katus1911
03.02.13,13:49
Dobrý deň. Začala som robiť vo firme kde sa zaoberajú výrobou kyslíkových koncentrátorov a podobnými veciami. Tieto výrobky fakturujú do zahraničia, a to nie len do čiech ale aj do ostatných krajín EÚ a do krajín tretieho sveta. Fakturuje sa len daný výrobok alebo len doprava a práca, alebo výrobok aj s montážou, no proste asi všetky možné variácie. A neviem kedy aké typy súm používať (pracujem v Omege) čo písať a nepísať do záverečných textov ako účtovať, ako je to s DPH :( Poradí mi prosím niekto ??? Pred tým som robila sklady v Omege a teraz som dostala šancu robiť účtovníčku tak ju chcem využiť čo najlepšie. Dúfam že vás nebudem obťažovať mojimi častými otázkami :(
katus1911
03.02.13,12:59
A ešte bola vystavená faktúra za prepravu výrobku do nórska a nebolo tam potvrdenie z colnice či čo a volala účtovníčka že to treba a pri odoslanej faktúre k tomu výrobku to bolo. Vôbec netuším o čo sa jedná a čo je treba a hlavne prečo ???
Tweety
03.02.13,13:00
A ešte bola vystavená faktúra za prepravu výrobku do nórska a nebolo tam potvrdenie z colnice či čo a volala účtovníčka že to treba a pri odoslanej faktúre k tomu výrobku to bolo. Vôbec netuším o čo sa jedná a čo je treba a hlavne prečo ???
A prešla si Zákon o dph?
katus1911
03.02.13,13:33
niečo som čítala, len keď ja tak tomu nerozumiem pokiaľ mi to niekto nevysvetlí ako mongolovi :D
Maryška
22.04.13,18:51
Dobrý večer!

Prosím Vás, potrebujem zaúčtovať odoslanú faktúru do Maďarska za predaný tovar. Zaúčtovávam automaticky, Typ sumy je "16-násť"= tovar predaný bez montáže. Nahadzuje mi S a to ma mýli. Pracujem v Omege. Prosím o odpoveď. :)