cert33
03.02.13,22:00
Dobry den, potrebujem poradit, dostala som zaujimavu pracovnu ponuku s nastupom od maja tohto roku, rodicovska dovolenka mi konci az v auguste a u zamestnavatela mam aj nejaky zostatok dovolenky. Vedeli by ste mi poradit ako najvyhodnejsie ukoncit pracovny pomer aby som mohla nastupit do druheho zamestnania?
Xanti
03.02.13,21:02
Počas RD môžeš kludne nastúpiť do 2 zamestnania. Rieš skončenie PP až ked Ti bude končiť RP. Čo ak ťa nový zamestnávateľ v skúšobnej dobe vyhodí? A ty prídeš o robotu svojou akčnosťou ...
cert33
04.02.13,10:10
U zamestnavatela mam zostatok dovolenky 40,5 dna, pokial si to dobre pamatam. Ak dam vypoved pred koncom RP, preplati mi zostatok dovolenky?
Tweety
04.02.13,10:24
U zamestnavatela mam zostatok dovolenky 40,5 dna, pokial si to dobre pamatam. Ak dam vypoved pred koncom RP, preplati mi zostatok dovolenky?
Nemusíš končiť PP z ktorého si teraz na RD. Kľudne sa môžeš zamestnať u nového zamestnávateľa a poberať RP. To, čo chceš urobiť nie je veľmi rozumné. Nárok na dovolenku Ti nijako neprepadne.
cert33
04.02.13,16:23
Ja nechcem urobit nic nerozumne, preto sa pytam ako to mam co najrozumnejsie urobit. K povodnemu zamestnavatelovi to mam 50 km, k novemu 5 km. Ked dam vypoved pred ukoncenim RD a nevyberiem si dovolenku, je povinny zamestnavatel mi tu dovolenku preplatit?
Tweety
04.02.13,16:32
Ja nechcem urobit nic nerozumne, preto sa pytam ako to mam co najrozumnejsie urobit. K povodnemu zamestnavatelovi to mam 50 km, k novemu 5 km. Ked dam vypoved pred ukoncenim RD a nevyberiem si dovolenku, je povinny zamestnavatel mi tu dovolenku preplatit?
Áno, pri skončení PP musí nevyčerpanú dovolenku preplatiť.
cert33
04.02.13,17:25
Dakujem, tak hor sa do prace :)