janka37
02.03.06,12:57
Ahojte, poraďáci,

zamestnankyňa mi predložila na ročné zúčtovanie dane namiesto Potvrdenia o zdaniteľných príjmoch od ďalšieho zamestnávateľa nejaké potvrdenie o výške príspevku za vykonávanie absolventskej praxe.
Predpokladám, že tento príspevok z NÚP nie je zdaniteľným príjmom, ale neviem k tomu nájsť oporu v zákonoch. Vedel by mi niekto z Vás poradiť, kde hľadať?

Vopred ďakujem.
Zlata
02.03.06,12:29
Ahojte, poraďáci,

zamestnankyňa mi predložila na ročné zúčtovanie dane namiesto Potvrdenia o zdaniteľných príjmoch od ďalšieho zamestnávateľa nejaké potvrdenie o výške príspevku za vykonávanie absolventskej praxe.
Predpokladám, že tento príspevok z NÚP nie je zdaniteľným príjmom, ale neviem k tomu nájsť oporu v zákonoch. Vedel by mi niekto z Vás poradiť, kde hľadať?

Vopred ďakujem.
Na takýchto tlačivách a potvrdeniach bývajú odvolávky na §§.
NÚP vystavuje rôzne "rozhodnutia" každému uchádzačovi. Keď dostal príjem z NÚP , bol v evidencii uchádzaačov NÚP? Ak je to štátna dávka, tak je to oslobodené od dane.
janka37
03.03.06,11:13
Tak som sa na to dnes pozrela. Na tlačive je uvedené: "poskytnutý paušálny príspevok v zmysle §51 Zákona o službách zamestnanosti..."
Z toho mi vyplýva, že "príspevok určený na úhradu nevyhnutných osobných výdavkov spojených s vykonávaním absolventskej praxe" (§51 ods.5), navyše poskytovaný z Európskeho sociálneho fondu (uvedené na tlačive), môžeme chápať ako druh štátnej dávky, čiže by mal byť od dane oslobodený.

Takže tento príjem vôbec nezahrniem do RZD a budem dúfať, že je to správne ;) . Ďakujem.
Andrea_Z
23.03.06,09:11
ja mám taký istý prípad...tak budem dúfať aj ja, že je to od dane oslobodené....
kaupke
14.01.09,09:04
Ahojte poraďáci ,
aj mňa by veľmi zaujímalo , či absolventská prax je naisto oslobodená od dane pre rok 2008 .

Pekný deň