obchodak76
02.02.13,21:09
Nainštaloval som si nejaký free PDFCreator, inštalácia prebehla v poriadku. Potrebujem nejaké tabuľky z Excelu vyexportovať do formátu PDF, ale Excel mi v zozname tlačiarní PDFCreator neponúka. Tak som skúsil Word a tam je všetko v poriadku, v zozname tlačiarní si vyberiem PDFCreator a súbor vyexportujem do PDF. Nechápem, ako môže Excel ponúkať na výber iné tlačiarne ako Word, napadá niekoho, kde by mohol byť problém? Vopred vďaka za odpoveď.
Charon
03.02.13,08:59
Ahoj... ja skôr by som sa Ťa spýtal na dôvod inštalácie PDFCreatora... Držím sa pravidla, čím menej programov na tú istú činnosť tým lepšie.

1) Akú verziu MS Office používaš?
2) Ak používaš MS Office vyššiu ako 2007 (vrátane), tak sám MS Office ukladá svoje výstupy aj v PDF formáte. Stačí Súbor/Uložiť ako/Uložiť vo formáte a vybrať PDF.

A ešte odpoveď na Tvoju otázku:
Nebude to Excelom ale pravdepodobne je chyba v registroch.
obchodak76
03.02.13,15:07
PDFCreator používam z toho dôvodu, že potrebujem, aby viacerí ľudia dodržiavali jednotný postup a keďže majú rôzne verzie Office od 2003 až po 2010, tak bolo pre mňa najjednoduchšie urobiť makro na export do PDF cez PDFCreator a urobiť tlačítko na spustenie tohto makra. Doteraz s tým nebol žiadny problém, tak ma to dosť prekvapilo.
Ak je chyba v registroch, ako sa dá odstrániť? Inak ja hlavne nechápem, že vo Worde to funguje v pohode. Nerozumiem, prečo mi jedna časť Office (Excel) neponúka rovnaký zoznam tlačiarní ako iná časť Office (Word).
Charon
03.02.13,16:36
Nepísal si, že adminuješ počitače. Potom to dáva zmysel (to s PDFCreatorom :-)
Opraviť registre by som skúsil s nejakým softom na to určeným. Napr. System Mechanic, alebo Registry Mechanic, alebo niečo podobné.
Možno by stačilo trocha "podráždiť systém" a virtuálnu tlačiareň od PDFCreator by som nastavil na predvolenú a reštartoval by som comp. V systéme potom bude predvolená tlačiareň, na ktorú excel nemá prístup a pri zmene nastavenia sa prepíšu sa nanovo nastavenia tlačiarní a zápis by mohol byť korektný, alebo excel zahlási chybu a potom sa uvidí :-)
srska
03.02.13,16:57
používam pdfCreator aj s excelom - ide to bez problémov
obchodak76
04.02.13,09:07
OK, ďakujem za radu, vyskúšam a dám vedieť, či to pomohlo...