
buchač
02.02.13,07:07
Ja poznám výraz Logické a opak logického je nelogické.
Pritom slovné spojenie "zvrátená logika" neznamená nelogické.
Nemôžeš nazývať nelogickým niečo, čo je logické a tak sa používa výraz zvrátená logika, ktorý nemáš ako logicky vyvrátiť, lebo nič nepopisuje, len bez argumentu označí to logické za nesprávne mylné, zvrátené. No a kto by sa už potom zaoberal posudzovaním toho, akože zvráteného.
...existujú aj iné výrazy ...spojenie viacerých výrazov v jeden celok dávajú ten jeden význam ....

Viď angličtina ... jazyk jednoduchých ľudí ...na niečo nemajú ani to jedno slovo , nuž si musia poskladať tie určité výrazy , aby sa vedeli vôbec mohli dorozumieť ......či ???
marjankaj
02.02.13,17:04
[QUOTE=jar88;2240729]Ja poznám výraz Logické a opak logického je nelogické.
QUOTE]
A ja zase poznám výraz LOGIKA. Výraz NELOGIKA mi veľa nehovorí(podobne ako aj NERÓM), lepšie sa hodí *UJOVINA alebo nejaká iná *****ina.:D Prípadne aj spisovne SPROSTOSŤ.:---
Stefan2005
02.02.13,17:28
... ak má logika niečo spoločné s filozofiou, tak si pomôžme Aristolesom - ten veľakrát použil "zvrátený" vo význame zlý... no a výraz "zlá logika" je docela akceptovateľný.
Melnick
02.02.13,17:33
"Zvrátené logika" je slušný výraz pre " *ujovinu ":---

Janko a čo je to "ujovina" :D:D:D
marjankaj
02.02.13,17:41
Janko a čo je to "*ujovina" :D:D:D
Veď skús dosadzovať miesto * písmená podľa abecedy. Nemusíš skúšať viac ako desať razy.:D
Pomôcka: Ujo Gašparovič to tiež použil.:---
marjankaj
02.02.13,17:44
... ak má logika niečo spoločné s filozofiou, tak si pomôžme Aristolesom - ten veľakrát použil "zvrátený" vo význame zlý... no a výraz "zlá logika" je docela akceptovateľný.
Štefan a to poznáš?
V zákopoch mieria na seba priateľský vojak a nepriateľský vojak. Nepriateľský hovorí priateľskému.....vlastne je jedno, čo mu hovorí.
Zdroj: Lasica a Satinský.
trisestri
02.02.13,17:48
ved cela krajina je prikladom pojmu zvratena logika-napriklad ked urad vymaha 18 centov a jeho naklady na postovnom su 1,10 eur,alebo ked jedneho vytrznika co prejavi nazor palenim vlajky EU,odsudia behom troch dni a vyhodia z roboty a tych co robia roky vytrznosti nepostavia ani pred sud,este im nahradia to co znicia/mestke byty/ a mnoho ine.
Melnick
02.02.13,18:05
Najviac tam sedí Chopok, ale to asi nie, či ?????
Melnick
02.02.13,18:06
Vieš mňa len kopce na Liptove napadli......