Pracujúca
02.02.13,08:35
Dobrý deň,mám problém,som zamestnaná na trvalý pomer kde si uplatňujem odpočítatelnú položku na daňovníka.Minulý rok som robila aj na dohodu.Teraz som zistila,že mi zamestnávatel na dohodu tiež uplatnil nezdanitelnú čiastku.Nič som im nepodpisovala,nedávala súhlas k odpočítaniu.Vznikol mi tak nedoplatok 500 eur.Neviem si predstaviť,že by som to mala zaplatiť,veď to nebolo mojou vinou.Čo s tým?Dať do daňového priznania a dohodnúť sa DÚ na nejakých splátkach?Alebo nepriznať prácu na dohodu?Aká je šanca,že na to daňový úrad príde?Ďakujem za Vašu odpoveď.
veronikasad
02.02.13,08:33
Príjem z dohody musíš zahrnúť do DP, v ktorom si uplatníš ročnú NČZD. Vznikne ti nedoplatok na dani, ktorý si povinná DU vrátiť. Aj keď to nebolo tvojou vinou - ak by bol príjem na dohodu zdaňový, dostala si v priebehu roka menej. Navyše, dostávala si od zamestnávatela výplatné pásky a mohla si ho na to upozorniť.

Prácu na dohodu si vykonávala súbežne s trvalým pracovným pomerom ?
VÍNO NITRA
02.02.13,15:56
Požiadala by som hlavného zamestnávateľa, u ktorého mám podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov o vykonanie RZD, priložila potvrdenie o príjme od zamestnávateľa z dohôd a s mzdárkou by som sa dohodla na mesačných splátkach nedoplatku dane až do konca roka 2013. Potvrdenie z dohôd priložiť musíš.
Pracujúca
03.02.13,15:03
Ďakujem Vám pekne za radu,po rozdýchaní prvotného šoku tiež uvažujem reálne.Dať to do daňového a zaplatiť.Tie mesačné splátky,to by bolo najlepšie.Moja chyba bola,že som pásku neštudovala,je to práca na dohodu,platená som od výkonu.Tento rok už taký zárobok aj tak nebude,nakoľko zamestnávateľ za nás odvody nechce platiť,ale nás tým chce zaťažiť,tak sa mi to už ani neoplatí.Ešte raz vďaka.