anka-s
04.02.13,10:37
Dobry den,
chcela by som sa opytat:
Kazdy danovy subjekt ma svoje vlastne cislo na platenie dani. Uctovnicka, ktora ma takychto subjektov viac, pri jednom omylom zadala v programe na generovanie prikazov na uhradu praddavkov cislo uctu ineho danoveho subjektu, ako toho, ktory mal preddavky platit. Cize firma X platila svoje preddavky na danovy ucet firmy Y. Ma niekto s tymto skusenost? Ako mame teraz postupovat? Existuje nejaky pokyn z DRSR? Ked sme volali na DU, tak od kazdej spravkyne sme dostali inu odpoved. Dakujem za kazde info.
Farks
04.02.13,09:39
Musím priznať, že mne sa to stalo tiež :-(. Na Daňový úrad som poslala žiadosť o preúčtovanie platieb na správne číslo účtu, samozrejme žiadosti museli byť podpísané konateľom danej spoločnosti.
anka-s
04.02.13,09:47
Chapem spravne, firma, ktora zle uhradila, ziadala DU o preuctovanie? A vyhoveli Vam? Totiz, co spravkyna, to iny postup. Jedna tvrdi, ze ziadne pructovanie sa robit nemoze, ze firma, ktorej nabehli peniaze na ucet (firma Y) ma poziadat o vratenie preplatku a potom ich ma poslat na ucet firmy X !!!!! Druha zas pripusta preuctovanie, ale ze nevie presne ako o to poziadat.
Clovek je z toho uz magor.
Farks
04.02.13,09:52
Nie, firma, ktorá mala ,,preplatok,, žiadala o preúčtovanie platieb. Správkyňa nám vyhovela, ja som to s ňou predtým konzultovala a nebol problém. Problém by mohol nastať v tom prípade, keby firma, ktorá má ,, spomínaný preplatok,, by mala nedoplatok na inej dani.
marjankaj
04.02.13,09:58
Asi bude rozdiel, či ide o daň z motorových vozidiel(teda VOZD) alebo o daň z príjmov(VNOZ).
Daň zaplatená za iného daňovníka nie je VOZD.
veronikasad
04.02.13,10:35
Chapem spravne, firma, ktora zle uhradila, ziadala DU o preuctovanie? A vyhoveli Vam? Totiz, co spravkyna, to iny postup. Jedna tvrdi, ze ziadne pructovanie sa robit nemoze, ze firma, ktorej nabehli peniaze na ucet (firma Y) ma poziadat o vratenie preplatku a potom ich ma poslat na ucet firmy X !!!!! Druha zas pripusta preuctovanie, ale ze nevie presne ako o to poziadat.
Clovek je z toho uz magor.
Nie je možné preúčtovanie na DU. Preplatok si musí vyžiadať firma, ktorá daň "zaplatila". DU nesleduje z akého č.ú. daň prišla.
Farks
04.02.13,10:40
Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že od kedy sú v platnosti nové čísla účtov, tak mne to preúčtovali úplne bez problémov. Dokonca platby sa preúčtovali na úplne iný daňový úrad.