Adammm
02.02.13,22:34
Dobrý deň,

obchodujem na finančných trhoch (forex) so stabilnými výsledkami a rád by som našiel investora/investorov na navýšenie kapitálu.
lujza.j
02.02.13,21:41
vulxy
02.02.13,23:17
a to uz su ake tie stabilne vysledky ?nie ze by som chcel investovat na Forex-e ale rad by som vedel co tam je stabilne...
pavol54
03.02.13,05:30
No čo napríklad plyn, cukor kukurica tiež zopár príkladov "stabilného rastu cien komodít"
marjankaj
03.02.13,06:26
a to uz su ake tie stabilne vysledky ?nie ze by som chcel investovat na Forex-e ale rad by som vedel co tam je stabilne...
No môže byť stabilne aj v mínuse.:---
Braňo
03.02.13,06:52
Adam pokiaľ máš stabilné zisky, vznikajú Ti zdroje, ktoré môžeš reinvestovať, nie? :D
vulxy
03.02.13,08:31
Adam pokiaľ máš stabilné zisky, vznikajú Ti zdroje, ktoré môžeš reinvestovať, nie? :D
on tam nepise o stabilnych ziskoch ale vysledkoch.....
vulxy
03.02.13,08:34
na forexe sa nehraju s kukuricou...tam sa vexluje s peniazmi ...
pavol54
03.02.13,08:38
však som schválne otvoril forex a že komodity
Adammm
03.02.13,09:14
stabilným výsledkom myslím rast cca 10% mesačne. Hľadám investíciu 20 000€ a vyššiu. Podmienkou je skúsený investor. Nechcem, aby sa tu rozbehla diskusia tohto typu, ktorá nikam nevedie.

Ak máte príspevok, ktorý dopomôže k výsledku pridajte ho sem. V opačnom prípade zostane ignorovaný.

Ďakujem.

S pozdravom

A.
pavol54
03.02.13,11:34
Ako skúsený investor si požičiam z banky za 7% v najhoršom prípade 15% p.a. (per annum) Investor ktorý by prijal sumu s úročením 120% p.a. by sa musel s koňom zraziť inak to nemôžem ani nazvať si asi robíš srandu z čítajúcich. Alebo to nazvime pravým menom LICHVA
Inak takú firmu by som rád videl keď dá bankovú záruku tak investujem a stačí 60% p..a
Ice dive
03.02.13,11:45
možno tým stabilným rastom myslí, svoju províziu:D:D:D
Adammm
03.02.13,13:24
Podľa vašej správy usudzujem, že ste nesprávne pochopili fungovanie finančných trhov a riadenia rizika.

Nerozumiem, prečo reagujete na správu, ak nemáte záujem poradiť a držať sa témy. Založil som si účet na porada.sk, aby som našiel riešenie. Nehľadám dôvody pre ktoré vidíte investíciu ako nezaujímavú.

Podobné komentáre považujem za stratu ako vášho tak aj môjho času.
Filip Glasa
03.02.13,13:35
na zháňanie ovečiek je ti porada dobrá. Ale keď sa hrnie kritika, tak už je to vraj strata času.

stabilným výsledkom myslím rast cca 10% mesačne. Hľadám investíciu 20 000€ a vyššiu.
Iste vieš počítať a vieš aj to, že z tých 20 000€ by si takýmtom výnosom za 14 rokov urobil miliardára v eurách:
http://www.calcandshare.com/18/calculating-the-holding-period#r=120&PV=20000&FV=1000000000
Adammm
03.02.13,13:54
Od nejakej sumy výnos percentuálne prudko klesá, napriek tomu, že eurová hodnota sa zvyšuje. Navyše výpočet nezahrňuje výbery z účtu. Teoreticky je možné dosiahnúť vyššie spomínanú sumu. Prakticky nie.

Nezháňam ovečky. Reálne už vyjednávam s investormi o podmienkach. Poukazujem len, že investície nefungujú spôsobom: požičiam si z banky a vložím to do obchodovania. Forex je vysoko rizikový. Môže prísť k znehodnoteniu investície. Ale ťažko sa vysvetluje riziko človeku, ktorý sa nevenuje investovaniu.

Odmietam prijať investíciu od človeka, ktorý nikdy neinvestoval. Hrozí vysoké riziko psychickej nestability. Aspoň zo začiatku, keďže rast je priemerný. Môže sa vyskytnúť sem-tam aj stratový mesiac. Stáva sa to málokrát, ale stáva sa. Pre začínajúceho investora nie je táto investícia vhodná.

Strata času je to kvôli tomu lebo je jasné, že ľudia, ktorí hore prispievali nemajú záujem pomôcť alebo poradiť. Chcú si len rýpnuť. Pravdepodbne som sa mýlil, keď som si myslel, že tento portál slúži na vzájomnú pomoc. Moja chyba.
pavol54
03.02.13,15:21
Už sme si tu vysvetľovali čo znamená pojem pomoc obchod nepozná tento pojem ale neodpovedal si nič o zárukách,
táto stránka sa volá porada nie pomoc takže treba vedieť viac
vulxy
03.02.13,15:47
tiez nechapem aku pomoc....sak sa mu dari...
pavol54
03.02.13,15:52
Však keby sa chcel pochváliť nebudeme závidieť , zabíja čas, za hodinu mu nabehne 2,7€ a nie je spokojný
Filip Glasa
03.02.13,16:41
Teoreticky je možné dosiahnúť vyššie spomínanú sumu. Prakticky nie.
Tak potom ten výnos nie je 10%. V investovaní sa iste vyznáš, vo finančnej matematike tiež, tak by ti to malo byť jasné. Z toho plynie:
1. buď zavádzaš
2. ale v tom plávaš
pavol54
03.02.13,18:56
Tak potom ten výnos nie je 10%. V investovaní sa iste vyznáš, vo finančnej matematike tiež, tak by ti to malo byť jasné. Z toho plynie:
1. buď zavádzaš
2. ale v tom plávaš povedali mu zožeň prachy a sľúb viac ako môže ktokoľvek dať
kezeso
04.02.13,10:14
Od nejakej sumy výnos percentuálne prudko klesá, napriek tomu, že eurová hodnota sa zvyšuje. Navyše výpočet nezahrňuje výbery z účtu. Teoreticky je možné dosiahnúť vyššie spomínanú sumu. Prakticky nie.

Nezháňam ovečky. Reálne už vyjednávam s investormi o podmienkach. Poukazujem len, že investície nefungujú spôsobom: požičiam si z banky a vložím to do obchodovania. Forex je vysoko rizikový. Môže prísť k znehodnoteniu investície. Ale ťažko sa vysvetluje riziko človeku, ktorý sa nevenuje investovaniu.

Odmietam prijať investíciu od človeka, ktorý nikdy neinvestoval. Hrozí vysoké riziko psychickej nestability. Aspoň zo začiatku, keďže rast je priemerný. Môže sa vyskytnúť sem-tam aj stratový mesiac. Stáva sa to málokrát, ale stáva sa. Pre začínajúceho investora nie je táto investícia vhodná.

Strata času je to kvôli tomu lebo je jasné, že ľudia, ktorí hore prispievali nemajú záujem pomôcť alebo poradiť. Chcú si len rýpnuť. Pravdepodbne som sa mýlil, keď som si myslel, že tento portál slúži na vzájomnú pomoc. Moja chyba.

Prečo máš dojem, že sa ti ozve skúsený investor? Ten si zainvestuje sám, ty hladáš iba hus na šklbanie...
marjankaj
04.02.13,10:28
Presne si to vystihol.
Adammm
04.02.13,20:34
už sa ozval, pokračujte v debatovaní o tom ako to nefunguje, podobné kecy som počúval od ľudí zo svojho okolia keď som začínal s obchodovaním.

Držím vám palce, aby sa vám podarilo viac rozmýšlať nad tým, čo spravíte pre seba ako kritizovať snaženie druhých. Aj keď podľa psychologických štúdií ego viac uspokojí kritizovanie. Záleži na tom, čo chcete dosiahnúť.

Veľa šťastia prajem.

S pozdravom.
A.
Braňo
05.02.13,06:18
najskôr si hovoril o stabilných 10% mesačne, teraz hovoríš, že niektoré mesiace nie je zisk a hlavne neponúkaš žiadne záruky. Máš stále pocit, že sa nerozumieme takýmto chytrákom?
Braňo
05.02.13,06:20
keď ukážeš svoje portfólio (reálne) za posledné tri roky s rozpisom nákupov a predajov, potom sa môžeme baviť ďalej