18slavka
04.02.13,16:23
Poradte mi co písať do správy , mám papier so 6 bodmi od úradu, a som magor
anet
06.02.13,17:49
To záleží aj od toho v čom podnikáš, čo máš v podnikateľskom zámere.
Prvý bod je snáď jasný. Prehľad o použití príspevku je tabuľka do ktorej rozpíšeš čo si uhradila (napr. odvody do ZP, nejaké pracovné pomôcky a pod.)
2. info o skutočnom vykonávaní SZČ: v prvej správe napíš napr. v mesiaci február som získala svoju prvú zákazku, ktorú som vykonala s pomôckami zakúpenými z vlastných finančných prostriedkov. Po obdržaní príspevku si začala nakupovať profesionálne pracovné pomôcky .... a pod.
3. Info o dodržiavaní podnikateľského zámeru: Svoj podnikateľský zámer tak ako som ho predložila ÚPSVaR dodržiavam. Vykonávam činnosť, ktorú som v podnikateľskom zámere uviedla.
4. Info o zabezpečení publicity: Publicitu zabezpečujem formou letákov na .... akciách, na sídliskách, web stránkou ..., vizitky ...
5. Info o prípadných problémoch, s ktorými sa príjemca stretol pri vykonávaní SZČ:
Napíš ... každodenne sa snažíš vyrovnávať s problémami vznikajúcimi pri vykonávaní SZČ. K začiatkom môjho podnikania neprispelo .... v súčastnej dobe je dosť ťažké vykonávať SZČ z dôvodu ... Je ťažké presadiť sa na trhu ....
6. Ďalšie info ...
Plnenie dohody s ÚPSVaR by nemali narušiť žiadne okolnosti.

Nepíš do jednej správy priveľa. O pol roka až budeš písať ďalšiu správu, tak zas 1. je tabuľka, 2. napíš napr. ako ti zakúpené pracovné pomôcky pomáhajú vo vykonávaní tvojej činnosti, ako ti uľahčujú prácu ... V ostatných bodoch poprehadzuj pár slov v 5. môžeš spomenúť stále pretrvávajúcu hospodársku krízu na Slovensku ...