MarekPP2
03.02.13,08:13
Dobrý deň Poraďáci,
mám menší problém s daňovým priznaním pre fyzické osoby za rok 2012. Ide o to, že jeden mesiac, január som pracoval ešte ako zamestnanec, v tom istom čase až do júna ešte na brigádu, no a od februára toho istého roka ako živnostník. Ako živnostník som vo februári začal, v auguste som skončil. Z toho vyplýva že som ešte žiadne odvody do sociálnej poisťovne neodvádzal.
Moja otázka je: Ako to mám v daňovom priznaní sformulovať, porátať?
1 mesiac zamestnanec, 5 mesiacov na dohodu, a zároveň 5 mesiacov na živnosť?
Vopred vám ďakujem.
Tweety
03.02.13,07:31
Dobrý deň Poraďáci,
mám menší problém s daňovým priznaním pre fyzické osoby za rok 2012. Ide o to, že jeden mesiac, január som pracoval ešte ako zamestnanec, v tom istom čase až do júna ešte na brigádu, no a od februára toho istého roka ako živnostník. Ako živnostník som vo februári začal, v auguste som skončil. Z toho vyplýva že som ešte žiadne odvody do sociálnej poisťovne neodvádzal.
Moja otázka je: Ako to mám v daňovom priznaní sformulovať, porátať?
1 mesiac zamestnanec, 5 mesiacov na dohodu, a zároveň 5 mesiacov na živnosť?
Vopred vám ďakujem.
Použiješ DP typu B v ktorom rozčleníš príjmy, výdaje zo živnosti a príjmy zo Závislej Činnosti-zo zamestnannia.
MarekPP2
03.02.13,07:33
Takže v tom DP je to takto rozdelené? Super, to som si nikdy nevšimol. Ďakujem Ti. A ešte, keď si budem chcieť uplatniť paušálne výdavky, bude to možné a ako?
Tweety
03.02.13,07:34
Takže v tom DP je to takto rozdelené? Super, to som si nikdy nevšimol. Ďakujem Ti. A ešte, keď si budem chcieť uplatniť paušálne výdavky, bude to možné a ako?
Paušál si môžeš uplatniť priamo v DP ale len k príjmom z podnikania.
MarekPP2
03.02.13,07:43
Tak už mi to je jasné. Keď si to zhrniem, tak bude to asi takto: brigáda+zamestnanec bude jedna položka, živnosť zas druhá osobitná. A ako identifikačné číslo použijem IČO, nie rodné číslo?
Mila123
03.02.13,07:44
Tak už mi to je jasné. Keď si to zhrniem, tak bude to asi takto: brigáda+zamestnanec bude jedna položka, živnosť zas druhá osobitná. A ako identifikačné číslo použijem IČO, nie rodné číslo?
na DP sa používa DIČ
MarekPP2
03.02.13,07:57
Super, tak ste mi to objasnili. Ďakujem vám a peknú nedeľu prajem.