kezeso
04.02.13,14:45
Tlačivá prehľadov o zrazených preddavkoch na daň zo závislej činnosti majú v tomto roku iba 2 strany?
Kde sa potom budú uvádzať preddavky za jednotlivých zamestnancov? Iba v koncoročnom hlásení? Toto tlačivo zatiaľ k dispozícii na stránke daňovej správy nie je?

Ak máte v tom jasno, pomôžte...:confused:
eva.toth
04.02.13,13:47
Dnes tu už bola taká otázka. Tretia strana - údaje o zamestnancoch už v r. 2013 nebude.
kezeso
04.02.13,13:56
Sorry, nenašiel som...
Soňula
11.02.13,06:44
Prosím Vás, kde by som našla tlačivo to " koncoročné hlásenie", čo sa tu spomína, mali sme v roku 2012 jedného dohodára, že treba ešte niake koncoročné hlásenie za celý rok do 31.3.2013 podať na DÚ, ja neviem, aké je to tlačivo. Ďakujem
Tweety
11.02.13,06:49
Prosím Vás, kde by som našla tlačivo to " koncoročné hlásenie", čo sa tu spomína, mali sme v roku 2012 jedného dohodára, že treba ešte niake koncoročné hlásenie za celý rok do 31.3.2013 podať na DÚ, ja neviem, aké je to tlačivo. Ďakujem
Nájdeš to na drsr.sk. Je to hlásenie o vyúčtovaní dane...
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3CgwxDQBJgjiO-pEIsSB9b31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAHyvHWw!/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfMlFUNjU!
kn-alka
11.02.13,06:51
Prosím Vás, kde by som našla tlačivo to " koncoročné hlásenie", čo sa tu spomína, mali sme v roku 2012 jedného dohodára, že treba ešte niake koncoročné hlásenie za celý rok do 31.3.2013 podať na DÚ, ja neviem, aké je to tlačivo. Ďakujem

A čo tak sa poobzerať na stránkach drsr.sk v sekcii daňové tlačivá? Majú ich tam, aj keď ešte nie v vyplniteľnej forme. Zatial sú len na vytlačenie a vypísanie ručne. Mimochodom, tento rok treba podať Hlásenie do 30.04.2013.
ecompka
20.02.13,15:02
Je potrebné podávať prehľad, ked posledný dohodár bol odhlásený k 31.12.2012. Na DU sa podnikateľ neodhlásil,ale za január nemá zamestanca. Treba podať nulový prehľad? Zmenilo sa niečo?
ecompka
21.02.13,04:57
[QUOTE=ecompka;2256633]Je potrebné podávať prehľad, ked posledný dohodár bol odhlásený k 31.12.2012. Na DU sa podnikateľ neodhlásil,ale za január nemá zamestanca. Treba podať nulový prehľad? Zmenilo sa niečo?[/QUOTE
Posúvam. Vďaka!
atka4
26.02.13,16:59
[QUOTE=ecompka;2256633]Je potrebné podávať prehľad, ked posledný dohodár bol odhlásený k 31.12.2012. Na DU sa podnikateľ neodhlásil,ale za január nemá zamestanca. Treba podať nulový prehľad? Zmenilo sa niečo?[/QUOTE
Posúvam. Vďaka!

Zákon o dani z príjmov
§ 39
Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane
(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný podávať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49

a) prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, ktoré jednotlivým zamestnancom vyplatil, o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac (ďalej len "prehľad"); v prehľade sa uvádzajú aj osobné údaje zamestnanca uvedené v § 32 ods. 6 písm. a) až c), ktorému bol príjem poskytnutý, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu, 132)
b) hlásenie o vyúčtovaní dane, o úhrne príjmov zo závislej činnosti a o daňovom bonuse (ďalej len "hlásenie"), poskytnutých zamestnancom bez ohľadu na to, či ide o peňažné plnenie alebo nepeňažné plnenie za uplynulé zdaňovacie obdobie.
(12) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.

t.j.
- ak nebola zúčtovaná a vyplatená mzda, t.j. daň = 0,00 € - nepodáva
- ak bola zúčtovaná a vyplatená mzda, ale nevyšla daň k odvodu, t.j. = 0,00 € - podáva