Jaroslav2013
02.02.13,23:09
Dobrý deň,
Potreboval by som dobrú radu resp. nápad, že ako využiť ak mám k dispozícií :

Veľkú budovu ( bez vykurovania ) cca 350 m2 + 2 klenbové pivnice s plochou cca 40 + 40 m2
Na pozemku cca 5000 m2 (ideálny tvar) z toho podľa listu vlastníctva 60% je ako „stav. pozemok“ a 40% ako „záhrada“
Voda a elektrika je už v budove
Plyn ešte nie, ale hlavná trasa plynu je pri okraji pozemku
Nevýhody :
Budova sa nachádza v lokalite s vysokou nezamestnanosťou t.j. malá kúpna sila
Budova sa nachádza na dedine (cca 2000 obyv.) kde asi za 10 – 15 rokov majorita bude v menšine, možno skorej...
Budova je v pôvodnom stave.

Ďakujem
hubatá
02.02.13,23:27
Mraziarne, sušiareň, konzerváreň::---
a/ sezónny výkup ovocia, zeleniny, bravčového, kuracieho a zajačieho mäsa z blízkeho okolia
b/ mrazenie, zaváranie, sušenie vykúpeného ovocia, zeleniny a mäsa
c/ otvoriť si vlastnú predajňu napr. v okresnom meste.

Pre blízke okolie by si vytvoril pracovné miesta cca pre 50 ľudí (počítam že by doma pre teba chovali a pestovali každý niečo iné (chren, kukuricu, cviklu, zajace, jaternice, klobásy, slaninu, údené, atď. .......). Nejakých 10-15 ľudí by si zamestnal priamo v budove.

Ja ako spotrebiteľ bez záhrady mám už dosť zaváranej kukurice, chcem aj čerstvú ale nie mľandravú lahôdkovú, už nechcem holé uhorky, ale krásne s bradavicami, čo k nim pasuje mastný chleba, nechcem cesnak čo nesmrdí, ale taký čo aj na druhý deň v robote vedia že som jedla večer topinky, nechcem americkú fazuľu v paradajkovej šťave, ale riadnu trojprdovú farebnú fazuľu s údeným, sušený hrach čo si v zime môžem dať naklíčiť lebo nie je namorený, mrazenú držkovú polievku kde sú kusy držiek a nie iba zmrazená voda ........ mám pokračovať?

Táák a teraz máš na výber: buď si ma vezmeš za ženu a zbohatnem aj ja, alebo založíme s.r.o. lebo som ti prezradila moje know-how
korela
03.02.13,00:25
Nie je to kultúrna pamiatka? Aká stará je budova? Cca.
Jaroslav2013
03.02.13,09:01
Áno, je to kultúrna pamiatka.
hubatá
03.02.13,12:02
No tak to si tam mal uviesť, netrápila by som sa s mraziarňami a konzervárňami ........ hehe, vykýval si so mnou!:D
Indeed
03.02.13,12:18
Aj iní majú také problémy,že čo s budovami ...

Teraz dorazila skutočná kríza !

A mne pred 10 rokmi skrachovalo podnikanie pretože som vtedy nedokázal najsť podobné priestory.
Jaroslav2013
03.02.13,17:51
to: hubatá, sorry :cool:
ináč celkom dobrý nápad s tým ovocím, ďakujem pekne.

Poraďáci ozvite sa, poraďte :rolleyes:
Ďakujem
kezeso
04.02.13,10:19
Sadni do auta, otvor oči a pozeraj sa vôkol seba, príkladov je habadej, nikto ti predsa nemôže poradiť bez hlbšej analýzy tvojho stavu financií, vzdelania, ochoty riskovať a pod.
arizona
04.02.13,10:37
Áno, je to kultúrna pamiatka.
Budova v povodnom stave a este k tomu kulturna pamiatka, tak to bude problem s rekonstrukciou.Kopec vybavovania, schvalovania o investiciach ani nehovoriac atd.
Ak nemas nadbytok finanacii, tak ju ponukni na predaj,mozno by niekto z toho dokazal vybudovat napr.peknu stylovu vinaren,alebo restauraciu.

prihod foto, mozno bude viac napadov ;)
martin33AA
04.02.13,14:04
Mna napadlo - sice ako písal "arizona" vstupné náklady na rekonštrukciu sú dost ako, no čo "súkromná galéria" , s penzionom a reštikou :-) resp. domov pre seniorov - tie su dnes v kurze
martin33AA
04.02.13,14:41
Mám aj další nech prispeje Únia - je dobrá "výzva" - práve aj na takéto objekty, to by bolo super
Jaroslav2013
04.02.13,19:52
Ďakujem za Vaše nápady, mal som tiež podobné myšlienky. Vedeli by ste ešte poradiť alternatívne riešenie ktoré vyžaduje nižšie alebo minimálne náklady?
To: kezeso (http://www.porada.sk/member.php?u=165010) - myslel som si, že sme na stránke www.porada.sk a nie na www.Sadni do auta, otvor oči a pozeraj sa vôkol seba.sk. Ja som potreboval nezávislé nápady vo forme "brainstorming"-u na základe parametrov ktoré som uviedol na začiatku .
Ďakujem ešte raz za Vaše nápady :)
kezeso
05.02.13,07:54
Ďakujem za Vaše nápady, mal som tiež podobné myšlienky. Vedeli by ste ešte poradiť alternatívne riešenie ktoré vyžaduje nižšie alebo minimálne náklady?
To: kezeso (http://www.porada.sk/member.php?u=165010) - myslel som si, že sme na stránke www.porada.sk (http://www.porada.sk) a nie na www.Sadni (http://www.Sadni) do auta, otvor oči a pozeraj sa vôkol seba.sk. Ja som potreboval nezávislé nápady vo forme "brainstorming"-u na základe parametrov ktoré som uviedol na začiatku .
Ďakujem ešte raz za Vaše nápady :)
Mne to pripadá, ako by si chcel kupovať nehnuteľnosť spoza počítača, musíš ísť do terénu, všetko už bolo vymyslené, bez urážky, kezeso