sviatuct
02.03.06,11:00
Dobry den,

chcem sa spytat, ako to je so zauctovanim platieb do poistovni - zdravotnej, socialnej, ked boli zaplatene 7.1.2006, ale tykali sa decembra 2005.

Su to vydavky za obdobie 2006, alebo este za 2005.

Lebo niekto uctuje tak, ze ide podla datumu zaplatenia (vydavky za ten rok, ked to bolo zaplatene)

ini zase podla obdobia, ktoreho sa to tyka - januarove platby si uctuju do vydavkov za minuly rok - lebo ze sa tykaju minuleho roka a su zaplatene do 15.1.

A co som pocul, tak ze to moze byt aj tak, aj tak, len stale rovnako (co je pochopitelne).

Vsetko zivnostnici, JU.

:confused:
Katarína STR
02.03.06,10:01
Zaplatené poistné 7.1.2006, aj keď za december 2005, je výdavkom roka 2006.

Už to neplatí, že ak sú výdavky zaplatené do 15.1. že sa ešte zahrnú do výdavkov starého roka, ktorého sa týkajú.
sviatuct
02.03.06,10:04
Tak to ma potesilo, ze tentoraz to mam dobre ja :), a nie Ti druhi, aj ked ma to kvoli nim mrzi :mee:
Zita5
02.03.06,10:05
Dobry den,

chcem sa spytat, ako to je so zauctovanim platieb do poistovni - zdravotnej, socialnej, ked boli zaplatene 7.1.2006, ale tykali sa decembra 2005.

Su to vydavky za obdobie 2006, alebo este za 2005.

Výdavky obdobia 2006 , pretože k fyzickej platbe prišlo v tom roku .

Lebo niekto uctuje tak, ze ide podla datumu zaplatenia (vydavky za ten rok, ked to bolo zaplatene)

Správne účtujú

ini zase podla obdobia, ktoreho sa to tyka - januarove platby si uctuju do vydavkov za minuly rok - lebo ze sa tykaju minuleho roka a su zaplatene do 15.1.

Už neplatí

A co som pocul, tak ze to moze byt aj tak, aj tak, len stale rovnako (co je pochopitelne).

Nemôže aj tak aj tak .

Vsetko zivnostnici, JU.

:confused:


Účtujete výdavok pokladňa alebo banka oproti výdavky ovplyvňujúce ZD . odvody do fondov .V prípade počtovného tak to - prevádzková réžia VOZD .

Inak čítaj tučné písmo .
sviatuct
02.03.06,10:41
A od kedy to uz tak neplati (platby do 15.1 su vydavky do predosleho roka) , resp. pred tym to bolo tak aj tak?
Zita5
02.03.06,10:45
A od kedy to uz tak neplati (platby do 15.1 su vydavky do predosleho roka) , resp. pred tym to bolo tak aj tak?

Nepamätám si presne rok , ale ozaj je to už dávno snáď teraz tresknem ale rok 2000, možno aj rok 1999, používala som to voľakedy aj ja , ale skutočne presne neviem a nechce sa mi to hľadať . Ale ver už to neplatí .;)
Zita5
02.03.06,10:47
Nepamätám si presne rok , ale ozaj je to už dávno snáď teraz tresknem ale rok 2000, možno aj rok 1999, používala som to voľakedy aj ja , ale skutočne presne neviem a nechce sa mi to hľadať . Ale ver už to neplatí .;)

Vtedy to bolo tak , že pokiaľ si zaplatila záväzky - neuhradené do 15 januára za prechádzajúci rok a bolo to preukázateľné , tak si si mohla tieto uplatniť vo výdavkoch roku predchádzajúceho to znamená toho , ktorého sa bezprostredne platby týkali .
Katarína STR
02.03.06,10:49
No to už je fakt dávno, čo to takto platilo.