ivkň
04.02.13,08:11
Chcem poprosiť o radu k nasledovnému problému.Sme plátca DPH a aj firma odberateľa je platiteľ DPH. V priebehu roka 2012 sme najskôr vyhotovili faktúru za tovar a potom stornovali, pretože sa nezhodol majiteľ s druhým majiteľom. Avšak o pol roka neskôr mi za ten tovar prišli peniaze, ale keďže ja som mala faktúru vystornovanú, tak som ju nemala k čomu napárovať, naúčtovala som to na 379, lebo som nevedela k čomu to je. Neskôr som zistila, že je to k tejto faktúre. Volali sme s majiteľom tej firmy a on povedal, že tie peniaze mám akože ako preddavok za nasledovnú službu, ktorú by sme mali urobiť v decembri 2012. Tak som na pokyn majiteľa vyhotovila faktúru koncom decembra, s tým, že potrebné papiere o výkone služby mi budú dodatočne doručené (ale faktúru som im neposlala, pretože oni by mi ju bez podkladov vrátili). Teraz je už február a ja zisťujem, práca ešte stále nebola urobená a faktúru mám vlastne iba ja. Preto chcem robiť k tejto neoprávnene vyhotovenej faktúre dobropis, aby som si ten preddavok uplatnila v tomto roku 2013.
Mám urobiť dobropis v tomto roku s januárovými dátumami a v decembri cez ID mám iba odúčtovať 602?? alebo ako by ste mi odporúčili aby to bolo v poriadku. A ešte aký účet použiť oproti 602?? Môžem 384 ??? Pracujem v OMEGE. Ďakujem.
ivkň
04.02.13,08:14
Vie mi niekto poradiť???? Ďakujem..
ivkň
04.02.13,09:13
Lenže tam už odišla DPH za 12 mesiac. Ja mám totiž stále zafixované, neviem odkiaľ, že storno sa robí keď je zmena v jednom mesiaci a dobropis, keď sa ide robiť zmena v inom mesiaci, ako je faktúra vyhotovená. Neviem či je to tak správne.....
ivkň
04.02.13,12:19
halóo poradí niekto???
ivakumova
04.02.13,12:46
ja by som robila dodatočné daňové priznanie k DPH za 12/2012, faktúra nemala byť vôbec vystavená, nie je čo dobropisovať....