Katka3003
03.02.13,16:14
Porterbujem radu 14 rocny syn sa rozhodol byvat u otca. Aj ked ma to mrzi (otec sa viac menej nestaral a neplatil vyzivne, teza mu ho exekutor strhava zo mzdy), je dost velky na to, aby vedel co chce. Zaujima ma z coho sa mi vyrata vyska vyzivneho ked som na RD s druhym dietatom a druhy manzel je zamestnany. Druhe dieta ma specialnu stravu. Dalej ma zaujima, ked je momentalne syn na mesiac u neho (mame pisomnu dohodu) musim ex platit vyzivne ja?Dakujem za rady.
Katka3003
04.02.13,12:55
Nikto nevie poradit? :-(
ivka70
04.02.13,13:04
Pokial nemate stanovenu zmenu vyzivneho, stale ma povinnost platit vyzivne manzel tebe.
Ake vyzivne by si chcela platit?
Vyzivne sa stanovuje podla prijmu povinneho, poctu vyzivovanych osob a pod.
To su vsetko podklady, ktore si sud vyziada, pri jeho stanvovani.
Na vyske vyzivneho sa mozete aj dohodnut, ale je potrebne si ju dat sudom potvrdit.
Rovnako ako ukoncenie vyzivovaej povinnosti zo strany manzela.
Dohodli ste si v tej pisomnej dohode o vymene dietata na mesiac aj vyzivne?
Katka3003
04.02.13,16:41
No ja som na RD, takze moj prijem je necelych 200 Eur. Dieta na ktore poberam RP ma specialnu stravu. Takze sa bude vyratavat vyzivne z RP? Alebo bude musiet aj druhy manzel dokladovat prijem? Ja by som samozrejme chcela platit co najmensie vyzivne, kedze moj prijem je taky aky je. V pisomnej dohode nie je zmienka otom, ze by som mala za ten mesiac platit ja jemu. Mam mu platit? A ak ano, aku vysku?
ivka70
04.02.13,18:50
No ja som na RD, takze moj prijem je necelych 200 Eur. Dieta na ktore poberam RP ma specialnu stravu. Takze sa bude vyratavat vyzivne z RP? Alebo bude musiet aj druhy manzel dokladovat prijem? Ja by som samozrejme chcela platit co najmensie vyzivne, kedze moj prijem je taky aky je. V pisomnej dohode nie je zmienka otom, ze by som mala za ten mesiac platit ja jemu. Mam mu platit? A ak ano, aku vysku?

Pocita sa prijem celej rodiny, takze aj manzelov.
Kto spisoval dohodu? Len vy navzajom? To ste si mali dohodnut ...
Kto pobera napr. pridavky na dieta v tom mesiaci?
hena22
04.02.13,19:08
Nový manžel nemá vyživovaciu povinnosť voči Tvojmu synovi. Počítajú sa iba Tvoje príjmy. Ak súd uzná za potrebné, môže si vyžiadať aj manželov príjem, ale iba kvôli tomu, aby posúdil výšku Vašich príspevkov na spoločnú domácnosť. Z RP dostaneš podľa mňa platiť výživné blízko minima.
Eríček
18.08.13,07:17
Dobrý deň, chcem sa opýtať za kamošku, či je povinný jej ex manžel zaplatiť súdom určenú výšku výživného na neplnoleté dieťa aj za mesiac, kedy si ju zobral k sebe ??? V rozsudku nie je o tom ani zmienka a medzi sebou sa tiež nedohodli ani písomne a ani ústne. Jednoducho chcel si dieťa zobrať na mesiac ku sebe, matka súhlasila, no o peniazoch nebola ani reč. Môže svojvoľne neposlať ani cent, napriek tomu že dieťa bolo na celý mesiac u neho ??? Vopred ďakujem za odpoveď.
Dav
18.08.13,10:48
Predpokladám, že dieťa bude jesť aj u exmanžela, tak minimálne nejaká dohoda by medzi vami mohla byť, napr. že exekútorom strhnutú a poukázanú zrážku pošleš ex-aby mal tvoj syn u otca za čo jesť. Samozrejme, peniaze pošli poštou, na účet - aby si mala dôkaz.