juro11
02.02.13,09:57
Ahojte,
chcel by som sa trošku poinformovať ohľadom vykurovania v 2-i byte nakoľko s tým mám trošku problém. Problém je v tom, že môj byt sa mi nedá vykúriť na viac ako cca 22,5°C, ani keď mám kúrenie nastavené na max, kľudne aj počas dvoch dní nepretržite. Byt je v novostavbe, zateplený, orientovaný na sever a východ. Vykurovanie má každý byt samostatné zo spoločného rozvodu horúcej vody (v stupačke zo spoločného prívodu horúcej vody je v každom byte odbočka na vykurovanie daného bytu a zároveň aj na ohrev TÚV v byte).
Parametre vykurovania, ktoré viem odčítať na bytovej stanici tepla sú: prietok vo vykurovaní cca 90l/hod, vstupná teplota 65°C, teplota v návrate z radiátorov cca 40-45°C, to znamená teplotný spád na radiátoroch je približne 20-25°C, aktuálny vykurovací výkon cca 2,3 kW. Sú tieto parametre dostatočné na vykúrenie 2-i bytu s rozlohou cca 59m2, alebo mám pravdepodobne niekde tepelný únik?
Ďakujem.
dankaza
30.04.13,06:42
Tiež by ma zaujímala táto téma. Môj syn si kúpil tiež 2-izbový byt, v prvom vykurovacom období, nakoľko tam býval iba 1/2 roka a sám to zvládol celkom dobre. Nájomné platil 116,- €.
V ďalšom roku tam s ním býva aj priateľka takže vykurovali intenzívnejšie, lebo ten prvý polrok nedosiahli viac ako 18 C...a tak si pridali na ventil väčší stupeň. Bolo tam už túto zimu príjemnejšie, nejakých 22 ..lebo keď prišli uzimený, tak sa chceli večer aj trochu zohriať, no a doplatil na vyúčtovanie, ktoré mu prišlo že 600,- € !!!! Nakoniec sa dozvedel, že je zbytočné pridávať na ventile lebo väčšia teplota v byte sa vraj nedosiahne, akurát že si nahnal väčšie vyparovanie na merači a takto na to doplatil. Ale to mu povedali až teraz susedia.
Uvažuje na samostatnom kúrení, len nevieme kde začať. Má niekto s týmto skúsenosť.
Potom aj to čo píšete Vy, je asi jeho podobný prípad. Parametre sú nastavené a vyššia teplota sa vraj nedosiahne....Ak niekto vie niečo v tomto poradiť, tak prosím napíšte.
ďakujem.
TomasHC
30.04.13,06:58
akurát že si nahnal väčšie vyparovanie na merači Wow, to je čo?
sito
30.04.13,07:11
Majú predpotopne, ešte odparovacie. PRT.
sito
30.04.13,07:18
Tiež by ma zaujímala táto téma. Môj syn si kúpil tiež 2-izbový byt, v prvom vykurovacom období, nakoľko tam býval iba 1/2 roka a sám to zvládol celkom dobre. Nájomné platil 116,- €.
V ďalšom roku tam s ním býva aj priateľka takže vykurovali intenzívnejšie, lebo ten prvý polrok nedosiahli viac ako 18 C...a tak si pridali na ventil väčší stupeň. Bolo tam už túto zimu príjemnejšie, nejakých 22 ..lebo keď prišli uzimený, tak sa chceli večer aj trochu zohriať, no a doplatil na vyúčtovanie, ktoré mu prišlo že 600,- € !!!! Nakoniec sa dozvedel, že je zbytočné pridávať na ventile lebo väčšia teplota v byte sa vraj nedosiahne, akurát že si nahnal väčšie vyparovanie na merači a takto na to doplatil. Ale to mu povedali až teraz susedia.
Uvažuje na samostatnom kúrení, len nevieme kde začať. Má niekto s týmto skúsenosť.
Potom aj to čo píšete Vy, je asi jeho podobný prípad. Parametre sú nastavené a vyššia teplota sa vraj nedosiahne....Ak niekto vie niečo v tomto poradiť, tak prosím napíšte.
ďakujem.

Na samostatné kúrenie potrebuje súhlas spoluvlastníkov domu, spoločného vykurovacieho systému.

Chcelo by to skôr už tie elektronické, a hlavne sa naučiť optimálne si nastaviť termostatické hlavice. A stále si udržiavať tu teplotu 21 - 22 °C. Ak je, tak hlavica musí prietok vody radiátormi odstaviť, ak teplota poklesne, zasa prietok otvorí. Potom to bude poznať aj na nákladoch a aj preplatku/nedoplatku.