ilkiin
03.02.13,12:05
Dobrý deň,

našiel som tu podobné témy, ale staré a nie z jednoznačnou odpoveďou.
Keď tipujem na športové udalosti, cez internet, cez slovenskú stávkovú kanceláriu. Som tam samozrejme zaregistrovaný pod svojím menom, posielam si tam peniaze zo svojho osobného účtu, výhry si posielam nepravidelne naspäť na svoj osobný účet.
Kedy musím túto výhru zdaniť? Musím to vôbec niekedy spraviť? Alebo nie, aj keď vyhrám čo ja viem ročne 20 000 €?
Lebo, keď niekto stávkuje na pobočke, tak to stávkovanie je anonymné a je jasné, že to nemá kto zdaniť, keďže sa nedá zistiť, kto to vyhral. Ale platí to aj pri stávkovaní cez internet?
Ďakujem
babucha
25.04.13,10:38
​Myslím že pokiaľ stávkuješ cez slovenskú kanceláriu, ktorá má slovenskú licenciu, môžeš vyhrať aj milión a nič nezdaňuješ. Ja mám iný problém. Nájde sa prosím niekto kto jasne a bez citácii zo zákona vie dať odpoveď na zdaňovanie pri výhrach zo zahraničných online stávkoviek? Konkrétne tipujem na Betfair, čo je anglická kancelária so sídlom a licenciou v Anglicku. Ak by som trebárs vyhral 100 € na jednu stávku musím ju zdaniť? Platí tam to obmedzenie 165,97€ na jednu stávku? Ak vyhrám 1000 € a na druhý deň prehrám 1100 €, platím daň? A môžem vôbec podľa zákona takto stavkovať? Ďakujem ...
Erik Záhorec
24.11.14,01:26
áno ak vyhráš v slovenskej stávkovej výhra je už zdanená kanceláriou . môžeš vyhrať aj miliardu , kancelária si zaplatí za teba daň. No mňa by tiež zaujimalo ako je to, keď stavkujem online na zahraničnej stránke. niekde som čítal,že vraj výhry nad 350€ sa majú zdaniť ale nie som si istý .ak má niekto niečo konkreťne prosím píšte
Erik Záhorec
24.11.14,01:49
Výhry, ktoré sú od dane z výhry oslobodené sú:

výhry v lotériách a iných obdobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa zákona č. 171/2005 Z. z. o hazardných hrách a obdobné výhry zo zahraničia
výhry, ktorých hodnota neprekročila spomínaných 350 €
Viac výhier viac daní ?

Nie je to celkom pravda. Hodnoty výhier sa nesčitujú a preto ak všetky vaše výhry budú pod hodnotou 350 € neplatíte daň ani za jednu z nich. Každá výhra nad tento zákonom stanovený limit podlieha zdaneniu.

Teda ak stavkuješ za vyššie peniaze bolo by rozumne rozdeliť to tak aby vyhra nebola vyššia ako 350€ . Logicky podať ten istý zapas na viac tiketoch s max vyhrou nad 350 a máš pokoj :D
marjankaj
24.11.14,07:56
Myslím, že sa mýliš.
kn-alka
24.11.14,09:17
§ 9
Príjmy oslobodené od dane
(2) Od dane sú oslobodené aj
l) výhry v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov, 56) a obdobné výhry zo zahraničia

56) Zákon Slovenskej národnej rady č. 194/1990 Zb. v znení neskorších predpisov.
Erik Záhorec
24.11.14,22:40
tak ako to je prosím ťa ? lebo okrem tochto nič rozumné som nenašiel .
marjankaj
25.11.14,07:11
Veď si prečítaj, čo napísala kn-alka.
Mishok
25.11.14,07:14
§ 9
Príjmy oslobodené od dane

(2) Od dane sú oslobodené aj

l) výhry v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov, 56) a obdobné výhry zo zahraničia

polopate:
http://financie.etrend.sk/dane-a-odvody/zdanit-vyhru-z-on-line-pokeru.html
marjankaj
25.11.14,07:54
Erik Záhorec
01.12.14,23:32
a v tej finančnej správe v ktorom bode je pisane že nie je potrebná daň..lebo ja som tam našiel len zas tých prevyšujúc 350€
marjankaj
01.12.14,23:39
A ty nevieš čítať? Hneď na začiatku.

1.1. Oslobodenie prijatých cien a výhier podľa § 9 ods. 2 písm. l) zákona o dani z príjmov
Od dane z príjmov fyzickej osoby sú oslobodené výhry v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na
základe povolenia vydaného podľa osobitného predpisu a obdobné výhry zo zahraničia, pričom zákon o dani
z príjmov odkazuje na zákon č. 194/1990 Zb. o lotériách a iných podobných hrách v znení neskorších predpisov.
Cit. zákon bol s účinnosťou od 1. mája 2005 nahradený zákonom č. 171/2005 Z. z. o hazardných hrách v znení
neskorších predpisov (ďalej len „zákon o hazardných hrách“).
Erik Záhorec
03.12.14,20:53
marjankaj
03.12.14,22:46
Hovorí sa traja právnici=štyri právne názory.
V povedal ti ten právnik o aké výhry zo zahraničia ide? Nebodaj tiež majú licenciu od nášho ministerstva?
Erik Záhorec
03.12.14,23:16
konkrétne som sa pýtal na zahraničné stávkové.. a tu je odpoveď ale zase . je zákon o dvojitom zdaňovaní takže ak už tam oni zaplatia daň tak načo by som mal aj ja doma ? každopadne je to otázka ,na kt ťažko povedať..lebo je iné ak raz za čas vyhráš nejaké tie peniaze ale ak sa tým živíš ... ja som z toho v ri*i
marjankaj
03.12.14,23:23
Ty nechceš rozumieť čo som sa pýtal alebo čo?
O aké obdobné výhry zo zahraničia ide(loto, keno kurzové stávky), ktoré majú u nás licenciu?
Ak také neexistujú, tak prečo to dali do zákona?
Erik Záhorec
06.12.14,01:48
už ani sám neviem..som z toho mimo :D