Indeed
03.02.13,12:53
Dobrý deň ,

jedna nemenovaná najlepšia banka na Slovensku mi ponukla spotrebný úver
BEZ DOKLADOVANIA PRÍJMU za neuveriteľne výhodného úročenia 14 % p.a.
teda požičanú sumu 13 000 eur by som preplatil o cca 5 600 eur (!)
Celkova cena úveru bola vypočítaná na 18 600 eur.

Čo si o tom myslíte ?
Ice dive
03.02.13,11:57
Dobrý deň ,

jedna nemenovaná najlepšia banka na Slovensku mi ponukla spotrebný úver
BEZ DOKLADOVANIA PRÍJMU za neuveriteľne výhodného úročenia 14 % p.a.
teda požičanú sumu 13 000 eur by som preplatil o cca 6 600 eur (!)
Celkova cena úveru bola vypočítaná na 18 600 eur.

Čo si o tom myslíte ?

no výhodná je táto úroková sadzba pre obe strany, oni zarobia a odkiaľ ty na to vezmeš sa ťa zbytočne nepýtajú:D:D:D:D:D ale akosi ti tie počty nesedia 13000 + 6600 = 19600 € takže ti možno výhodne liter odpustili....
Indeed
03.02.13,12:02
Pardon, ospravedlňujem sa , bol to preklep ,písal som to v rýchlosti aby mi stihlo zobrať príspevok.

Už som to opravil, vysledná suma uveru 18 600 eur je správna.
Ice dive
03.02.13,13:35
no štandardná úroková sadzba pri spotrebných úveroch je na úrovni 9-11 %, avšak banku zaujíma výška tvojho príjmu resp. stačí m ak si ich klient a pravidelne ti chodí od jedného zamestnávateľa určitý príjem... 14 % už zahrňuje rizikovú prirážku, že ti banka požičia takzvane na "Blind" a spolieha sa, že ich vrátiš resp. ak nevrátiš tak aspoň je nižšia strata, keďže splátka je podstatne vyššia...

onehdy som čítal jeden článok ohľadom podnikania nebankoviek a ich poskytovania úverov... a dosť ma prekvapila informácia, že až cca. 50 % poskytnutých pôžičiek je nenávratne preč bez zaplatenia dlžníkom.. t.j. aký to musí byť výnosný biznis, keď tých zvyšných 50 klientov potiahne tú polovicu, čo nespláca a ešte aj nebankovke na BMW zostane...
richardhudec
03.02.13,16:29
Potrebuješ ten úver? Na mňa každý deň v bankomate žmurká ponuka predschváleného úveru za bezkonkurenčných podmienok ušitá priamo pre mňa, ale nezoberiem si ho :D Ak chceš spotrebný úver, skús ZUNO.sk ;) Úrokovú sadzbu majú od 6,9% a mám silné tušenie, že do 3 týždňov ju znížia na cca 5,9%.
Indeed
03.02.13,19:45
Veľmi nepotrebujem ten uver....
V podstate sa rozhodujem medzi uverom od banky a leasingom, za týchto podmienkok,je leasing rozhodne výhodnejší
ale poobzerať sa po inej banke,nikdy nemože byť na škodu...