player85
04.02.13,18:01
Ahojte,prosim vas mam obrovsky problem,spolu s priatelom sme id maja minuleho roku byvali az do konca januara v garsonke v podnajme,v najme bola zahrnuta samozrejme aj vida,teraz nam prisiel nedoplatok vo vyske 500 euro,minuli sme po odpise spolu 24 kubikov vody je to mozne aby bol nedoplatok naozaj tak vysoky,prosim poradte mi co mam robit
sito
04.02.13,17:07
Hráč. Kubík, tak 2 €. 500 : 2 = 250. Ak 2,08 € , tak 240. Nepripísali vám náhodou, omylom nulu?
player85
04.02.13,17:14
Hráč. Kubík, tak 2 €. 500 : 2 = 250. Ak 2,08 € , tak 240. Nepripísali vám náhodou, omylom nulu?

Teraz naviem,sme z toho zufaly,majitel bytu od nas pyta take neskutocne peniaze a nam to nejde vobec do hlavy,tvrdi nam ze on ked byval z priatelkou pol roka na byte ze minuli 6 kubikov vody za 6 mesiacov,pritom byvali sme v byte od maja a on vodu od zaciatku roka platil teraztoto,poradte ako mame postupovat
player85
04.02.13,17:17
A teraz nam majitel povedal ze prisiel na to ze kubik vody stoji 13 euro,ja toto uz naozaj nechapem
arizona
04.02.13,17:19
Nepreteka vam nahodou WC?
sito
04.02.13,17:22
Nie vám, vlastníkovi garzonky! Žiadať od neho doklady, ročné vyúčtovanie. Ale to bude až v máji? A za január, až 31.5 v roku 2014. A stavy vody na začiatku a na konci odpísali? Asi to bude na vás nejaká búda, ušitá?
mareko
04.02.13,17:24
Je tiež dôležité vedieť, či je to čiastka iba za studenú vodu, alebo je to aj za teplú vodu (teda spolu s ohrevom atď.). Keď rátam 9 mesiacov bývania, t.j. 55,5 €/ mesiac. Teplá voda spolu s ohrevom je cca 10 €/m3, studená tých cca 2 €/m3. Z toho treba vychádzať. 24 kubíkov za 9 mesiacov je dosť málo, ste si istí, že to nie je iba studená voda? Máte merače aj na teplú aj na studenú vodu? Toto sú iba technické veci k tej spotrebe a cene.
Dôležité však je, ako to máte podchytené v nájomnej zmluve a či vám podľa zmluvy vyplývajú dáke povinnosti ohľadom nedoplatkov, resp. údajných nedoplatkov.
sito
04.02.13,17:25
A teraz nam majitel povedal ze prisiel na to ze kubik vody stoji 13 euro,ja toto uz naozaj nechapem

:eek: A to čo? Je je.....

Šak to musí byť z Lurdov

Nie on ...
player85
04.02.13,17:37
Tepla voda 24 kubikov a studena 33 kubikov je to mozne ze by sme dvaja co sme sa len v sprchaci sprchovali minuli??? A teraz ze mu mame aj nejaky poplatok 160 euro zaplatit este k tomu co musi na bytove zaplatit,sumu kt.on mesacne platil za vodu nam povexal ze nevie kolko platil
player85
04.02.13,17:46
Cize cena za kubik vody robi kolko,vie to niekto? Ci mam pockat na to vyuctovanie,ja fakt neviem.mozno hystercim ale ked som videla tu sumu tak mi zle prislo a vobec ked nam ani nevue povedat kolko platil vodu mesacne plus mal v byte nahlasenu jednu osobu a nie dve
player85
04.02.13,18:00
Teba jeho zálohy nemajú čo zaujímať

Iba vaša spotreba
a jednotková cena
- za studenú do 2,2
- za teplú do 11 evri za kubík

Tak 72 studena 264 tepla ale ked v najme je zahrnuta aj voda ako sme boli dohodnuty a on by platil viac tak by neprisiel taky nedoplatok ci sa mylim? To aj vy mavate take nedoplatky za vodu? A je normalne ze by sme aj tolko vody minuli?
mareko
04.02.13,18:14
[QUOTE=player85;2242621]Tak 72 studena 264 tepla

To sú kubíky alebo sumy?
player85
04.02.13,18:20
Sumy pri vypocte ze kubik studenej vyde na dve eura a minuli sme 33 studenej a 24 kubikov teplej ale aj tak mi to nejde do hlavy,asi aj zmluvu sme mali naprd vystavenu ked nam doteraz nrvie majitel povedat ze co platil mesacne za vodu
player85
04.02.13,19:09
Mohlo sa stat ze prenajimatel platil cca 2-3 eura za vodu mesacne a nam tym nabehol taky velky nedoplatok?prosim vad poradte nam
sito
04.02.13,19:44
Najprv prestaň hysterčiť
prečítaj si nájomnú zmluvu
požiadaj o vyúčtovanie za 2011 a z neho cenu teplej vody

Preskočilo ti? Od mája minulého roka do konca januára! Však to bol rok 2012 a jeden mesiac roku 2013! Či nie?
sito
04.02.13,19:47
Málokto tam má teplú :D

Zadávateľka v zadaní témy nehovorí o teplej vode. O vode.
player85
04.02.13,19:48
V zmluve sme mali len odpisanu vodu,zaciatocny a konecny stav.cisto cena mesacne zalohovo za vodu v zmluve nieje uvedena a ked sme sa ho aj v priebehu roma pytali ze kolko plati ze aby sme potom moc nedoplacali povedal nam ze on nevie kolko presne plati za vodu - uz to mi je divne,vobec sa tu v tom nevyznam a neviem co dalej
player85
04.02.13,20:01
V najomnom su zahrnute poplatky za odber studenej a teplej vody,spotrebu el.energie,plynu a piplatok za magio internet a televiziu,pripadny nedoplatok bude xa obdobie najmu najomcovi vyuctovany do 10 dni od dorucenia rocneho zuctovania na zaklade stavu jednotlivych meracov
sito
04.02.13,20:02
Mohlo sa stat ze prenajimatel platil cca 2-3 eura za vodu mesacne a nam tym nabehol taky velky nedoplatok?prosim vad poradte nam

Vlastník má mesačný predpis. Na ňom má úhradu, zálohu na vodu, studenú. A tiež úhradu, zálohu na teplú vodu. Na konci roka sa náklady domu za vodu rozpočítajú medzi jednotlivé byty a tie sa vyúčtujú oproti zálohe. Pri teplej tiež, studenú na ohrev v cene ako za studenú a k tomu náklady za teplo dodané v teplej vode. Teda to čo ste vy minuli na čom ste sa podieľali on ešte nemôže vedieť. Tak, ak od vás požaduje úhradu nejakého dlhu, tak je to dlh z minulosti na ktorom ste sa vy nemohli podieľať. Buď to on, alebo nájomník pred vami to spôsobil.

Cena za vodu v roku 2011 u nás 2,2797 €.

Cena za studenú vodu na ohrev a jej ohriatie vyšla na jeden m3 11,3824 €.

A takéto informácie musí dostať aj on od správcu domu. Ale za rok 2012 ich dostane až 31.5.2013.

Čo mate v zmluve o prenájme?
sito
04.02.13,20:05
Preskočilo tebe.
Pozri sa do vyúčtovaní za 3 roky po sebe

jednotková cena za TUV bude vzrastať max 10 % ročne = 2011x 1,1 je orientačná cena 2012

Trullko

kde nie je presný údaj, robí sa odborný odhad

A ako ty vieš, že isto neboli na konci roka odpísané bytové vodomery v tej garzonke? :) :D:D:D ;)
sito
04.02.13,20:10
Iba blbečkovi môže vysť zo zadania 200 kubíkov za 11 mesiacov

Pokiaľ píše o vode a cena vody je 2 €, +/- 0,2 €. Ja ti teda neviem, pri uvedených 500 €?
player85
04.02.13,20:17
Cize sme sa ako nechali odzubkat???neda sa s tym nieci urobit?
sito
04.02.13,20:24
V najomnom su zahrnute poplatky za odber studenej a teplej vody,spotrebu el.energie,plynu a piplatok za magio internet a televiziu,pripadny nedoplatok bude xa obdobie najmu najomcovi vyuctovany do 10 dni od dorucenia rocneho zuctovania na zaklade stavu jednotlivych meracov

Ak tam ozaj je to napísané, tak teplá, studená voda, teplo voda, výťah, atď je v ročnom vyúčtovaní za užívanie bytu. Plynárne, elektrárne majú samostatné zúčtovacie termíny, ktoré sa nemusia zhodovať s termínom ročného vyúčtovania. Internet, mágio, televízia tak je to jednoduché, uhrádzajú sa mesačné poplatky, žiadna záloha.

Keďže ešte nemá ročné vyúčtovanie a až desať dni po jeho doručení môže pýtať, ak chýba, je nedoplatok, tak sa ešte načaká? Ale je zaujímave, že on tvrdí, že vraj nevie, čo a ako?

Len chce od vás vytiahnúť čo najviac peňazi!
player85
04.02.13,20:27
My sme jednoducho ratali s tym ze sa vida plati viac nakolko aby sme nemali nedoplatok za garsonku sme davali 240 euro a vzdy ked sa priatel pytal majitela kolko sa zalohovo plati voda tak nevefel odpoved dokonca ani teraz nam ju.nevie poskytnut,nieco mi tu nehra,najhorsie na tom je to ze s priatelom su dlhorocny,,kamarati,,
sito
04.02.13,21:02
keď si prečítaš celé, tak per partes zistíš,
- že v zadaní má 24 kubíkov
- že je to TUV
- že pri odchode opísali vodomer (odpis k Silvestru je pre správcu a vlastníéka - - čo to má čo s nájomníkom ???????? keď ten tam bol aj po Silvestri )
- že platili nejaké zálohy na vodu (v tom aj na TUV) - - akurát nikto nevie koľko

Ahojte,prosim vas mam obrovsky problem,spolu s priatelom sme id maja minuleho roku byvali az do konca januara v garsonke v podnajme,v najme bola zahrnuta samozrejme aj vida,teraz nam prisiel nedoplatok vo vyske 500 euro,minuli sme po odpise spolu 24 kubikov vody je to mozne aby bol nedoplatok naozaj tak vysoky,prosim poradte mi co mam robit

Máj - január = 9 mesiacov!

Aká voda?

Nedoplatok? Za čo? Konkrétne?

Spolu s priateľom? Či spolu, teplú a studenú vodu? :);)

Až v príspevku č. 10 upresnila

Tepla voda 24 kubikov a studena 33 kubikov je to mozne ze by sme dvaja co sme sa len v sprchaci sprchovali minuli??? A teraz ze mu mame aj nejaky poplatok 160 euro zaplatit este k tomu co musi na bytove zaplatit,sumu kt.on mesacne platil za vodu nam povexal ze nevie kolko platil

Teplá, 24 000 : 276 = 87 m3, deleno 2 = 43,5 m3 na osobu a deň. Studená 33 000 : 276 = 119 m3, deleno 2 = 59,5 m3 na osobu a deň. Je to moc? Ani nie! Ale za akú cenu???
sito
04.02.13,21:21
Aj vtedy sa dá dohodnúť

U mňa 2 predali byt = so 4 som sa dohodol , že UK vyúčtujem podľa mesiacov (a kedže obaja mali preplatok, majú ho dávno vyplatený = načo by čakal do mája 2013, ak byt predal v marci 2012

Samozrejme, že sa dá, ale podľa mesiacov je to skoro ako podľa najpresnejších PRT. :) :D:D:D ;)

A je to už nemenné! Ale, spravodlivé a veľmi presné. Prečo? No, noo, všetci sú spokojní!
sito
04.02.13,21:25
a ako som sa dostal k 11 mesiacom fakt neviem - - niečo ma zblblo

To nič, mne ušlo to L, alebo 0,0... :) :D:D:D ;)
player85
04.02.13,21:31
A to sme tam byvali od 25.maja az,aby som tie dni a mesiace upresnila :)
sito
04.02.13,21:32
Lenže, niekomu nejde o 500 virtuálnych euro?!
player85
04.02.13,21:32
Poradte mi prosim ako dalej,ako zistim kolko platil za vodu mesacne jedoducho ako vyjst z tohoto aspon nejako rozumne
sito
04.02.13,22:02
Takto, nájom podľa vašej zmluvy by mal byť, určitá čiastka by mala byť definovaná ako pevná časť, zbytok ako záloha na služby. On môže aj úmyselne platiť menej, aby mu na ročnom vyúčtovaní vyskočil nedoplatok, ktorý potom vymáha od nájomníkov. Správca vie, ale nepovie, nemôže! Za vaše obdobie nemá ročné vyúčtovanie. Keby mal charakter, tak by ste sa mohli akosi dohodnúť podľa nákladov za predošlí, prípadne predošlé roky a priemerných spotrieb teplej a studenej vody. Ale napísala si, že je kamarát, priateľa. Tak asi ťažko sa bude chcieť dohodnúť. Ale keď ste sa tak rýchlo pobrali od neho, tak sa asi rozhodol vám to spočítať. A teplo, ostatné služby, ako? Tiež nedoplatky, mal?

Takto je fakt ťažko niečo radiť, niet sa čoho chytiť. Alebo aspoň niekto v domekeby vám ukázal aké náklady boli v roku 2011 na jeden m3 teplej a studenej vody. To už by sa dalo vynásobiť 24 a 33 m3 plus nejaké percento naviac. Toto ti dáme a naviac ani cent! A platí dane? Z prenájmu? Opýtajte sa ho. Možno to zaberie.