ecuch
02.03.06,12:13
Zaujímalo by ma, aké prémiové ukazovatele majú u vás THP zamestnanci "úradníci", t.j. napr. účtovníci,personalisti, sekretárky a pod.
Dada
02.03.06,11:14
Tak to by aj mňa zaujímalo, lebo môj šéf moc objektívny nie je.
dana9
02.03.06,12:37
U nás to sú "individuálne výsledky práce" ale čo to znamená :confused: ??... nikto nevie:eek:
Peterka
02.03.06,12:49
U mojich klientov nemajú žiadne prémie lebo citujem: "sekretárka,účtovník ...." sa nepodieľa na zlepšených výsledkoch firmy-rýchlejšie neúčtuje ani sekretárka nevarí kávu lepšie.:confused:
endrju
02.03.06,16:23
Za hlavný prémiový ukazovateľ by som si dovolil považovať rozhodnutie šéfa. V myšlienkach šéfa pri rozhodovaní sa však asi ťažko dá zorientovať. :D

Takže predpokladám, že diskusia na túto tému bude čoskoro "zrelá" na presun do rubriky "iné Porady".
Tweety
02.03.06,16:32
[QUOTE=endrju]Za hlavný prémiový ukazovateľ by som si dovolil považovať rozhodnutie šéfa. V myšlienkach šéfa pri rozhodovaní sa však asi ťažko dá zorientovať. :D

Trafil si klinec po havičke.:cool: :rolleyes:
ecuch
03.03.06,04:52
Odo mňa ako od ekonóma sa totiž chce, aby som vymyslela merateľné, hodnotiteľné a priamo dotyčným pracovníkom ovplyvniteľné ukazovatele. A ja pre tieto skupiny ľudí vážne nič vymyslieť neviem.
Braňo
03.03.06,05:05
Jedným z kritérií by mohlo byť dodržovanie termínov a odovzdávanie všetkých dokladov načas (myslím daňový úrad, štatistika, uzávierky a pod.). Samozrejme nemyslím iba načas, ale aj kvalitne, čo následne môže prekontrolovať daňová kontrola. Myslím, že ekonóm/účtovník, ktorému daňová kontrola nenájde nejaké problémy v účtovníctve si zaslúži odmenu.
:)
Dada
03.03.06,05:44
Jedným z kritérií by mohlo byť dodržovanie termínov a odovzdávanie všetkých dokladov načas (myslím daňový úrad, štatistika, uzávierky a pod.). Samozrejme nemyslím iba načas, ale aj kvalitne, čo následne môže prekontrolovať daňová kontrola. Myslím, že ekonóm/účtovník, ktorému daňová kontrola nenájde nejaké problémy v účtovníctve si zaslúži odmenu.
:)

Kiežby to tak aj bolo. Po daňovej kontrola sa ma šéf pýtal, či má dať nastúpiť celú firmu a poďakovať mi pred nimi. A touto vetou to aj zhaslo. :mee:
Braňo
03.03.06,05:47
Mne povedali, že za to ma platia, aby to bolo dobré. :mee: :mee: :mee:
Dada
03.03.06,05:48
Mne povedali, že za to ma platia, aby to bolo dobré. :mee: :mee: :mee:

Ty tej almužne hovoríš plat? :confused:
ZEvina
03.03.06,08:30
No náhodou mňa raz pochválila daňová kontrola pred šéfom a povedala, že to mám tak vzorne spracované /DPH/, že si to zaslúži odmenu. Tak mi dal "odmenu" 2.000,-- Sk.
ecuch
03.03.06,09:18
No, pôvodne som chcela pragmatickú radu, alebo tip, aké prémiové ukazovatele vymyslieť. Lebo príkaz nadriadených je jasný: treba ľudí motivovať a len na základe dobrých výsledkov odmeňovať. Ale keď ide o konkrétnu realizáciu, tak "babo raď ". No po reakciách na otázku mi neostáva nič iné, iba súhlasiť s endrjú - om. Hlavným prémiovým ukazovateľom je asi koeficient pracovnej nálady šéfa. Ale to už je ozaj do inej rubriky.
Lucy
03.03.06,09:49
No, pôvodne som chcela pragmatickú radu, alebo tip, aké prémiové ukazovatele vymyslieť. Lebo príkaz nadriadených je jasný: treba ľudí motivovať a len na základe dobrých výsledkov odmeňovať. Ale keď ide o konkrétnu realizáciu, tak "babo raď ". No po reakciách na otázku mi neostáva nič iné, iba súhlasiť s endrjú - om. Hlavným prémiovým ukazovateľom je asi koeficient pracovnej nálady šéfa. Ale to už je ozaj do inej rubriky.


Len by ma potom zaujímalo, ako tento "koeficient" definuješ v mzdovom dekréte? :D :D :D