pioter007
02.02.13,16:39
Mám takú drobnú, možno aj zbytočnú otázku ale tak ktoviePred vianociami som si kúpil Asus tablet v datarte aj s poistením, dnes som si všimol že na tablete blbne reproduktor /zrní no a teraz neviem kde to dať reklamovať? Asus ma typ reklamacii že mi po tablet prídu ale zasa v datarte mám tu poistku tak neviem kde to dať.


Čo poviete, prípadne nemáte s niečim podobným skúsenosti?


Vopred ďakujem za radyq
Ice dive
02.02.13,15:43
Mám takú drobnú, možno aj zbytočnú otázku ale tak ktoviePred vianociami som si kúpil Asus tablet v datarte aj s poistením, dnes som si všimol že na tablete blbne reproduktor /zrní no a teraz neviem kde to dať reklamovať? Asus ma typ reklamacii že mi po tablet prídu ale zasa v datarte mám tu poistku tak neviem kde to dať.


Čo poviete, prípadne nemáte s niečim podobným skúsenosti?


Vopred ďakujem za radyq

no Datart je obchod, poistenie zastrešujú poisťovne... tak sa pozri do zmluvy kde si poistený a čo ti poistenie kryje... v podstate je jedno kam ideš reklamovať, nakoľko aj Datart to pošle do asusu a budú čakať ich vyjadrenie.. no ale na tvojom mieste by som šiel asi do datartu a to najmä z dôvodov, že nech ti to buď vyreklamujú, alebo ti pomôžu ako ďalej s poistkou...:-)))
kopretinka
02.02.13,15:50
reklamuj tam,kde si kúpil.čoho sa týka poistka?
pioter007
02.02.13,16:13
Poistka sa týka asi všetkych poruch tabletu, aj vlastnym zapričinením, a predlženie záruky na 3 roky.
pioter007
02.02.13,17:10
no Datart je obchod, poistenie zastrešujú poisťovne... tak sa pozri do zmluvy kde si poistený a čo ti poistenie kryje... v podstate je jedno kam ideš reklamovať, nakoľko aj Datart to pošle do asusu a budú čakať ich vyjadrenie.. no ale na tvojom mieste by som šiel asi do datartu a to najmä z dôvodov, že nech ti to buď vyreklamujú, alebo ti pomôžu ako ďalej s poistkou...:-)))

dík, lenže ja ani neviem či to je vlastne spôsobené mojou vinu takže možno to nie je poistná udalosť, a poisťuje to Generally
kopretinka
02.02.13,18:48
takže záručnú dobu máš tri roky,tak choď reklamovať k predajcovi,nie je čo riešiť.
Ice dive
03.02.13,08:37
dík, lenže ja ani neviem či to je vlastne spôsobené mojou vinu takže možno to nie je poistná udalosť, a poisťuje to Generally

tak potom čo máš poistené? o rok dlhšiu záruku??? v podstate si zaplatil za niečo čo ti nekryje vlastnú vinu, tým pádom ti nekryjú v podstate nič, lebo do dvoch rokov za vadu výrobku zodpovedá výrobca teda ak si ho nekupoval ako firma na IČO potom je to len rok...
jahoszmsk
03.02.13,08:40
a určite nejakých 50€ zbytočne preplatených pri kúpe.
lujza.j
03.02.13,08:46
pioter007
03.02.13,10:15
tak potom čo máš poistené? o rok dlhšiu záruku??? v podstate si zaplatil za niečo čo ti nekryje vlastnú vinu, tým pádom ti nekryjú v podstate nič, lebo do dvoch rokov za vadu výrobku zodpovedá výrobca teda ak si ho nekupoval ako firma na IČO potom je to len rok...

Jasne že sa poistenie týka aj mojej viny na poruche, veď som to tu aj napísal, poistenie sa týka aj krádeže, živelnej pohromy... Ak som to zapríčinil ja tak platím iba 10% z ceny opravy (npr. Aj ak si nechtiac rozbijem dysplej) :)
Libor12
29.03.13,06:46
K DATARTU - pripajam osobnu skusenost :

DATART NIKDY VIAC
I ked výrobca USB kľúčov DataTraveler (Kingston) na obaloch deklaruje 5-ročnú záruku, DATART sa na Vás vykašle.
Keď som mal už druhý takýto USB kľúč nefunkčný, išiel som do DATARTU (Polus BA). Samozrejme zamietli - 2 roky záruka (kľúč mal 4)- ak chcem viac, mozem ist za ich dodávateľom - ASBIS, alebo do Anglicka (Kingston).
ASBIS ma poslal naspäť do DATARTU, kde bol USB kúpený, ze mi musia dať záruku a oni to potom vybavia.
Takže druhá cesta do DATARTU, kde USB zobrali. Po 33 dňoch mi zavolali, že mám prísť do DADARTU .
Takže tretia cesta do Polus-BA. Pracovníčka mi oznámila, že potrebujú kryt, ktorý sa pred zasunutim kľúča musí dať dole. Argumenty, že kryt po 4 rokoch nemám, nereklamujem a pri použití musí byť dole nezabrali a mám dojem, že keby som ho aj našiel , tak by zase chýbalo niečo iné (originálny obal,....).
Takže výsledok - DATART s výhovorkami a pofidérnym argumentom chýbajúceho krytu zamietol reklamáciu vadného USB kľúča a z 5 - ročnej deklarovanej záručnej doby nezostalo nič.
Po tejto skúsenosti môžem odporúčať len :
DATART OBÍSŤ - TAM VÁS OŠKLBÚ A NÁSLEDNE ZVYSOKA OKAŠLÚ.

DATART NIKDY VIAC !!!
pioter007
29.03.13,19:30
no, to sa môže stať u každého predajcu - keď sa nechce výhovorka sa nájde - i keď je to škaredá vizitka a tak obchod stráca zákazníkov - skús reklamovať v inej pobočke datartu - tam môže byť personál ústretovejší - niečo podobné som zažil zo slovenskou sporiteľňou (len sa nejednalo o reklamaciu) ale išlo o to že v jednej pobočke mi hovorili že to nejde a v druhej sa to dalo bez problému... - ide o ochotu
ja som dal reklamovať tablet priamo výrobcovi (ASUS) takže som nemusel cestovať do datartu a späť ;)
Libor12
22.04.13,09:33
Dovolujem si touto cestou podelit sa s Hapy End-om , ktory prisiel na konci anabazy s uplatnovanim 5-rocnej zaruky na Kingston USB kluc , kupeny v Datarte.

Po neuspechu v Datarte (po vyse mesiaci vyhovorka na nedodany plastovy kryt USB kluca, ktory som reklamoval a zamietnutie reklamacie), sa mi telefonicky ozval priamo zastupca Kingstonu a uz o 2 dni som postou dostal novy nahradny USB KINGSTON DataTraveler. http://pretaktovanie.zoznam.sk/images/smilies/good.gif

Ocenujem pristup Kingstonu , ktory (na rozdiel od predajcu/Datart) nehral mrtveho chrobaka, ale 5-rocnu zaruku, ktoru deklaruje na obale 100% dodrzal (+ ukazal velkorysost) a ukazal, ze mu nie je jedno, aku povest firma ma a co si o nom myslia drobni uzivatelia jeho vyrobkov.

Zaverom :
KINGSTON s 5 -rocnou zarukou si kupim aj v buducnosti, budem vsak kupovat len tam, kde sa ma o tuto zarucnu dobu nepokusia pripravit roznymi zamienkami a vyhovorkami...
misoft
22.04.13,15:13
mimotemy
Libor12 -prečo dávaš zhodné odpovede v dvoch rôznych témach? http://www.porada.sk/t173509-myska-reklamacia-datart.html#post2303617
Okrem toho - úplne od veci - bavíme sa o tablete, ty spomínaš USB kľúč.
pioter007
22.04.13,15:22
Tak to už áno, :) a ako sa žástupca Kingstonu dozvedel o tvojom probléme ?
Libor12
22.04.13,19:24
Pisal som uz o tom sem, tak som aj zaver dal, snad pomoze v podobnom pripade skusenostou s reklamaciou v Datarte...

To Pioter007 - pisal som aj do Kingstonu, aby boli v obraze ako Datart "vybavuje" ich reklamacie - zrejme odtial sa to dostalo naspat na vybavenie, podla telefonatu zrejme pristup Datartu nevzdbudil prave nadsenie vyrobcu - mozno sa do buducna mieco zmeni...
pioter007
23.04.13,10:23
Ja si myslím že keď tu dal záver tak to nie je nič zlé, aj tak sme môj problem už ako-tak doriešili a možno niekto v budúcnosti bude mať rovnaký problém tak aspoň bude vedieť čo robiť :) (aj ja ak by predajca niekedy chcel so mnou vybabrať a budem vedieť že som v práve tak sa ozvem výrobcovi) dobre vedieť. Inak výrobcovi si kde písal? si našiel aj nejaký slovenský kontakt?

Ak si chce výrobca udržať značku / a zákazníka tak to bude riešiť lepšie ako obchod :)

A k téme
Ja som tiež preskočil ten datart a poslal som tablet priamo do Asusu nebolo to mojím zapríčinením tak som nemusel riešiť poisťovňu a pod. (síce to neopravili najlepšie a poslali mi domov nejaký cudzí a starší tablet - musel som to posielať znovu ale poštovné bolo zadara a nemusel som nikam chodiť (kurier is po to prišiel) i keď pravdu povediac majú v tom Asus servise dosť bordel :eek: ...
misoft
23.04.13,15:05
OK - berieme to ako skúsenosť a upozornenie na onen "obchod".
misoft
23.04.13,15:10
Ja si myslím že keď tu dal záver tak to nie je nič zlé, aj tak sme môj problem už ako-tak doriešili a možno niekto v budúcnosti bude mať rovnaký problém tak aspoň bude vedieť čo robiť :) (aj ja ak by predajca niekedy chcel so mnou vybabrať a budem vedieť že som v práve tak sa ozvem výrobcovi) dobre vedieť. Inak výrobcovi si kde písal? si našiel aj nejaký slovenský kontakt?

Ak si chce výrobca udržať značku / a zákazníka tak to bude riešiť lepšie ako obchod :)

A k téme
Ja som tiež preskočil ten datart a poslal som tablet priamo do Asusu nebolo to mojím zapríčinením tak som nemusel riešiť poisťovňu a pod. (síce to neopravili najlepšie a poslali mi domov nejaký cudzí a starší tablet - musel som to posielať znovu ale poštovné bolo zadara a nemusel som nikam chodiť (kurier is po to prišiel) i keď pravdu povediac majú v tom Asus servise dosť bordel :eek: ...
Pokiaľ ide o ASUS - servis je v Ostrave (najlepší, spadá pod neho i Slovensko) - dá sa to všetko vybaviť cez e-mail, alebo vyplnením formulára http://vip.asus.com/eservice/techserv.aspx?ptype=9&pmodel=2&SLanguage=cs-cz - pokiaľ je v záruke - doprava tam a späť kuriérom hradená ASUSom.
Nedávno som reklamoval NB - tiež som šiel priamo - vyplnením formulára, zabalením NB, kuriér prevzal a po oprave doručil späť. Zároveň môžeš sledovať postup opravy na ich stránke.
P.S. Reklamačná oprava u mňa trvala 4 dni!
Libor12
23.04.13,17:53
Inak výrobcovi si kde písal? si našiel aj nejaký slovenský kontakt?

Pisal som priamo do UK (to je ta "vyhoda" komunikacie priamo s vyrobcom a nie s predajcom - este ze to nebolo z krajiny kde nehovoria anglicky..., nasiel som na ich webe kontakt aj postup co/ako....
Ale aj ALZA udava 60 mesiacov zaruku, tak mozno to bude tam priamo.
misoft
23.04.13,17:59
Načo sa baviť s výrobcom, keď mám poruchu? Sú predsa servisné strediská - s nimi komunikujem. Okrem toho - servisné strediská (značkové) riadi a zriaďuje, podporuje samotný výrobca - takže všetky údaje idú aj výrobcovi.
pioter007
23.04.13,18:16
no tak som to myslel misoft (http://www.porada.sk/member.php?u=52571) že servisne stredisko ale Výrobcu i keď nie je to vždy až taká pravda npr. ten asus má servisné stredisko ktoré vlastní úplne iná firma len že majú zmluvu s asusom a keď som volal (nechtiac) priamo do asusu tak že oni s tým nemajú nič spoločné a že mam zavolať do tej firmy ktorá vykonáva autorizovaný servis...
Libor12
23.04.13,18:30
Kingston ziadne strediska nema - jedine UK vyrobca.
misoft
24.04.13,06:29
Sorry - prehliadol som, že spomínaš Kingston - mal som v oku ASUS.