darma
02.02.13,18:06
Dobrý deň, mám problém s notebookom ASUS F5VL ,po zapnutí nechce nabehnúť windows a stále sa iba reštartuje do nekonečna.Bol v servise kde v prvom povedali že je chybný HDD a keď ho vymenili tak to vraj aj tak nešlo, že mám kúpiť nový NB.V druhom servise zase najprv hovorili o HDD ale potom niečo splietali o chybnom radiči disku a odporučali mi original ASUS servis.Keď som e-mailom im poslala presné info od servisákov tak mi odpísali že si mám kúpiť ich niektorý novší model.Podotýkam,že niekedy sa stane že po viacnásobnom samovoľnom reštarte tá nešťastná vista nabehne, ale po akomkoľvek úkone sa opäť samovoľne reštartuje a nechce nabehnúť. Prosím môžete mi niekto poradiť, mám len problém ako z neho skopírovať dokumenty a fotky.Ďakujem za radu.
Fero11
02.02.13,17:23
Skus si stiahnut tento OS http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout je potrebne ho napalit na CD. Das ho do NTB a nabootujes z neho. Potom sa preklikas az k tomu kedy sa ta spyta ci chces instalovat, alebo vyskusat a ty das vyskusat.
Potom zistis ci ti to bude fungovat. Malo by ti fungovat vsetko, NET atd ... ale v tomto pripade sa nepouziva HDD, lebo system je zavedeny s CD.
HDD je samozrejme vidiet aj tam a ak nie, tak ho treba mountnut.
Po vlozeni USB (tiez by sa malo mountnut) si mozes skopirovat veci s HDD na USB
Vlado40
02.02.13,17:59
Vybrať HDD ,pripojiť k PC ak nepomôže rada od Fero11.
darma
06.02.13,11:01
Ďakujem za tip,ale ako mám nainštalovať UBUTU keď mám stále prázdny display,ale keď vložím CD do mechaniky tak mechanika funguje,ale na displayi nič nezobrazí.Display je OK.Dása vôbec tá Vista resp. NTB rozbehať? Ďakujem
Vlado40
06.02.13,14:23
Netreba nainštalovať.Stačí to napáliť na DVD alebo CD ,záleží od toho koľko miesta zaberie a naskočí plocha podobná windows.Ja napr. používam Greenie live ak treba :
http://greenie.datagen.sk/
darma
13.02.13,12:11
Ďakujem Vlado40 za radu ale napálili sme aj na dvd aj na USB a po vložení dvd alebo usb do NTB sa stále iba ukazuje čierna obrazovka s nápisom ASUS v strede obrazovky a v ľavom dolnom rohu F2:Enter Setup a ESC:Popup menu . Stále iba počuť ako sa reštartuje NTB a nič sa nedeje.Neviem čo robiť. Mám zistené že čo stále vypisuje na dispay že windiws/ system32/drivers.... je vraj úplne rozhodený OS ale nikto mi nevie poradiť ako dostať to Ubuntu do NTB.Ďakujem
accpro
13.02.13,12:35
K tomu, aby sa ubuntu nacitalo treba v biose nastavit prioritu bootovania. Teraz je na prvom mieste HDD. Na prve miesto treba nastavit dvd
Vlado40
13.02.13,16:25
Netreba nič meniť v biose.Tak ako píše NTB.Pri zapnutí NTB stláčaj ESC a potom si vyber z ponuky z čoho má NTB nabotovať.Vyber si USB alebo DVD.
darma
23.02.13,12:09
Tak sa chcem Vám všetkým poďakovať za rady a nakoniec som NTB dala na kontrolu do servisu v PD fa Elko a tam po chvíli zistili že aj keď HDD má malé poškodenia, chyba bola v jednej z dvoch RAM a poškodenom slote pre RAM. Paradoxne v servise firmy kde som NTB kúpila a pred tým som tam nechala za poslednch 5 rokov za nové počítače vyše 1.000.000 Skk mi odporúčali kúpu nového NTB. V tejto firme za prácu a radu nechceli nič a ešte mi poradili ako tú blbú Vistu rozbehať aby fungoval NTB tak rýchlo ako je to len možné.Skúsili sme aj UBUNTU ale bol problém s niektorými aplk. ale ako oponent OS W to bude za chvíľu super OS.Hlavne"Nezávislý" bez spomalovačov. Ešte raz Vám pekne ďakujem.