visio design
04.02.13,11:53
Som SZČO, nie som platca DPH, podnikám od marca 2012, získal som dotáciu od UPSVaR, .

1.Potrebujem poradiť aké tlačivo daňového priznania je pre mňa / FO A, či FO B/ a v čom je rozdiel?

2. Aké základné prílohy sa prikladajú k daňovému priznaniu???

3. Nie je ešte dostupný formulár daňového pr. v elektronickej podobe a je možné ho vôbec robiť ako SZČO???

Ďakujem za odpoveďe.
veronikasad
04.02.13,10:55
Som SZČO, nie som platca DPH, podnikám od marca 2012, získal som dotáciu od UPSVaR, .

1.Potrebujem poradiť aké tlačivo daňového priznania je pre mňa / FO A, či FO B/ a v čom je rozdiel?

2. Aké základné prílohy sa prikladajú k daňovému priznaniu???

3. Nie je ešte dostupný formulár daňového pr. v elektronickej podobe a je možné ho vôbec robiť ako SZČO???

Ďakujem za odpoveďe.
1. Podávaš DP typu B - typ A podávajú len daňovníci, ktorí mali príjem zo závislej činnosti (zo zamestnania)
2. Výkaz o príjmoch a výdavkoch + Výkaz o majetku a záväzkoch
3. už je dostupné v elektronickej forme
http://www.kros.sk/28822
visio design
04.02.13,11:07
dikes :) ....bude im to stačiť???.....či si to pozrú a potom mi povedia čo ešte iné mám doložiť.
kn-alka
04.02.13,11:09
Tieto tlačivá sú zákonom dané (v tvojom prípade):
DP typu B
Výkaz o príjmoch a výdavkoch
Výkaz o majetku a záväzkoch

V prípade ak by si si uplatňoval daňový bonus na dieťa, tak treba priložiť rodný list. Nič iné.
Tweety
04.02.13,11:09
dikes :) ....bude im to stačiť???.....či si to pozrú a potom mi povedia čo ešte iné mám doložiť. To, čo máš hore uvedené, predpisuje zákon. Nič viac.
veronikasad
04.02.13,11:21
dikes :) ....bude im to stačiť???.....či si to pozrú a potom mi povedia čo ešte iné mám doložiť.
Stačiť im to bude, len aby boli správne vyplnené, musíš predtým spracovať jednoduché účtovníctvo a správne zaúčtovať dotáciu z UPSVaR.