Aldan
01.02.13,20:21
Chceme ako firma odhlasovať z cestnej dane osobný automobil na 4 dni v týždni, kedy auto nepoužívame. Stačí to len oznamovať na DU do 30 dní alebo je podmienka vyradenia auta z karty majetku. S tým majetkom sa mi to moc nezdá, lebo ja ho budem mať na konci každého mesiaca vo firme, len neviem akú sú podmienky z danového hľadiska pri tomto prerušovanom odhlasovaní.
Ďakujem
marjankaj
01.02.13,19:39
Tak toto napadlo aj mne. Odhlasovať auto na víkendy.:---
Ale s tými 30 dňami to nebude bordel? Veď ho ani nestihnete odhlásiť a už ho budete znovu odhlasovať:rolleyes: A na daňový úrad budú musieť kvôli vám prijať pracovníka, čo vám to tam bude evidovať:eek:
KEJKA
02.02.13,06:38
súhlasím s odpoveďou, ale ten bordel a nárast práce si vyrobili oni, nie my. Ked chcú odhlasovanie tak ho majú mať. ved do 30 dní sstačí, tak potom by som tam napísala všetky dátumy za posledných 30 dní. Ale je blbosť poslať-oznámiť iba odhlášku, oznámenie nebude mať logiku.
Ako však chcú skontrolovať, správnosť výpočtu DMV za dni?
Aldan
02.02.13,08:18
to je ich "vymakaný" problém. Nás ale v dobrom na túto možnosť upozornila na školení z PO školiteľka z DU. Tiež podotkla že si to u nich nevie predstaviť. Len neviem : nemusím na kartách majetku robiť nič? ja sa myslím že nie, lebo na začiatku aj na konci mesiaca ho mám v evidencii. myslím že bude dodatok a oni to nejako ošetria ako narýchlo vymysleli ked si firmy menili kalendárny rok za hospodársky. Viete mi niečo k tomu majetku povedať? Ja to budem určite robiť na mojom súkromnom aute, ten nemám v majetku, robím len cestáky.
marjankaj
02.02.13,14:25
Predsa podľa knihy jázd.