Annie Rockov
04.02.13,09:56
Dobrý deň,chcela by som sa opýtať:
Podnikateľ mal živnosť v minulom roku v mesiacoch 1. január - 13. máj 2012, počas tohoto obdobia dosiahol príjem 2000€. Po tomto dátume bol do konca roka 2012 evidovaný na ÚPSVaR. Môže si za týchto podmienok uplatniť daňový bonus za všetky mesiace roka 2012 alebo len za obdobie 1. január 2012 - 13. máj 2012?
Ďakujem
veronikasad
04.02.13,09:10
Dobrý deň,chcela by som sa opýtať:
Podnikateľ mal živnosť v minulom roku v mesiacoch 1. január - 13. máj 2012, počas tohoto obdobia dosiahol príjem 2000€. Po tomto dátume bol do konca roka 2012 evidovaný na ÚPSVaR. Môže si za týchto podmienok uplatniť daňový bonus za všetky mesiace roka 2012 alebo len za obdobie 1. január 2012 - 13. máj 2012?
Ďakujem
Aký základ dane vykázal z podnikania ?
ingak
04.02.13,09:25
pri podnikani - prijmy musia dosiahnut 6-nasobok minimalnej mzdy a vykazat zaklad dane, vtedy je narok na danovy bonus.
Annie Rockov
04.02.13,09:51
Základ dane vykázal 1 400 €. Otázkou ale je, že daňový bonus sa zráta ako 12 násobok mesačného bonusu. Môže si ho ale uplatniť za všetky mesiace alebo len za obdobie podnikania?
veronikasad
04.02.13,09:52
Základ dane vykázal 1 400 €. Otázkou ale je, že daňový bonus sa zráta ako 12 násobok mesačného bonusu. Môže si ho ale uplatniť za všetky mesiace alebo len za obdobie podnikania?
Ak splňa 2 základne podmienky :
- príjem=tržby aspoň vo výške 6-násobku min.mzdy
- kladný základ dane (zisk),

môže si uplatniť DB za celý rok - bez ohladu na počet mesiacov podnikania.
Annie Rockov
04.02.13,10:00
Srdečne ďakujem. :)
Janiela
17.02.13,06:15
Prosím o radu

Pani úradníčka mi vrátila daňové priznanie s tým, že pri žiadosti o vyplatenie daňového bonusu, musí byť vydokladovaný aj sobášny list. Nárok je splnený - príjem, spoločný trvalý pobyt, manželka je nezamestnaná, rodné listy detí spolu s potvrdením o návšteve školy, to všetko bolo doložené. Len ten sobášny list!
Postupovala úradníčka správne? Zatiaľ som sa s tým nestretla.
Ak je povinnosť priložiť sobášny list, čo potom s párom, ktorý má deti a nie je zosobášený?
ďakujem za radu.
Xanti
17.02.13,06:26
Prosím o radu

Pani úradníčka mi vrátila daňové priznanie s tým, že pri žiadosti o vyplatenie daňového bonusu, musí byť vydokladovaný aj sobášny list. Nárok je splnený - príjem, spoločný trvalý pobyt, manželka je nezamestnaná, rodné listy detí spolu s potvrdením o návšteve školy, to všetko bolo doložené. Len ten sobášny list!
Postupovala úradníčka správne? Zatiaľ som sa s tým nestretla.
Ak je povinnosť priložiť sobášny list, čo potom s párom, ktorý má deti a nie je zosobášený?
ďakujem za radu.
SI sa mala opýtať podľa akého paragrafu toto žiada, DB je na deti nie na mng. A nestretla som sa s tým.
Akurát môže žiadať úradníčka ak nejaké dieťa nie je manžela ( tj. je len manželkine ) , tak tam si druh alebo partner nemôže uplatniť nárok .. len manžel. Neni to ten prípad?
Janiela
17.02.13,14:03
Nie, tento prípad to nie je. Sú riadne zosobášení. Teta sa asi zle vyspala. Myslela som, že mi niečo uniklo, preto som žiadala o radu, príp. som chcela vedieť, či má niekto podobnú skúsenosť. V zákone som to tak isto nenašla.

srdečne ďakujem za odpoveď
Mila123
17.02.13,14:08
Prosím o radu

Pani úradníčka mi vrátila daňové priznanie s tým, že pri žiadosti o vyplatenie daňového bonusu, musí byť vydokladovaný aj sobášny list. Nárok je splnený - príjem, spoločný trvalý pobyt, manželka je nezamestnaná, rodné listy detí spolu s potvrdením o návšteve školy, to všetko bolo doložené. Len ten sobášny list!
Postupovala úradníčka správne? Zatiaľ som sa s tým nestretla.
Ak je povinnosť priložiť sobášny list, čo potom s párom, ktorý má deti a nie je zosobášený?
ďakujem za radu.
ja som sa už stretla, i keď rok predtým nemal DU problém vyplatiť DB na tie deti....
ale ide o to, že deti nemajú rovnaké priezvisko, popr. mamina ostala pri svojom pôvodnom priezvisku......

pri partneroch predsa platí, že si môže uplatniť DB ale každý iba na to svoje dieťa....
Janiela
17.02.13,14:13
Všetky deti aj rodičia majú rovnaké priezviská, jeden otec a jedna mama. :-)
monciqamonciqa
18.02.13,07:56
Prosim vas, ako mam zapisat bonus, ak mam dve deti- jedno bolo studentom plnych 12 mesiacov, druhe len 8. ?
veronikasad
18.02.13,07:58
Prosim vas, ako mam zapisat bonus, ak mam dve deti- jedno bolo studentom plnych 12 mesiacov, druhe len 8. ?
Počet mesiacov uvedieš na str. 2